איןציקלופדיה:אקספרסו בר

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
ברוכים הבאים לאקספרסו בר! ארכיון דיונים
7236669 wa

מנת היום

האקספרסו בר משמש לדיונים כלליים, להפגת שיעמום וזמן משך ההשפעה של הריטלין, ולקבלת החלטות שונות.

 • שאלות תוכלו להשאיר פה, בנושא חדש, או לפנות לאחד מחברי ההנהלה בדף שיחתו.
 • הערות ושאלות לגבי ערכים קיימים יש לכתוב בדפי השיחה של אותם הערכים.
 • אם ברצונכם לקבל ביקורת על הערך שלכם, תוכלו לעשות זאת באיןתגובה.
 • לדיונים שלא קשורים ספציפית לאתר ותפעולו יש לפנות ללוח המודעות.
 • אם יש לכם בקשות, השאירו אותן בדף זה, ואחד מחברי ההנהלה יפנה אליכם בהקדם.
 • לאחר דיון מקדים ניתן לקיים הצבעות מדיניות בדף הצבעות.


לפתיחה מהירה של דיון חדש, לחצו כאן.


[ עריכה ]

Archibנא לא לערוך את כל הדף אלא לערוך פסקאות בודדות ובמידת הצורך לכתוב את הכותרת בתקציר

[עריכה] הגיע הזמן!

שלום איןציקלופדים יקרים. זוהי חזרה רשמית לאתר. החלטתי לחזור, למרות שאין לי יותר מדי זמן (חוץ מבסופי שבוע) מכמה סיבות. לפני שאתחיל בנאומי הארוך, הכולל בתוכו גם הצעות לרפורמה, אני מבקש לציין כי הנאום פונה בעיקר למשתמשים הוותיקים שהיו פעלים כאן עוד לפני יולי (שלפי מיטב הבנתי נשארו מהם בקושי שלושה).

לפני שבועיים בערך ראיתי את התוכנית "היהודים באים", תוכנית שאמורה להיות סאטירה. אחרי התוכנית, הבנתי שישראל חייבת סאטירה טובה. לא, לא ארץ נהדרת, גם לא היהודים באים, ולא, גם שידורים חוזרים של "ניקוי ראש" לא נחשב. אני מדבר על סטירה ישראלית בועטת, אבל כזאתי חופשיה, שנמצאת באינטרנטית, ומתעדכנת כל הזמן על ידי המתמשים שגם קוראים אותה. אז הבנתי שהיחידה שיכולה למלא את התפקיד הזה כרגע היא איןציקלופדיה. איןציקלופדיה לא צריכה להיות אתר מת, היא צריכה להיות המילה האחורנה בסאטירה ישראלית, סאטירה ישראלית שכל אזרחי המדינה מדברים עליה, סאטירה כזאת שכשאדם ישראלי רוצה לצחוק הוא הולך אליה.

צריך רפורמה, ועכשיו. ובאתי הנה בשביל לעזור לאפרים והמשתמשים הוותיקים האמיתיים לעשות כזאת. צריך לזרוק מכאן את כל הזבל, גם זבל שהתשקע פה שנים. צריך לכתוב הרבה ערכים איכותיים וסאטירה אמיתית (אקטואלית, לא שטותית יתר על המידה, בועטת ואפילו פוליטית!). צריך להתחיל בגיוס אינטנסיבי של סאטיריקנים מוכשרים שכותבים כל מיני סוגים של הומור, לא רק שטויות. האתר הזה מלא בעיקר בשטויות, שזה מעולה אבל בא על חשבון הסאטירה! צריך לעשות כאן שילוב של כל סוגי ההומור, כל עוד הוא מצחיק!

איך נעשה רפורמה? אז ככה:

[עריכה] ערכים

קודם כל, ברכות לאפרים על היוזמה של עשרת ימי הערכים. יוזמה מבורכת! אם יתווספו לפה 30 ערכים איכותיים ומצחיקים זאת תהיה ברכה!

אבל, להביא זהב זה לא מספיק! צריך גם למחוק זבל! אני אעז ואומר שלא די בלמחוק ערכי זבל מובהקים אלא גם ערכים בינוניים שבונים לאיןציקלופדיה מוניטין רע! זו בושה שעל נושאים כמו אלפרד היצ'קוק, פרידריך ניטשה, חנוך לווין, שוויץ נכתבים קובץ של שטויות לא מצחיקות ושאם תחליף את שם הערך (למשל אלפרד היצ'קוק) לשם אחר (למשל, נקניקיה חריפה) אף אחד בכלל לא ידע שזה ערך על אלפרד היצ'קוק, כי אין שם פארודיה אמיתית על אלפרד היצ'קוק! החרפה הזו מבריכה מן האתר אנשים מצחיקים ברמה ומביעה לכאן ילדים בני ארבע. והדבר הזה קיים מהקמת האתר הזה והוא הסיבה העיקרית לקהילה המצומצמת (שהיא, למעשה, הסיבה היחידה שהאתר עדיין שורד. זה יותר צ'אט מאתר סאטירי, דבר שניתן לראות בדפי שיחות רבים של משתמשים וותיקים) באתר שעולה ויורדת. זה למה האתר לא יציב בכלל! שטויות זה אחלה, אבל זה כבר יצא מאיזון! יש כאן רק שטויות והשטויות דוחקות הצידה הומור אחר. צריך לשכתב ערכים עם פוטאנציאל סאטירי לא ממומש.

[עריכה] איןחדש

צריך להחיות את כל המיזמים ולנצל את הפוטנציאל הטמון בהם. איןחדש אמור לצחוק על אקטואליה ולכלול בדיחות שאחרי חודשיים כבר לא יהיו אקטואליות ואולי לא מצחיקות כל כך.

[עריכה] איןמילון

יש כל כך הרבה דברים לצחוק על השפה העברית, אז למה לשרבט רק שטויות?

[עריכה] איןמינים

בשביל מה צריך את זה? סתם הבדלה מיותרת ולא ברורה. צריך להעביר את כל הערכים שם למרחב הראשי ולמחוק את המיזם. אפילו בויקיפדיה אין שם ערכים, זה יותר דף ניווט מאשר מיזם בת עם ערכים.

[עריכה] ויקיטיול

אחלה רעיון שלא ברור איך לא הועלה עד כה וחייבים להעביר אותו.

[עריכה] גיוס

וחייבים, בכדי להפסיק את ההשחתות, פקח פעיל ומפעיל מערכת שפעיל 24 שעות ביממה. אפרים הוא אחלה, אבל הוא לא פעיל מספיק. צריך תגבורת ומי אם לא סטנדי מתאים לתפקיד. צריך לפרסם את האתר ובפורומים וכו', ואם באמת נוציא זבל ונכניס לכאן זהב, משתמשים ייכנסו בעצמם.

[עריכה] פרוייקטים זמניים או מיזמים או איך שלא קוראים לזה...

אחלה רעיון שרציתי להציע מזמן, ועכשיו כשכבר הוצע צריך רק פיתוח.

[עריכה] שינוי העמוד הראשי

לא משהו גדול, רק להוציא משם את הדבר הטיפשי הזה של נושאי משרות ובמקום מנהיג דגול לעשות מנהיג רוחני (שיהיה כמובן שבתאי צבי). כל הקטע הזה עם ראש ממשלה ושרים ממש מטומטם ולדעתי גם לא מצחיק. כמו כן, אני חושב שצריך להוסיף מדורים של היום בהיסטוריה ותמונת היום.

לסיכום, חייבים רפורמה ודחוף. לא לסלק מכאן את השטויות. אני אוהב שטויות, שטויות זה אחלה (כל עוד זה מצחיק), אבל אסור זה ידחוק את סגנוני ההומור האחרים וישב על נושאים עם פוטנציאל פארודי אדיר (כמו אלה שציינתי).

יאללה, מה אתם אומרים?

בוא להתפלסף, שוב 20:24, בנובמבר 20, 2014 (UTC)

[עריכה] כותרת

אין לי רעיון יותר טוב לכותרת. בכל מקרה, אני רוצה, ברשותכם, לכתוב מכתב פרישה חדש. אם אתם יכולים, 'סתומרת, אני מקווה שאתם יכולים, לשכוח מהישן.

בכל מקרה, הסתכלתי שוב בהודעה שכתבתי לסטנדאפיסט. הסתכלתי גם על מה שהוא כתב לי. אני מתבייש בזה שהכרחתי אותו לכתוב הודעה כל כך מזוייפת. אני חרא בעצמי. זה לגיטמי לחלוטין שככה תגיבו, אפילו סטנדאפיסט.

זה לא משנה אם מה שכתבתי נכון או לא נכון, לא הייתי צריך לכתוב את זה וגם אם כן אז לא בצורה הזאת. זה סתם היה מלודרמטי וילדותי; ניסיון שלי לעשות דרמה ולעשות פרישה היסטורית שתשאיר צלקת. זה היה ילדותי לחלוטין ועל זה הייתם צריכים לחסום אותי ולא סתם למחוק את השטויות שהיו לי במרחב האישי. לא מגיע לי בכלל יחס של איזה גיבור ולא מגיע לי ברכת פרידה. תכננתי להגיע לגדולות, תיכננתי לכתוב המון ערכים ופרקים באיןנובלה. תיכננתי להיות מפעיל מערכת. לא הגעתי לאף אחד מהדברים האלה. לא עשיתי כמעט שום דבר שראוי לציון. נאדה. כלום.

בכל מקרה, הינה מכתב פרישה חדש. אני מקווה שתקבלו אותו.

איןציקלופדים יקרים,

כבר שבוע שאני לא נמצא כמעט באתר. לא הייתי במפגש, ובכל פעם שאני נמצא באתר שאני מרגיש שהוא מדכא אותי. אולי זה האתר ואולי זה פשוט אני. יכול להיות שההיסטוריה הקשה של האתר היא זו שמדכא אותי. בכל זאת, ההיסטוריה שלא לא נותנת במיוחד תקווה. בכל מקרה, החלטתי לפרוש (כמה מפתיע, אה?).

להלן צוואתי, אני מקווה שתסכימו לה:

 • את כל מה שבדף הניווט, אני מוריש לסטנדאפיסט. תעשה עם זה מה שאתה רוצה.
 • את ספר האיסטוריה, רק אם אפרים מסכים לשחזר אותו ורק אם היא רוצה לרשת אותו ולהמשיכו, אני מוריש לדיפרנט.
 • את גלריית האומנות אני מבקש להשמיד, היות וגם בעליה החוקיים פרש.
 • את משרת התסריטאי הראשי של איןנובלה אני מוריש לסטנדאפיסט ודיפרנט; כמובן שרק אם קהילת איןציקלופדיה תאשר זאת.
 • את הרשאות הפקח שלי אני מבקש שתסירו. ודרך אגב, יש בעיה עם ההרשאות: כפתור השחזור המהיר נעלם ואני לא מופיע ברשימת הפקחים.[1]

ועכשיו כמה מילות פרידה לאיןציקלופדים:

 • לסטנדאפיסט - ת'לא מאמין, הצלחתי לבעול ציפור! כן! יצאתי ממין מקום כזה עם מלא שיקסעס, שם התווכחתי עם ישמעאל ודון קישוט על השם התקין של סנט פטרסבורג. הם אמרו שאומרים את סנט פטרסבורג, אני אמרתי שאומרים את זה סנקט פטרבורג והשתמשתי בסבתא שלי כמגן (היית מאמין? לפני שנה היא אמרה שאומרים את סנט פטרבורג... סנילית...). דרך אגב, אחד מהמטומטמים אמר שקוראים לו פרופסור ש. שטותניק ואמר שמכיר אותך מימים עברו. הוא ביקש שאמסור לך דש ואמסור שהוא מאחל לך שיעקצו אותך יתושים כל הלילה. קיצר, בדרך החוצה פגשתי לאורוניקוסים שאמר שנקבת האורוניקוס היא אכן נקראת אורוניקוסית. אחר כך, בעלתי כמה שיקסעס ואז יצאתי החוצה ובעלתי ציפור עם מסור חשמלי.
 • לעמית - אמממ...
 • לדיפרנט - בהצלחה בתפקיד הפקח. אולי את תעשי את כל מה שאני לא עשיתי.
 • לאפרים - חסום אותי לצמיתות. אחרי כל מה שקרה לא אוכל לחזור לאתר. זה יהיה יותר מדי מביך. חסום אותי וסליחה על המלודרמטיות. חסום אותי כך שגם לא אוכל לערוך את דף שיחתי.

דבר אחרון: תומר מודיע כי גם הוא פרש. סופית.

זהו. הסנגור סיים את דברו.

בוא להתפלסף, שוב 22:42, באוגוסט 2, 2014 (UTC)

[עריכה] הערות שוליים

 1. אה, ואל תשכחו לקבור את ההומור שלי למה נראה לי שגם הוא מת.
איזה ההבדל בין "החלטתי לפרוש. רות סוף" לזה. מרגש. אני מרשה לעצמי - קצת דמיון חופשי - שיחה 22:52, באוגוסט 2, 2014 (UTC)
זאת היצירה הכי עמוקה שלי אי פעם, ת'לא חושב? בוא להתפלסף, שוב 22:57, באוגוסט 2, 2014 (UTC)
אכן. אני מרשה לעצמי - קצת דמיון חופשי - שיחה 23:09, באוגוסט 2, 2014 (UTC)
אפולוג'י אקספטד! חבל שאתה עוזב כי באמת תרמת לכאן כמה דברים במיוחד כאלה פסיכיים. בהצלחה איפה שלא תהיה, אם אנג'י תצהיר שהיא מקבלת אחריות על ספר האיסטוריה וכותבת אותו בהתייעצות עם שאר המשתמשים אז אסכים לשחזרו. אפרסמיהו ג'וניור/יש אימי לדבר 05:36, באוגוסט 3, 2014 (UTC)
אני מקבלת אחריות על ספר האיסטוריה ואכתוב אותו בהתייעצות עם שאר המשתמשים. אורון, אין לי ממש מה לכתוב. אני מקווה שתגיד "היי" בפייסבוק מדי פעם ושתהנה ממה שנשאר מהחופש הזה ובשנה הבאה. וזהו. Differentusername (שיחה) 17:04, באוגוסט 3, 2014 (UTC)

[עריכה] פרסום האתר

אם אנחנו רוצים לשפר אותו ולהגיע איתו לרמה אחרת לגמרי אנחנו צריכים להשקיע גם מחוץ לאתר. אנחנו צריכים קצת פרסום, אם אתם יכולים תשלחו פרסומות בפורומים גדולים ובפייסבוק תשלחו לחברים שלכם וכו'... רוקד עם זאבים (שיחה) 18:57, באוגוסט 3, 2014 (UTC)

[עריכה] איןצ'אט

המיזם איןצ'אט הוקם בתוכנה האינטרנטית "Raidcall" הקטע של התוכנה היא שליחת הודעות והודעות קולות מהירה מאד שמושמעות אוטומטית אצל כל האנשים בקבוצה על ידי לחיצה על המקש F2. כדי להיכנס לקבוצה שבינתיים היא רק סימבולית ולא רשמית (בקרוב אפתח הצבעה אחרי ההתרשמות הראשונית שלכם מהקבוצה) אתם תצטרכו להוריד את התוכנה בדרכים הבאות:

 1. לכתוב Raidcall בגוגל ואז להוריד מהאתר הראשי.
 2. ללחוץ כאן.

לאחר מכן תצטרכו להירשם (הרשמה קלה וסמלית) או דרך התכנה עצמה או דרך האתר שלהם. ברגע שתרשמו בהצלחה לאתר, תתחברו ואז תרשמו בחיפוש איןצ'אט או 9323430 מה שאוטומטית ישלח אתכם לקבוצה.
מספר חוקים

 1. הקבוצה היא רק למשתמשים באיןציקלופדיה נא להראות את הקבוצה לאנשים חיצוניים.
 2. בלי גסויות בהודעות הקוליות, בשונה מן תוכנות המסרים המיידות האחרות ריידקול משמיעה את ההודעות הקוליות ברגע שליחתם (שזה די מגניב) ואם יהיו גסויות זה יכול להוביל למצב לא נעימים ומביכים. נ.ב לא חייבים לשלוח הודעות קוליות יש גם צ'אט (למרות שקוראים לזה איןצ'אט).
 3. בלי ריבים מיותרים, יש הבדל בין דיונים וחילוקי דעות לריבים אז בבקשה תחסכו את זה מאיתנו. רוקד עם זאבים (שיחה) 21:24, באוגוסט 3, 2014 (UTC)

[עריכה] יפ יפ אוראיי

אני ואפרים הצלחנו לתקן את הבעיה עם המסגרות של התמונות!

Champagne uncorking photographed with a high speed air-gap flash

רואים?

רוקד עם זאבים (שיחה) 17:21, באוגוסט 11, 2014 (UTC)

בנוסף אני ואפרסמיהו ג'וניור תיקנו את כל סרגל הכלים (התמונות שלא עבדו)! סיבה למסיבה, לא? רוקד עם זאבים (שיחה) 21:14, באוגוסט 11, 2014 (UTC)
ווהו!!! יאי מד'פאקר!!! אפרסמיהו ג'וניור/יש אימי לדבר 06:23, באוגוסט 12, 2014 (UTC)
הידד!111!!!!!!1 Differentusername (שיחה) 14:54, באוגוסט 12, 2014 (UTC)

[עריכה] מפגש ב-11 לדצמבר חגיגות יום הולדת 9 לאיןציקלופדיה

מי מאשר הגעה? רוקד עם זאבים (שיחה) 21:41, באוגוסט 13, 2014 (UTC)

אני חייל אבל אני יוצא בימי חמישי,תלוי היכן האירוע יתקיים נראה Lior3300 (שיחה) 16:51, באוגוסט 14, 2014 (UTC)

[עריכה] קטגוריה:ספרים באיןספר

האם הקטגוריה קטגוריה:ספרים באיןספר נחוצה? יש כפילות כמעט מלאה עם הקטגוריה הראשית של קטגוריה:איןספר. אני בעד למחוק את הקטגוריה הזאת או לחילופין להעביר אליה את כל המדריכים, ככה שכל ספר יהיה או בקטגוריה של ספרים או בקטגוריה של מתכונים ולא על הראשית. מה עדיף? Corvus,(שיחה) 14:07, באוגוסט 14, 2014 (UTC)

אינספק!!11!!1 שתי גיטרות, בס, תופים - כוס קפה ועוד סיגרה - אם תמכור בבסטה פין, הוא ימריא עלי גיטרה 14:17, באוגוסט 14, 2014 (UTC)
איזו משתי האופציות?.. Corvus,(שיחה) 14:22, באוגוסט 14, 2014 (UTC)
רבות ממנה. שתי גיטרות, בס, תופים - כוס קפה ועוד סיגרה - אם תמכור בבסטה פין, הוא ימריא עלי גיטרה 14:54, באוגוסט 14, 2014 (UTC)

[עריכה] הכה את המומחה

איך פלוני אלמוני בר דעת מגיע לדף של הכה את המומחה? מאיפה יש קישור למיזם? אולי עדיף לפרסם אותו טיפה יותר מתוך תקווה למשוך יותר כותבים. Corvus,(שיחה) 14:22, באוגוסט 14, 2014 (UTC)

הוא לוחץ על איןציקלופדיה:הכה את המומחה. שתי גיטרות, בס, תופים - כוס קפה ועוד סיגרה - אם תמכור בבסטה פין, הוא ימריא עלי גיטרה 14:54, באוגוסט 14, 2014 (UTC)
איך פלוני אלמוני בר דעת מגיע לדף הזה? Corvus,(שיחה) 15:10, באוגוסט 14, 2014 (UTC)
טוף, אם הוא כל כך הרבה זמן באתר ועדיין לא הגיע לדף הזה הוא לא כזה בר דעת כמו שאומרים. שתי גיטרות, בס, תופים - כוס קפה ועוד סיגרה - אם תמכור בבסטה פין, הוא ימריא עלי גיטרה 15:45, באוגוסט 14, 2014 (UTC)
אפשר לשים את זה בעמוד הראשי. Differentusername (שיחה) 17:17, באוגוסט 14, 2014 (UTC)
אפשר לשים את זה ב"ניווט כללי" מתחת לגפילטע פיש. רוקד עם זאבים (שיחה) 20:13, באוגוסט 14, 2014 (UTC)
הוספתי את זה שם. הודרתי "הודעות האתר" כי לא צריך לקשר לזה כל כך בקלות(הם נמצאים בראש העמוד לכל המעוניין). Corvus,(שיחה) 12:25, באוגוסט 16, 2014 (UTC)

[עריכה] מודיע על העדרות לפרק זמן לא ידוע

אתם יודעים אני בובה של המערכת ויש עכשיו הרבה בלגאן והודיעו לי עוד בבוקר שאם יקרה מקרה וחימום להתכונן לחזור לבסיס לזמן רב, אנא מכם אל תורידו אותי מהפיקוח שאחזור רחזור לפעילות ): Lior3300 (שיחה) 22:00, באוגוסט 19, 2014 (UTC)

כמובן, נתחשב בך והכל... רוקד עם זאבים (שיחה) 06:39, באוגוסט 20, 2014 (UTC)

[עריכה] אוקיי אני יודע שאף אחד לא הולך לעשות את זה אבל אני אפרסם את זה בכל מקרה!

זוכרים פעם שבאקספרסו בר היו דיונים ארוכים מאד רק כדי למצוא משתמש אחד או שתיים חדשים? אז למה שלא נעשה את זה עכשיו?! טוב אולי כי פעם המשתמשים היו יותר זורמים וניסו לעזור למשתמש ההוא שהציע לפרסם את האתר בפורומים שונים ולי אף אחד לא עוזר, אם אתם רוצים לנסות לפחות אני אבקש ממכם לעשות את הדבר הבא (ציטוט של אחד האורחים הישנים פה):

"אז תפרסמו את האתר פרודיה הזה בפורומים ישראלים כגון:fxp,אלסף,פרש,אטרף,דצ'ו"
~ אמיר בניון

במטרה להצליח להרחיב את האתר צריך לפחות לנסות. רוקד עם זאבים (שיחה) 12:07, באוגוסט 22, 2014 (UTC)

יש כמה משתמשים חדשים שנרשמו לפה בזמן האחרון, לא? לדעתי צריך להתאמץ בלהשאיר אותם פה לפני שמנסים למצוא עוד משתמשים. שםמשתמששונה (שיחה) 16:43, באוגוסט 24, 2014 (UTC)
80% מהם אני הבאתי לכאן. רוקד עם זאבים (שיחה) 19:54, באוגוסט 24, 2014 (UTC)
אז כל הכבוד לך. שםמשתמששונה (שיחה) 19:55, באוגוסט 24, 2014 (UTC)
מצד שני, עכשיו הבאתי פשוט מלא ספאמרים לפה שיוצרים ערכים על כספ. רוקד עם זאבים (שיחה) 11:41, באוגוסט 25, 2014 (UTC)

[עריכה] תביעות משפטיות

מישהו יכול לתבוע אותי אם אני יוצר עליו ערך? רוקד עם זאבים (שיחה) 20:56, באוגוסט 24, 2014 (UTC)

אם לא כתבת איזה משו פוגעני מידי או הוצאת דיבה כנגדו מקסימום יגידו לך למחוק את הערך Lior3300 (שיחה) 20:58, באוגוסט 24, 2014 (UTC)
ארז רוצה שאני אמחוק את הערך עליו. רוקד עם זאבים (שיחה) 21:08, באוגוסט 24, 2014 (UTC)
בכבודו ובעצמו? Lior3300 (שיחה) 23:27, באוגוסט 24, 2014 (UTC)
אכן, הוא אפילו חסם אותי מהאתר וכתב "אתה תחזור כשהערך מוויקפדיה ימחק", לדעתי זה אתר הומוריסטי אני לא חושב שהוא יכול לעשות משהו עם זה וחוץ מזה תמיד אפשר למחוק לא? רוקד עם זאבים (שיחה) 10:51, באוגוסט 25, 2014 (UTC)

[עריכה] שונוי שם משתמש

לדעתי שם המשתמש שלי לא מתאר את מי שאני וברצוני לדעת האם ניתן לשנות אותו?. Lior3300 (שיחה) 21:01, באוגוסט 26, 2014 (UTC)

אתה צריך לפנות לברנדן בשביל זה... תומר - שיחה - סטלן אש מגיל שש 20:43, בספטמבר 1, 2014 (UTC)

[עריכה] קביעת תאריך ומקום למפגש

יום הולדת 9 לאתר יהיה ב-11 לדצמבר, זה יוצא יום חמישי. אז לאשר הגעה (אם לא יוצא לכם בתאריך הזה אז אולי אפשר לדחות או להקדים) ולהציע מקום. תומר - שיחה - סטלן אש מגיל שש 20:43, בספטמבר 1, 2014 (UTC)

אני ידע אם אני בר רק בשבוע של המפגש, לדעתי גם אפשר לעשות את המפגש במקום שלכולם יהיה אפשרי להגיע, תתפלאו ותפחדו אבל אזור התחנה המרכזית, אני יפגוש את מי שצריך בתחנת רכבת שם וילווה אותם למרכזית מי שלא מכיר את המקום, יש במרכזית איפה לשבת ולהסתובב אפשר לקחת משם קו לאזורים נוספים בתל אביב בהמשך אם ירצו. Lior3300 (שיחה) 21:10, בספטמבר 1, 2014 (UTC)
לי אין בעיה באזור דן אבל יש כאלה שזה די רחוק להם כמו אפרים וחיה. תומר - שיחה - סטלן אש מגיל שש 21:23, בספטמבר 1, 2014 (UTC)
גם לי זה רחוק,זה לפחות 5 שעות נסיעה אבל זה הכי נוח נגיש ומרכזי שיש אם יש עוד הצעות תציעו Lior3300 (שיחה) 21:35, בספטמבר 1, 2014 (UTC)

[עריכה] האתר מת ממזמן

כתבנו רק 20 ערכים בשנה הזאת זה פשוט עלוב, פשוט עלוב. בקצב הזה אנחנו לא נגיע לשום מקום, הגענו למצב כזה שאף אחד לא עורך כאן כלום חוץ מלכתוב אחד לשני בדפי שיחה הודעות כמו "תיכוניסטיות הם עם חמוד", זה כבר פתטי. תראו את האתר הזה לפני שנה עקפנו אותו בגודל ובאיכות, ובואו נודה אין לנו לא את זה ולא את זה. האתר הזה הוא כישלון ובזבוז זמן מוחלט, היינו יכולים להצליח אם מישהו לפחות היה מנסה או עושה משהו... אבל לא. זה לא הולך לקרות, האתר הזה מת מזמן, התקוות שלי מתו מזמן, לפעמים צריך להפסיק ולהפנים, מאז שמשהו נולד הוא נועד למות והזמן הגיע, אני לא רוצה שהאתר זה התדרדר יותר מזה. לדעתי צריך להכריז וזהו, המפעילים עושים עבודה לקויה ביותר וגם את הערכי זבל בקושי מוחקים (למרות שחצי מהאתר הזה מלא בהם אבל אין להם כוח לחפש). האתר מלא בערכי זבל שקשה להתגבר עליהם ומשחיטים שבסופו של דבר אנחנו בקושי מטפלים בהם, האתר גרוע מבחינת תחזוקה ובכדי לשחזר השחתה עמוקה או השחתה של כמה משחיטים של אותו הערך הדרש זמן רב וסיבולת רבה. גם הותיקים ביותר שפעם היו מאד פעילים בקושי עושים כאן משהו כיום, סטנדאפיסט לדוגמה לא ממש רץ בין פרויקט לפרויקט או בן ערך לערך, אפרים לא משתמש בכישורי השפה שלו ומתרגם ערכים, עמית שהוא האיןציקלופד הטוב ביותר באתר והשקדן ביותר לא מקבל עזרה מאף אחד (גם אני כבר התעייפתי מהאתר אל תאשימו אותי). לדעתי אנחנו צריכים להפסיק את הפעילות באתר לצמיתות כי בינתיים אנחנו רק הורסים את מה שהקודמים לנו בנו, אני יודע שזה קשה אבל זה הכרחי, פעם האתר הצליח ולא בגלל שהוא היה "מלא באנשים" כמו שאתם כל הזמן אומרים וטוענים שעכשיו הפעילות בו נמוכה... זאת לא הסיבה שהוא הצליח... הסיבה שהוא הצליח היא שמישהו באמת עשה משהו! האנשים האלה שכל כך מיהרתם לשנוא ישבו ימים שלמים בשביל האתר הזה. כי באמת, על מי אנחנו עובדים? האתר מת. הם לא באמת פרשו, והם לא באמת שפנים, הם פשוט הבינו את זה לפנינו, הם הבינו שרק הם יכולים לעשות את זה ושמאיתנו כלום כבר לא יצא וההוכחה לזה היא מה שאנחנו עכשיו... במשך 3 שנים כלום לא קרה! פשוט כלום! נ.ב זאת ההודעה האחרונה שלי באתר. תומר - שיחה - סטלן אש מגיל שש 22:57, בספטמבר 13, 2014 (UTC)

אני לא מסכים. כן, כולנו יודעים שזה כבר לא זה, שאנחנו לא האימפריה שהיינו ושאין לנו יכולת לנפק טקסטים שעומדים ברמה של ריימונד וכל הג'מעה, אבל לא באנו לפה בשביל פרויקטים ובשביל להילחם במשחיתים ולהסדיר יחסי אנוש, באנו כדי לכתוב, ואם אתה כבר לא מאמין שהאתר הזה מונע מכנות וכוח יצירה, סלמאת. שתי גיטרות, בס, תופים - כוס קפה ועוד סיגרה - אם תמכור בבסטה פין, הוא ימריא עלי גיטרה 13:02, בספטמבר 14, 2014 (UTC)
אני מסכים חלקית. מחד גיסא, 20 ערכים בשנה זה באמת עלוב, ואף מעורר רחמים. באמת לא הגענו לשום מקום בשיחות המפגרות שניהלנו בינינו לבין עצמנו. ונכון, אני בעצמי ראיתי לא מעט ערכי זבל שהפריע לי שהם קיימים, והאתר הזה כבר לא חי. גם לא נלחמים במשחיתים כמעט, ולא מחנכים את האיןציקלופדים החדשים שנכנסים לשערי האתר.

אך מאידך גיסא, אני ממש נגד סגירת האתר. הכרתי את האתר לאנשים מחוץ לאתר, וכל רגע כשהם קוראים ערכים באתר הם נהנים ו"מתפרקים"(להזכירך, אם האתר ייסגר, ייסגרו גם הערכים והתקופות שבהם האתר לא היה מת).

אבל מה לעשות? אני מציע שנקים פרוייקט ענק לשיקום איןציקלופדיה באזור השיקום הזה;הצעות רעיונות באופן מוגבר כאן, הפלצה מוגברת של ערכים ראויים, חניכת משתמשים חדשים שנכנסים לשערי האתר באופן מוגבר, והכי חשוב, מלחמה ביד קשה בכל הנוגע למשחיתים והשחתה. כדאי לנו לשקם את האתר כמה שיותר מהר!!! עמית - שיחה -רעיונות?-יחי ההבדל הקטן 18:56, בספטמבר 14, 2014 (UTC)

אני אף פעם לא באמת הייתי חלק מהאתר. נכנסתי מעט בעבר, ונכנסתי מעט לאחרונה, וכן כשנכנסתי לאחרונה הכתה בי תחושה קשה של הומור שהוא ברובו נמוך מאד. כצופה מהצד הנה כמה דברים שחשבתי:
בגדול, שיקום האתר צריך להיות בכמה מישורים. החשוב ביותר הוא גיוס כותבים חדשים. אני לא יודע בדיוק איך, אולי לפרסם קישורים לערכים טובים באמת בפורומים שיכולים להיות פוטנציאליים לכותבים איכותיים. כותבים איכותיים צריכים להיות גם מבוגרים יותר מהרכב הכותבים הקיים. אינני מאשים, כמובן, את מעט הכותבים שכן נשארו, אבל אפשר לראות שהרבה בדיחות הן קקי פיפי והאתר לא יכול להתבסס על זה. כותבים מבוגרים עשויים לאזן את זה מעט.
מישור נוסף הוא שיפור רמת הכתיבה בקרב מי שכן נכנס לכאן. כותבים צריכים להפנים: גרבילים, גרגמל ושבתאי צבי הצחיקו רק במאה הפעמים הראשונות שנתקלנו בהם. בשלב מסויים זה כבר הופך לפאתטי.
מישור נוסף עשוי להיות פלטפורמות שבהן כותבים יתרמו אחד לשני, ישכללו רעיונות אחד של השני ויגבשו דברים שיהפכו למצחיקים לפני שהם עולים למרחב הערכים. למשל איןציקלופדיה:הכה את המומחה היא דוגמא לפלטפורמה שעשויה להביא לרעיונות ולשכלול שלהם כך שיבשילו לערך.
מאחל לאתר הצלחה. חמויישה (שיחה) 13:14, בספטמבר 15, 2014 (UTC)
אני תוהה איך בדיוק משתמשים חדשים יישארו פה אם הם ייכנסו, יירשמו, ישוטטו קצת ואז יקראו את ההודעה שאומרת שהאתר הזה מת מזמן. ממש יעודד אותם להישאר. אני נכנסתי לכאן כדי להגיד שאני מודעת לזה שרמת הפעילות שלי הצטמצמה, ושהיא כנראה אפילו תצטמצם עוד יותר, אבל עדיין אבוא מדי פעם. האתר הזה כבר לא יחזור להיות מה שהוא היה, אבל הוא ימשיך להתפתח ואותי ממש מעניין לראות לאן. וזה מה שיש לי לומר. אני בקושי ישנה בזמן האחרון אז אני מניחה שאני לא ממש ברורה. לא נורא. שםמשתמששונה (שיחה) 19:36, בספטמבר 17, 2014 (UTC)
וגם חבל לי שכבר אין כל כך אבטיחים. שתי גיטרות, בס, תופים - כוס קפה ועוד סיגרה - אם תמכור בבסטה פין, הוא ימריא עלי גיטרה 19:46, בספטמבר 17, 2014 (UTC)


אני מחדש את החבילה שלי בפלאפון כדאי להיכנס לפה כי ממש משעמם לי באמצע הלילה (אני מתעורר ב5) וזה מה שאני צריך לראות? דווקא כל פעם שאני עובר על ערכים שנערכו וחפש השחטות אני רואה שכן מטפלים בהם.

ערכי זבל פה ושם אני עושה דיפדוף ואני רואה כמה אבל אני מגחח על איך אני מדמיין פיסקאות של מה שאני הייתי יכול לכתוב על הנושא אך תכירו אותי,לי תמיד יש בעיה עם התחלות,נוראית,חברה האחרונה שלי הייתה זאת שהתחילה אחרי שפשוט נמאס לה לחכות שאני יעשה משו XD.

אם נגבש איזה קבוצע בטימספיק או סקייפ או משו בימי שבת נגיד ובשעה מסוימת ונשב על ערכים בין אם מוכנים ונשפר אותם לבין אם נעלה רעיונות לחדשים ונכתוב אותם זה יוכל להיות דבר מעולה,רק תחשבו על זה,להשקיע שעה+- ביום שבת פעם בשבוע,רק טוב יצא מזה (השעה האמיתית היא 00:45 ולא 21 כמו שהחתימה אומרת) Lior3300 (שיחה) 21:47, בספטמבר 17, 2014 (UTC)

איןציקלופדיה אהובתנו גוססת כבר כ4 שנים, אין מה לעשות. חוץ מדבר אחד- לכתוב עוד המון ערכים! אני מקבל על עצמי לכתוב עוד 10 ערכים עד סוף השנה האזרחית. מי מצטרף? אפרסמיהו ג'וניור/יש אימי לדבר 18:44, בספטמבר 28, 2014 (UTC)

[עריכה] הצעה ללוגו חדש

NewEincyclopedia

מה דעתכם? לג רואיל (שיחה) 15:07, בספטמבר 25, 2014 (UTC)

אתם חושבים שלוגו זה יהיה יותר טוב מהנוכחי? יותר קרוב לאןציקלופדיה. לג רואיל (שיחה) 08:38, בספטמבר 26, 2014 (UTC)
הוא יותר קרובלאןציקלופדיה, אבל לדעתי הגפליטע יותר מתאים לישראלים. זו אולי שלוחה של אתר בינלאומי, אבל שלוחה ישראלית. אגב, ישנם עוד מספר משתמשים שפעילים פה, אני תוהה למה הם לא מתחברים. נו שויין. שםמשתמששונה (שיחה) 18:42, בספטמבר 26, 2014 (UTC)
גם אני תוהה למה הם לא מתחברים. עמית - שיחה -רעיונות?-יחי ההבדל הקטן 11:08, בספטמבר 27, 2014 (UTC)
למה שבכלל שמישהו יחשוב לשנות את לוגו הגפילטע? חשבת שאף אחד מאיתנו לא שם לב שבבינלאומי יש תפוח אדמה? הם כולם טועים! תפו"א אינו מצחיק! גפילטע - מצחיק. חמויישה (שיחה) 07:12, בספטמבר 28, 2014 (UTC)
אני עדיין חושב שאם איןציקלופדיה אי פעם תנסה להתחרות בוויקיפדיה, הלוגו החדש ייראה יותר חדשני כדי להתאים לסגנון האתר. לג רואיל (שיחה) 09:33, בספטמבר 28, 2014 (UTC)
גפליטה פיש הרבה יותר טוב.
אין טעם לשנות את הלוגו, בואו נכתוב עוד 50 ערכים טובים עד סוף דצמבר זה מה שיוכל לשנות פה משהו! אפרסמיהו ג'וניור/יש אימי לדבר 18:42, בספטמבר 28, 2014 (UTC)

[עריכה] הכרזה על פרויקט עשרת ימי הערכים

אני מכריז בזאת על הקמת הפרויקט הבא שייפתח היום- בלב לבם של עשרת ימי תשובה- ויימשך עד סוף השנה האזרחית. על כל משתתף בפרויקט (שיחתום את שמו בפסקה המיועדת מטה) לכתוב עשרה ערכים לפחות עד לסיומו. בסוף הפרויקט נשבח ונפאר את מי שהשתתף ועמד בהתחייבותו ואף נעשה מפגש איןציקלופדים שבו המנצח (זה שיכתוב את המספר הגדול ביותר של ערכים ראויים) יזכה בארוחה על חשבון שאר האיןציקלופדים שיבואו!
הצטרפו בהמוניכם! אפרסמיהו ג'וניור/יש אימי לדבר 19:12, בספטמבר 28, 2014 (UTC)

עד שיש מישהו שיודע מהם עשרת ימי תשובה, לא כל כך נעים לתקן אותו, ובכל זאת - יום ראשון, שבו כתבת את ההודעה היה היום הרביעי של עשרת ימי תשובה... בהצלחה! חמויישה (שיחה) 06:51, בספטמבר 29, 2014 (UTC)
צודק, תיקנתי. מה איתך? אתה לא משתתף? אפרסמיהו ג'וניור/יש אימי לדבר 17:09, בספטמבר 30, 2014 (UTC)
יש לי המון ערכים מוזנחים במרחב האישי ויש כאלה שזקוקים למיסטור קטן ואוטוטו יעלו. אכבר פרויקט לטעמי. שתי גיטרות, בס, תופים - כוס קפה ועוד סיגרה - אם תמכור בבסטה פין, הוא ימריא עלי גיטרה 11:18, באוקטובר 1, 2014 (UTC)

[עריכה] משתתפים

 1. משתמש:אפרים-בלי-מכנסיים. אפרסמיהו ג'וניור/יש אימי לדבר 19:12, בספטמבר 28, 2014 (UTC)
 2. משתמש:סטנדאפיסט בגרוש. שתי גיטרות, בס, תופים - כוס קפה ועוד סיגרה - אם תמכור בבסטה פין, הוא ימריא עלי גיטרה 11:18, באוקטובר 1, 2014 (UTC)

#משתמש:differentusername. שםמשתמששונה (שיחה) 18:45, באוקטובר 2, 2014 (UTC) אבל אני כנראה לא אוכל להגיע למפגש. מצטערת, אין סיכוי שאספיק. עמוס לי. אכתוב עשרה ערכים, אבל זה ייקח לי המון זמן.

 1. בוא להתפלסף, שוב 06:23, בנובמבר 12, 2014 (UTC)

[עריכה] מעקב- הערכים שכבר נכתבו במסגרת הפרויקט

 1. צבע מאכל. אפרסמיהו ג'וניור/יש אימי לדבר

[עריכה] לוח המודעות

למה אף אחד לא שם לב יותר ללוח המודעות? שכחתם מקיומו?? לג רואיל (שיחה) 18:36, באוקטובר 26, 2014 (UTC)

אף פעם לא הבנתי למה צריך אותו בכלל. אפרסמיהו ג'וניור/יש אימי לדבר 10:25, באוקטובר 27, 2014 (UTC)
הוא נועד להודיע על דברים שאינם קשורים לתפעול איןציקלופדיה. פתחתי שם דיון גדול, מוזמנים לראות. לג רואיל (שיחה) 20:16, באוקטובר 27, 2014 (UTC)

[עריכה] פגיעה בכבוד המת

האתר הזה מת כבר, לא משנה כמה תכחישו... תכריזו כבר וזהו (עדיף מישהו עם הסמכה רפואית). 149.78.95.107 21:13, בנובמבר 4, 2014 (UTC)

אבל... זה עצוב. סטנדאפיסט בגרוש 20:37, בנובמבר 6, 2014 (UTC)
אתם לא יכולים להחזיק את האתר הזה, בחודש האחרון הוא התמלא בערכי זבל שלאף אחד אפילו אכפת מהם ועשרות ערכים הושחתו וההשחתות אפילו לא טופלו, תנעלו את האתר וזהו. 149.78.95.107 19:11, בנובמבר 7, 2014 (UTC)

[עריכה] איןתגובה

מדוע אף אחד לא בא לשם? צריך לעשות משהו. לג רואיל (שיחה) 20:15, בנובמבר 7, 2014 (UTC)

נכון מאוד. צריך לאחד אותו עם האקספרסו בר. בוא להתפלסף, שוב 06:25, בנובמבר 12, 2014 (UTC)

[עריכה] איןציקלופדיה:מיזמי איןציקלופדיה

מה דעתכם שיהיו כאן מיזמים בהם ישתתפו משתמשים? אני מציע שהמיזם הראשון יהיה מיזם בקשת ערך, בו יווצרו רוב הערכים המופיעים בדף בקשת ערך. תודה. לג רואיל (שיחה) 20:25, בנובמבר 7, 2014 (UTC)

[עריכה] איןציקלופדיה: הספר

שלום. אני מתכנן לקחת את ערכי איןציקלופדיה ולעשות מהם ספר בדיחות. הדף הראשון אחרי ההקדמה יהיה "קצב אלגוריתמי", על פי הערך הראשון שנכתב. אני לא מתכוון להוציא אותו לאור, אלא להכין אותו כספר פרטי שרק אנחנו נוכל לקרוא. מה דעתכם? לג רואיל (שיחה) 10:15, בנובמבר 11, 2014 (UTC)

בשביל מה? כל הקטע באיןציקלופדיה שהיא מכוונת ומשתנה. בוא להתפלסף, שוב 17:22, בנובמבר 11, 2014 (UTC)

[עריכה] מיזם בקשת ערך

שלום. אני כאן כדי להכריז על פתיחת המיזם הראשון במסגרת מערכת המיזמים החדשה של איןציקלופדיה. אני בטוח שמיזם זה יציל את האתר, מכיוון שכמעט ולא נכתבו ערכים בזמן האחרון.

[עריכה] משתתפים

 1. משתמש:naomicapitol

לג רואיל (שיחה) 19:25, בנובמבר 14, 2014 (UTC)

אני הרגע כתבתי ספר באיןספר, זה מספיק טוב? הספר הוא: איך לשרוד את האוניברסיטה ולמות בחרקירי עיפרון.

naomicapitol . בשעה 11:54 , ב-15 בנובמבר 2014.

לא. פיספסת את המטרה. המטרה מפורטת בצורה ברורה בדף המיזם. לג רואיל (שיחה) 10:28, בנובמבר 15, 2014 (UTC)
רואיל, אתה לא יכול להכריז על תחילת המיזם עד שאתה מציע את ההצעה ברעיונות. ובכלל את כל הקטע הזה של המיזמים. בוא להתפלסף, שוב 11:05, בנובמבר 15, 2014 (UTC)

איזה דף מיזם? (אני חדשה כאן, הספר ההוא היה הפרוייקט הראשון שעשיתי) naomicapitol בשעה 14:20 ב-15 בנובמבר 2014.

מיזם זה. לג רואיל (שיחה) 16:58, בנובמבר 16, 2014 (UTC)

[עריכה] יום הולדת 9 לאתר

בתאריך ה-11 לחודש דצמבר שנת 2005 בשעה 12:45 נוצר האתר, חשבתי אולי לחגוג את זה בצורה כלשהי... אתם יודעים משהו סימבולי כזה... לאפות עוגה ענקית, לשים את אורון בפנים, להפעיל מוזיקה ושהוא יתפשט לצלילי המנגינה או משהו בסגנון... Mctomerd14 (שיחה) 19:31, בנובמבר 30, 2014 (UTC)

לא עשיתם כלום. הגיע יום ההולדת ה-9 ואני לא רואה אף חגיגה מיוחדת לכבודו. לג רואיל (שיחה) 13:46, בדצמבר 11, 2014 (UTC)
ליאור, זו הפעם הראשונה שאני נוטה להסכים איתך. Mctomerd14 (שיחה) 14:51, בדצמבר 11, 2014 (UTC)
כשתהיה פה קהילה איןציקלופדית אמיתית ופעילה יהיה מה לחגוג ועם מי לחגוג. בינתיים, זה חסר טעם. אפרסמיהו ג'וניור/יש אימי לדבר 16:07, בדצמבר 11, 2014 (UTC)
אשכרה. אשכרה. כל מילה בסללע. סטנדוש! 16:24, בדצמבר 11, 2014 (UTC)
חשבתי שהקהילה תמיד חייה ובעטה. דרך אגב, תכננתי להקליט קלטת אודיו פרטית על אחד הדיסקים הריקים שלי שעמדה להכיל 12 ערכי איןציקלופדיה מגוונים בהקראתי, אך הרעיון פשוט לא עבד וביטלתי אותה. לג רואיל (שיחה) 17:39, בדצמבר 11, 2014 (UTC)
אתה משהו, לג. אתה פשוט משהו. אפרסמיהו ג'וניור/יש אימי לדבר 17:51, בדצמבר 11, 2014 (UTC)
הרעיון של ההקלטות אדיר. אני הייתי מקליט גם מוזיקת רקע קלה ומוציא בדיסק בהוצאה עצמית. אולי אפילו סדרת דיסקים, כמו "American" של ג'וני קאש או "ארץ ישראל הישנה" של אריק איינשטיין או "גבר, אישה והווילדרנס" של אריק ברמן. וגם להוציא מהדורה מוגבלת בתוספת DVD שיכלול סרט דוקומנטרי על האתר. ותת-סדרה שבה יקריאו שירים מספר השירה בליווי מוזיקת רקע. ואוסף מיוחד לערכים המופלצים. אולי גם כדאי לערוך כנס איןציקלופדים המוני ופתוח ולחלק בו את הדיסקים. אני רציני לגמרי. סטנדוש! 19:26, בדצמבר 11, 2014 (UTC)
או להפוך את ההקלטות לסדרת סרטי אנימציה משעשעת. זה גם רעיון. סטנדוש! 19:38, בדצמבר 11, 2014 (UTC)
דווקא רוב הערכים שעמדתי להכיל בהקלטה שבוטלה היו ערכים מופלצים, והערך הראשון היה "טרור". אולי בהזדמנות אכין אותה מחדש ואשלים אותה. לג רואיל (שיחה) 08:46, בדצמבר 12, 2014 (UTC)
סטנדאפיסט אם אתה רציני צריך לעשות שיחה קבוצתית בסקייפ ולהתחיל לעבוד על הגרסא הראשונית לדיסק, אחרי זה נוכל להצליח לגייס טיפה כסף ב-headstart ולהפוך את זה לפרויקט אמיתי! נוכל לעמוד ברחוב לחלק עלונים ודיסקים (שנוכל להכין לאחר שנקים את המיזם בהדסטארט ונשיג כסף). Mctomerd14 (שיחה) 11:20, בדצמבר 12, 2014 (UTC)
רעיון מעולה! עמית - שיחה -רעיונות?-יחי ההבדל הקטן 15:43, בדצמבר 12, 2014 (UTC)
הצביעו כאן בבקשה. בוא להתפלסף, שוב 15:54, בדצמבר 12, 2014 (UTC)
כלים אישיים