אחר

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש


Osama binzona ערך זה מבוקש על ידי הרשויות של איןציקלופדיה!
ערך זה נולד מתוך בקשה של איןציקלופדיה בגלל היותו ערך פופולארי וסאטירי במיוחד. כן כן בטח, חרא של ערך, מי כתב אותו?! רק שנייה זה עדיין כותב? אהה ... אממ... לא אמרתי שום דבר! יופי של ערך! באמת!

אחר הינה מילת קישור רב שימושית לנושא חסר חשיבות או קטן מאוד, כגון זבובים הודיים במאה ה-19 וקלסרים כחומר לבניית מחדדים בתקופת המפץ הגדול.

Aher

דוגמא קלאסית לשימוש באחר

[עריכה] המצאת האחר

מושג ה"אחר" הומצא על ידי לא אשר מאחר הפרופסור אלון מזרחי ב-67 לספטמבר 1976, כאשר הציע מחקר חדש ומעמיק באוניברסיטה על "דברים חכמים שאלון מזרחי ועודד מנשה אמרו ועשו". הוועד האקדמאי שלל את האפשרות לקיום מחקר שנראה כל כך פלגמטי ובנאלי, והרעיון נפסל בו ברגע. לאחר נסיונות כושלים להעלות נושאים למחקר כמו "מעריציו של בני גורן מתחת לגיל 16" ו"שונאיו של שבתאי צבי", המציא אלון מזרחי המצאה מהפכנית ששינתה את פני הספינקס כאשר עשה ניתוח פלסטי: המצאת מושג ה"אחר". ה"אחר" היה אמור לתפקד כנושא כולל לכול הנושאים הקטנים וחסרי החשיבות בעולם. כאשר האחר נכנס לתוקף, הצורך בשימוש שבו לא אחר לבוא: שבוע לאחר הפצת האחר הוא הובא לממשלה, וב-15 לגרביל נקבע חוק המחייב כל אתר, רשת חברתית, וכל דבר הנושא קטגוריות ליישם את מושג האחר.

[עריכה] התנגדות בקהילה המדעית

מדענים ואנשי רוח רבים התנגדו למושג ה"אחר". בראשם עמד ז'אן פול סארטר, אשר טבע את הביטוי "הגהינום הוא האחר" (צרפתית: "L'enfer, c'est les autres"). סארטר יסד את התנועה הקסנופובית (לטינית: שנאת האחר), אשר עסקה בהשחתת אתרים המשתמשים ב"אחר" ובעריכות ונדליסטיות בויקיפדיה.
פרופסור מזרחי יזם שורה של כנסים מדעיים בנושא, אך המדענים שהזמין סירבו לבוא, ואמרו שמישהו אחר יבוא.

[עריכה] תחליפים מקובלים

המתנגדים לשימוש באחר הציעו מספר חלופות, אשר הן, לטענתם, יעילות וסניטריות יותר:

  1. שונות - התחליף המקובל ביותר, בעל ניחוח של יוקרה מהולה בפלצנות.
  2. דא והא - נהוג בעיקר בשיחות חולין, לא נקלט במדיה האינטרנטית.
  3. וכו' - למקרה שהאחרים לא עובדים.
Bouncywikilogo
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על אחר.
Wooly ערך זה הינו קצרמר בנושא אחר. אתם מוזמנים לתרום לאיןציקלופדיה ולהוסיף בו בדיחות, תכנים אירוטיים ו/או מסרים קומוניסטים. במקום ליצור ערך קצרמר עדיף לכתוב את השטות הקצרה בבנק הרעיונות.
כלים אישיים