אווה בראון

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
"אללה אחי איזה קוזינה"
~ להקת הגרובי קרופקיז על אווה בראון


Gulgolet.jpg ערך זה הינו ערך גולגולת!
ערך זה מספר על נושא קשה וריאליסטי, ואם תצחקו אנו נבוא אליכם ונתלה אתכם!

אווה בראון הוא שם הבמה לדוגמנית הצמרת הידועה דורון שמשי משנות ה80 אשר הייתה ידועה בצילומיה בפרובוקטיביים והפתיעה את עולם הדוגמנות כאשר בשנת 1995 התגיירה ונעשתה חרדית קנאית ביותר.

[עריכה] ילדותה

אווה בראון נולדה בשם דורון שמשי לשושלת שמשי הגרמנית המפורסמת, אשר בשנות ה20 עלתה לגרמניה מפרס, איראן של היום. היא נולדה בשנת 1964 למשפחה קשת-יום וכבר בשנת 1950 נאלצה למכור את כל נכסיה בכדי להתפרנס ולפרנס את משפחתה הענייה. ילדותה עברה עליה בהידרדרות לזנות, מכירה בדוכן של עובד, שירות בתמיכה הטכנית של אינטרנט זהב, ועוד שלל עבודות אשר אינן מכבדות את בעליהם.


[עריכה] הגילוי

לשמחתה, בשנת 1978 גילה אותה סוכן הדוגמניות איסר הראל כאשר במקרה עבריה היא בחוף הים וכל החלק העליון שלה נפל. אולם איש לא שם לב לזה ורק כאשר צעקה "כוס אמק תראו לי את הציצי" שם לב איסר הראל (שהיה עסוק באכילת טילון) לבחורה האקספיסטית-משהו והחליט לעשות מעשה מדהים בנועזותו לאותה תקופה - להתלונן עליה במשטרה. כשזה לא עבר הוא פשוט הפך אותה לדוגמנית בלית ברירה, כי היא לא הסכימה להתפנות מהדירה שלו. לאחר שאיימה עליו באמצעות מפתח צינורות הוא פרסם בוק שלה במגזין הגרמני הנודע "אכטונג וווייי", ותוך שעות ספורות איש לא קנה את המגזין, וגם במהלך השבועיים הבאים המגזים נמכר רק בבודדים.

PictureFileName.jpg

http://www.anats.co.il/images/zer_s1.jpg

[עריכה] ההצלחה

שמשי/בראון לא קראה נואש והכריחה את הראל לשלוח עוד בוק לאכטונג וווייי, הפעם, משום שהיה ראיון עם חברי הקבוצה האוונגארדית "אדון לייבל" המגזין נחטף כלחמניות טריות ואז כולם שמו לב לכוסית שבפרסומות. תוך שניות הוחתמה שמשי על עשרות חוזי דוגמנות ל10 השנים הבאות. היה זה אגב הסוכן הידוע אריק קרטמן שנתן לה את כינוי הבמה "אווה בראון" על שום צבע עורה השחום יחסית לעם הגרמני. בשנת 1988 עברה על בראון שנה קשה. המשטרה עשתה חיפוש בביתה בכדי לאמת את החשדות שבראון צרכה סמים קשים. המשטרה לא מצאה כלום מה שהוביל לביקורת ציבורית קשה מאד על בראון, ולחץ על איסר הראל שיעיף אותה מסוכנות הדוגמנות לאלתר. כל נסיונותיה של בראון להוכיח כי היא משתמשת כבדה לא עזרו ודעת הקהל העולמית פנתה נגדה. לאחר הוצאת הבוק האחרון ב1990, אשר נקרא "איפה הסוסים?", פרשה בראון מעולם הדוגמנות.

[עריכה] ההתגיירות

בעת ביקור בישראל פגשה בראון בבחור חרדי צעיר בשם יצחק שמיר. האחרון שכנע אותה להתגייר ולהינשא לו. מאז אווה בראון חיה חיים מאושרים ואדוקים ביחד עם בעלה ותשעת ילדיהם, זאת למרות שמדינת ישראל מעולם לא הכירה בה כיהודיה, וגירשה אותה ואת בעלה ואת ילדיה מהארץ, אך ההשתכנות על האי הבודד דווקא היטיבה עם המשפחה וגם מצוקת המזון והכרישים שתקפו את בראון לאחרונה לא הפילו את רוחה.

כלים אישיים