FANDOM


האירוויזיון הוא שם כולל של מזימה ישראלית נגד יבשת אירופה, במטרה לגרום לתושבי היבשת להתאבד כתוצאה משמיעת השירים שרובם משתייכים לז'אנר הנקרא דת' פופ, ובכך להקטין את האוכלוסיה האירופאית, ואז ישראל תוכל להשתלט על אירופה ביתר קלות.

תכנון המזימה עריכה

בשנת 1949, אחרי הסכמי שביתת הנשק שנחתמו עם מדינות אירופה אחרי שניסו לגרום להשמדת ישראל מבפנים ע"י שליחת ארקדי גאיידמק ע"י ברית המועצות, מדינת ישראל רצתה נקמה, ובכך, ראש הממשלה ד'אז, עמיר פרץ (שלא ברור איך נהפך להיות ראש ממשלה עד היום (יש חשש לזיוף התוצאות בבחירות)), הורה למזכירתו, שלי יחימוביץ', לכנס ועדה מיוחדת שתדון בבעיה האירופאית. הועדה דנה במשך מספר שעות ונכשלה למצוא פתרון מקורי, שכן עמיר פרץ עמד בראשה, ורוב חברי הועדה לא דיברו עברית, ועל כן קיימו את הדיונים בשפה האנגלית. לאחר מכן הוקמה ועדה נוספת, של דוברי עברית בראשות עמיר פרץ. במהלך ההפסקה, פצח אחד מחברי הועדה בשירת שיר של בריטני ספירס (זמרת דת' פופ ידועה), שאר חברי הועדה הזדעזעו מהשיר, שכן שייך לז'אנר הדת' פופ, ידוע על מקרה התאבדות של אחד מחברי הועדה שנכח בחדר. כתוצאה מכך, עלה הרעיון על תחרות זמר כלל אירופאית, שכל שיריה ישתייכו לז'אנר הדת' פופ, מה שיגרום לרצון עז בקרב המאזינים להתאבד. השם המקורי של המזימה הייתה "אירוביזיון", משמעותו: אירו=אירופה, ביזיון=הסתכלו מילה אחת לפני הסימן =, ביזיון לאירופה, אך מטעמי ביטחון שונה השם ל"אירווזיון".

ההוצאה לפועל עריכה

בשנת 1950 מדינת ישראל החלה במסע שכנועים ברחבי אירופה במטרה לשכנע את מדינות אירופה שהאירוויזיון זה דבר נחמד, אך האירופאים דחו את ההצעה הישראלית בטענה שהיא מטומטמת, לכן עברה מדינת ישראל בשנת 1956 לשיטת האיומים שבה היא ידועה, במסגרתה איימה על 7 מתוך מדינות שאם לא יקיימו את התחרות כפי שנתבקש יושלחו אליהן ערסים, ובכך יזהמו את התרבות האירופאית, ואכן באותה השנה התקיימה התחרות הראשונה של האירוויזיון בשוויץ מתוך פחד שהאיום יתממש, בהשתתפות 7 המדינות המאוימות, ולא נרשמו שום מקרים של התאבדות, מפני שאף אחד משירי התחרות לא השתייך לז'אנר המדובר במזימה. כתוצאה מכך, גברה הפופולריות של תחרות האירווזיון בקרב מדינות אירופה, ועד שנת 1972 לא נרשמו כלל מקרים של התאבדות.

כניסת ישראל לתחרות עריכה

כיוון שראו שהמזימה לא מצליחה, מפני שאף אחד מהשירים בתחרות לא השתייך לז'אנר הדת' פופ, החליטה מדינת ישראל, בראשות שמעון פרס (שכיום ידוע על זיוף תוצאות הבחירות (הוספת שני פתקים לקלפי בו הצביע פרס, ובכך עבר מהמקום השני (הלא מפתיע) למקום הראשון)) להחדיר בכוח שירים מז'אנר הדת' פופ לתחרות, ובכך לגרום לשיעור התמותה באירופה לעלות, ואז לגרום למזימה להצליח. בשנת 1973 נרשמה הנציגות הראשונה של ישראל באירוויזיון ע"י הזמרת אילנית, ששרה את השיר "אי שם" וגרמה ל-20% מכלל המאזינים לשיר להתאבד כתוצאה מחרפון טוטאלי. במדינת ישראל הייתה שמחה רבה, שכן ניצנים ראשונים של הצלחה הופיעו. כ-5 שנים לאחר ההשתתפות הראשונה של מדינת ישראל באירוויזיון נרשמו למעלה מ-10 מיליון מקרי התאבדות באירופה מיד לאחר התכנית, מכיוון שמדינות אירופה הושפעו ממדיניות הנציגים הישראליים והחלו לשלוח גם הן שירים בז'אנר הדת' פופ, וכך גרמו לשיעורי ההתאבדות לגדול בעשרות אחוזים. הנסיבות לעליית שיעורי ההתאבדות באירופה לא היו ברורות עד לשנת 1999, בנוסף, לא היה ברור מדוע כל מקרי ההתאבדות התרחשו במקביל לתחרות. כדי למנוע מקרי התאבדויות של ישראלים, הוחלט לשלוח לאולמות בהם נערכה התחרות קהל המורכב מאסירים שנידונו לעונש מוות (לא פורסם עד היום מחשש למרידות ולחשיפת המזימה).

זכיות ישראל עריכה

בשנת 1978 שלחה מדינת ישראל לייצג אותה בתחרות את הזמר הידוע יזהר כהן. תלתליו הקופצים במהלך השיר כבשו את הלב האירופאי ולא נרשמו באותה השנה מקרים של התאבדויות. שנה לאחר מכן, כמנהג התחרות, היא נערכה בישראל. מדינת ישראל מאוד חששה מאירוח האירוויזיון, והוחלט לשלוח שיר גרוע במיוחד בכדי למנוע אירוח נוסף של התחרות, אך זה לא הצליח (מסתבר שהאירופים אוהבים קיטש), וישראל זכתה בתחרות פעם נוספת. למזלה של מדינת ישראל, לא נרשמו מקרים של התאבדויות בתוכה (מלבד אלו ששהו באולם במהלך התחרות), אך כן נרשמו כאלו באירופה. ישראל לא רצתה לארח שוב את התחרות, ולכן גרמה לשפל כלכלי עמוק בכוונה תחילה. ניצחון נוסף של ישראל נרשם בשנת 1998 ע"י הזמר המעודן ירון כהן, אך בגלל ההשפלה שלאחר הניצחון, שינה את מינו והפך לדנה אינטרנשיונל, שנהפכה מספר שנים מאוחר יותר לסמל מין ענק, היא היוותה מודל לחיקוי לנשים רבות וסמל סקס ענקי בקרב הגברים. עד היום אף אחד לא יודע שדנה היא גבר.

האירוויזיון כיום עריכה

יש האומרים שכתוצאה מחשיפת המזימה, האירוויזיון נהפך לתחרות יופי, והם צודקים. החל משנת 2001 האירוויזיון הפך רשמית לתחרות יופי, כשכל מדינה שולחת את הנציגים היפים שלה והמדינה עם הנציג היפה ביותר זוכה, אך מטעם מסורת, התחרות עדין מתקיימת במסגרת תחרות שירה וגם מטעמי איומים של מדינת ישראל על הטלת נשק גרעיני על מדינות אירופה (זאת מפני שהישראלים לא מבינים ביופי ושלחו את הנציגים המכוערים ביותר, להוציא מקרה אחד בשנת 2005, שיא הכיעור נרשם בשנת 2007 בייצוג להקת טיפקס עם הסולן קובי אוז בעל הפרווה בסנטר). שיא היופי נרשם ב-2009 כאשר הזמר הפדופיל אלכסנדר ריבאק שם יותר מדי איפור ועלה לבמה. למרות שבתכלס באותו הזמן הוא היה מכוער ברמות רצחניות(כיאה לפדופיל ולגרבילופיל). הסיבה לכך היא שטיפת המוחות שביצע ביבשת אירופה באותם רגעים והיא זו שהביאה לכך שנורבגיה תשבור את שיא הנקודות למדינה בכל הזמנים(ראו כאן), שהיה לפני כן של להקת לורדי מפינלנד, מה שמוביל אותנו לשיא הכיעור ממדינה שהיא לא ישראל באירוויזיון. זאת לאחר שבאתונה 2006 הם בכל זאת זכו, ואף אחד עד היום לא מבין למה ואיך לעזאזל זה בעצם קרה.

ראו גם עריכה

Bouncywikilogo
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על אירוויזיון.