אופוזיציה

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש

ערך זה עוסק בכנסת ובמדינת ישראל. אם חיפשתם אופוזיציה לוחמת, או את מתנגדי המשטר הנאצי בצרפת, אתם ממש לא בערך הנכון.

אופוזיציה - קבוצת חברי כנסת שתפקידה להתנגד למדינה ולסייע בפירוקה, מתוך דאגה כנה לציבור הבוחרים של המפלגה השלטת.

הגדרה זו ניתנה בידי לואיס קרול בשלהי המאה ה-19 של המאה הקודמת, אך הפכה למושג רשמי רק לאחר החלטה של האקדמיה ללשון העברית בשנת 5000 לאחר הספירה הגרביליסטית.

[עריכה] תולדות האופוזיציה בישראל

עד למהפך, האופוזיציה ראתה את עצמה כחלק מהמדינה, למרות שחבריה ובראשם מנחם בגין הואשמו לרוב בהיותם פשיסטים הראויים לעונש מוות. לאחר המהפך, החל תהליך על פיו האופוזיציה החלה לשתף פעולה עם אויבי המדינה, תחילה בשיחות עם ארגוני המחבלים, ואחר כך בהצעת עצות לידידי המדינה באופן שיגרום לה נזקים, כמו הפסקת הסיוע הצבאי.

מדיניות זו הצליחה במידה רבה, ארגוני המחבלים התפרקו מנשקם והפכו לארגוני זכויות אדם לוחמניים, בעוד שמדינת ישראל עברה למדיניות אפרטהייד, בנתה חומה גדולה וקראה לה גדר, והחלה להפלות בין אשכנזים לספרדים ולחטוף תינוקות תימניים.

הוחל חוק השטריימל, ועוד חוקים דתיים - כמו החוק להגנת פרחי בר, המהווה בהסוואה חוק כפייה דתית לקיום השבת שבה אסור לקטוף פרחים, וגם הקימו את המשרד לאיכות הסביבה. היה זה הגמל ששבר הגב: התברר שהשר לאיכות הסביבה גדעון עזרה המנוח הוא אחד מגאוני הדור (כינוי לפוליטיקאים עם זקן, אשר בעזרת השם: "בעזרת השם" מכשפים מליוני בוחרים והופכים אותם לזומבי), ומשרדו היה מסווה, האחראי למהפיכה על פיה יפסיקו למלא את תל אביב בערפיח פעם בשבוע, וגם יורידו את צילומי הפורנו מצידי המגדלים.

לאחר הצלחתה, האופוזיציה עברה להצטרפות לקואליציה, אלא שביבי נתניהו הפתיע אותה שלש פעמים ברציפות. בפעם הראשונה כאשר הודיע שיפרק את הממשלה, בפעם השניה כאשר הרכיב ממשלה רחבה עם האופוזיציה. ובפעם השלישית כאשר פירק את הממשלה הרחבה בלי האופוזיציה.

[עריכה] תקופת אופוזיציה נוספת

כעת האופוזיציה מחכה לשמוע מה ההפתעה הבאה של ביבי נתניהו. כדי לממן את הישארות האופוזיציה במקומה לעוד תקופת שלטון ארוכה, האופוזיציה שוקלת הקמת מוזיאון ביבי נתניהו. במוזיאון זה בחסות חברת קוקה קולה (ובמימון ביבי), יהיו תמונות ענק של ביבי מודפסות על צידיהם השניים של הפוסטרים שהורדו מהמגדלים. הבאים מהמוזיאון יוכלו להתיז צבע חום, לירות פיינטבול או לשבור בקבוקים ישנים שימוחזרו במפעל שבהר על שם הצדיק אריאל שרוןׁ, הסמוך. היו מחסידי יהודה ושרון (או בראשי תיבות: יו"ש) שרצו לקרוא למוזיאון על שם מורם ורבם, מוזיאון שליט"א, אך מנהיגם הדגול הלך בדרך כל בשר, אל דיר הכבשים של החווה, הנקראת כך משום ששם הוא חווה את ההתנתקות.

בתגובה ביבי שוקל הקמת מוזיאון האופוזיציה, דבר שיממן את הישארות הקואליציה במקומה לעוד תקופת שלטון ארוכה. במוזיאון זה, בחסות הולנד מדינות אירופה וחבר כנסת חסון אחד, יהיו תמונות ענק של ביבי, מודפסות על צידיהם השניים של הפוסטרים שהוחזרו למגדלים, לאחר שהמגדלים עצמם יורדו, לצורך שוויון. הבאים למוזיאון יוכלו להתיז צבע חום, לירות פיינטבול או לשבור בקבוקים ישנים על תמונות אלו, ולאחר מכן, הבאים למוזיאון יישלחו למפעל בהר הזבל על אריאל שרון, הסמוך, לצורך מיחזורם. אך התנגדות של אופוזיציה פנימית בידי ציפי לבני ממציאת המושג אופוזיציה שלטונית, שולטת במצב, והתקציב לבניית המוזיאון עוכב, עד לשמיעה חוזרת בוועדת הקישוט של הכנסת.

בשנת תשע"ד הקואליציה הצטרפה לאופוזיציה, וכיום שניהם רואים את תפקידם כנציגי העם וידו הארוכה לביצוע פירוק המדינה לטובת תושביה ולתפארת מדינת ישראל, שנראית הרבה יותר טוב באלבומים מאשר במציאות.

כלים אישיים