אנגרי בירדס (צבא)

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
"מה קרה?! מה קרה?!"
~ ציפור אדומה אנונימית
"קדימה, חוליית שניצלים שכמוכם, לכו תעשו מהם בייקון!"
~ מפקד לא כשר בצבא
"אוינק אוינק!"
~ חזיר ממוצע

Angry Birds הוא שמה של הצבא של מדינת ציפורוניה. לצבא אין חיל רגלי, יבשתי או ימי, והוא עוסק רק בפעולות צבאיות אוויריות, אך הוא נחשב לבעל היכולות האוויוריות הטובות בעולם. הייתה להם רק כמלחמה אחת ועימותים רבים, כולם עם מדינת החזירים, מלבד מסע לשחרור חטופים בריו דה ז'נרו. הצבא נתמך על ידי חברת רוביו.

[עריכה] שיטת המלחמה

הציפורים העומדות בתור אל עמדת היירוט, "הרוגטקה", עולות אחת אחת על הרוגטקה, וכלי עזר חיצוני מניע את הרוגטקה לאחור כדי ליצור תנופה לירי הציפורים ללא שימוש בכלי נפץ. כלי עזר זה מכונה "האצבע" או "השחקן". הציפורים נורות על המבנים במטרה להרוס אותם ואז מתות. לעתים "האצבע" מפעילה מרחוק יכולות מיוחדות של הציפורים, דבר האפשרי בכולן מלבד בציפור האדומה.
המפקד, המכונה "אייפון" מדרג את ההתקפה מ1 עד 3 כוכבים, כאשר במידה ונתקבלו אפס כוכבים (במידה ונגמרו הציפורים ויש עוד חזירים חיים) הוא דורש לשחזר מחדש את ההתקפה. כל ציפור שלא נעשה בה שימוש נמכרת חזרה לחברת רוביו בעבור עשרת אלפים דולר, ובמפעל של חברת רוביו הציפורים ממוחזרות, נסחטות, מותכות ומקוררות ואז עושים מהן עיתונים.

AngryBirdsCover

כרזה זו, שנועדה להלל את הצבא, צולמה בעת קרב בחזירים, ונוסף לו סמל הצבא.

[עריכה] חילות

לכל חייל בעייה קשה המאפיינת אותה.

  1. החיל האדום - "פושטי" מכיל ציפורים אדומות אשר אין להן יכולת מיוחדת כיוון שאין להם חיבור אלחוטי ל"אצבע". כיוון שכך היא הזועמת מכולן.. הבעיה: זעם.
  2. החיל הכחול - "המתפצל" או "חיל הזכוכית" מכיל ציפורים כחולות קטנות במיוחד. כאשר ניתנת הפקודה מ"האצבע" הציפור משחררת שני עותקים שלה אותה היא נושאת איתה, אחד מלמעלה ואחד מלמטה. כמו שמן, טובות בעיקר לניפוץ זכוכית. הבעיה: סובלת קשות מפיצול אישיות ומפיצול גופני.
  3. החיל הצהוב - "הטורבו" או "חיל העץ" מכיל ציפורים צהובות משולשות אשר טובות בעיקר לניפוץ עץ. כאשר ניתן פקודת "אצבע" היא מפעילה הנעת טורבו ומאיצה באופן קיצוני. הבעיה: קיצוניות.
  4. "החיל השחור", "המתאבד" או "חיל הברזל" מכיל ציפורים שחורות המתפוצצות בהפעלת ה"אצבע". לציפורי החיל השחור מנגנון הגנה המוודא שהציפור תתפוצץ גם אם לא הופעלה האצבע, מספר שניות לאחר הפגיעה במבנה. מעצם היותה מחבלת מתאבדת וגם שחורה, היא הציפורה שהכי סובלת מאפליה בעיה: נטיות אובדניות.
  5. "החיל הלבן", "המפציץ", מכיל ציפורים לבנות המטילות ביצים מלאות חומרי נפץ על החזירים. יריבות רבה שוררת בינם לבין הציפור השחורה, כיוון שמאבטחי החיל הלבן לא מכניסים ציפורים שחורות לבסיסי המבצעים. הבעיה: התנשאות .
  6. "החיל הירוק" או "חיל הבומרנג" חוזר אחורה במסלולו עם לחיצה על האצבע. הבעיה: חוסר החלטיות.
  7. ציפור אדומה אבל גדולה - כך נראית אחותה של הציפור האדומה, שהשמינה. כמו הציפור האדומה אין לה חיבור אלחוטי ל"אצבע". הבעיה: השמנת יתר.

[עריכה] הנשר האדיר

"הנשר האדיר" הוא כוח נדיר ביותר וחזק ביותר שהצבא רוכש את שירותו (או מוריד מייבא במCYDIA באופן לא חוקי פשוט) לעתים נדירות המנוהל על ידי ראש הממשלה. כוחות אווירים של הכוח מוריד קופסת סרדינים על המבנה, המכילה ג'י-פי-אס לוויני הקורא לכוחות הנשר האדיר להחזיר אותו למקומה, ובדרך הוא הורס את המבנה כולו ומשמיד את כל החזירים. צריך לרכוש אותו למרות שהוא חלק ממדינת ציפורוניה כיוון שחברת רוביו איימה לא לתת סיוע לצבא ללא תשלום, וכך מועבר התשלום על הנשר האדיר לרוביו.

[עריכה] היסטוריה

[עריכה] הקמה

הצבא נוסד ביום בהיר כאשר גילו אזרחי מדינת ציפורוניה שביציהם נגנבו. לאחר חקירת משטרה התגלה כי כוחות הצבא במדינת החזירים ביצעו את הפשע ולאחר מכן עברו להסתתר במבנים מוגנים ליד הגבול שבין המדינות. מחתרות החלו לנסות להרוס את המבנים אך ללא הצלחה, ולכן ראש ממשלת ציפורוניה, הנשר האדיר, איחד את המחתרות לצבא תחת השם "אנגרי בירדס", והם יצאו למסע מלחמה במדינת החזירים הכלל כיבוש, טרור והריסת מבנים למטרת השגת הגניבה חזרה. הצבא גורם להתאבדות הציפורים החברות בו.

[עריכה] הקרב הגדול בליל כל הקדושים

כאשר הנוצרים שבקרב החזירים חגגו את ליל כל הקדושים (הציפורים, שהן ברובן, ובעיקר השחורות, שייכות לאסלאם), תקפו אותם במתקפת פתע. במלחמה ניתנה לציפורים האישור להתאבד במהלך הקרבות.

[עריכה] מסע שחרור החטופים בריו דה ז'נרו

לאחר שנתגלה לצבא כי ציפורים מוחזקות בכלובים בריו הם יוצאים למסע שחרור. במהלך מסע זה הצטרפו לכוחות הצבא הציפורים "בלו" ו"ריו" שקפצו לשם לאחר חלטורה בסרט בשם "ריו".

[עריכה] המשחק בהשראת המלחמה

ראה ערך מורחב: Angry Birds (משחק) חברת רוביו צילמה את כל מלחמות הצבא ופרסמה אותם בתור משחק לאייפון, אשר הפך למשחק הפופולרי בעולם. הצבא דרש להפסיק את מכירת המשחק בטענה כי זה פוגע בזכויות יוצרים, אך מסתבר שבחוזה ביניהם לרוביו כתוב כי יש להם זכויות לעשות את זה, והם אף איימו לקחת את הנשר האדיר. כך נמנעה התביעה וחברת רוביו התעשרה על חשבון צבא "אנגרי בירדס".

כלים אישיים