בייגלה

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
"זה טוב, זה טוב, זה אוסם"
~ אוסם על עצמו
"עבור למצב דק!"
~ הביסלי על העלייה במחירי החטיפים בארץ
"בואנה!, כוסאמק!"
~ שבתאי צבי על אמק
"איך זה שביסלי גריל גם נחשב ביסלי רגיל?!"
~ נילס הולגרסון על זה שכתב את אוקספורד


בייגלה הוא זן נדיר ומיוחד של שועל ערבות מצוי אך לא רצוי. הוא נמצא כמעט בכול מקום ומשמש לחקלאות.

[עריכה] היסטורייה

הבייגלה הראשון נוצר על ידי המשורר, הוגה הדעות והכלכלן הכושל ז'אן קלוד ואן דאם, בערך בתקופת המנדט הבריטי במדגסקר של שלהי המאה השלישית לפני ספירת המאות. הבייגלה הובא לארץ על יד שלמה המלך ארצי ("אח שלו") לאחר שדיבר עם החיות, שאמרו לו "טפו עליך" והוא נעלב. הבייגלה החל את דרכו כמתאבן מצרי שהוגש לפרעה על מנת לחנקו למוות ולמנוע את היוולדו של קרלוס סנטנה המכונה "עליבאבא וארבעים האנשים" ו"צחי בוקששתר". חבריו של פרעה החליטו לנקום בנוקמים ושפכו עליהם מרק זך וציר בקר מן המשובחים שיצאו מתימן בתקופת החושך והבורות(ראה ערך, "טבריה"). בעקבות שרשרת הארועים חסרי ההיגיון האלה החליט הבייגלה לעבור לעצמאות ולהשתתף בבורסה ובאירוויזיון. כיום ניתן למצוא את הבייגלה בכול קיוסק אשר מכבד את עצמו, עוסק בספונג'ה ומירוק רצפות. ישנה תאוריה נוספת שאומרת שיום אחד מלך באיזו שהיא ארץ המלך בוניפציוס השלישי שאסר על נתיניו לאפות לחם מחשש מאגבת ומחלות מין נוספות אך הרשה להם לאפות בתנור שחומם מראש בטמפרטורה של 349 מעלות כלשהן. לתושבים יצא או בצק שרוף מעפן{בייגלה} או בייגלה. התושבים חגגו את נצחונם על המלך ולמחרת נתלה (לכן אפשר לראות את צורת הבייגלה שמזכירה עניבת חנק, ועדין ישנם כפרים נדחים איפה שהוא שממלאים את הבייגלה בפרג מה שמזכיר את הליכלוך(צואה((חרא))) של בוניפציוס השלישי.

[עריכה] מקור השם

בתחילה חשבו ז'אן קלוד ואן דם לקרוא לתגלית החדשה בשם "פרנסואה דה-לה ראכסנבורגשטיינקוביצסקי (כהן), אך לאחר ויכוח של כשתי דקות ושבעים ושלוש שניות, הוחלט כי השם הסופי והרשמי יהיה "ממטרה". כמובן שהשם לא היה מטומטם מספיק, ולכן המציא דודו טופז בעל הנבואה את השם בייגלה אשר הגיח מהשורש ב.י.י.ג.ל.ה. השם תפס תודעה בקרב הציבור הדק (ראה ערך "ביסלי") ובמהרה כולם המירו את דתם לכת הקניידלך, שבראשה עומד טל ברודי.

[עריכה] מאפייני הבייגלה ותחומי המחייה שלו

לבייגלה שלי שלוש פינות, ולולא היו לו שלוש פינות, היה זה חציל. הוא מאופיין בצורות ספונטניות ומשונות והינו יצור חברתי, נעים הליכות ופסיכופת. הבייגלה נהנה ממשחקי סטריפ פוקר מזדמנים ואכילת קרטיב דובדבן עם סוכריות דובדבן ונוהג להתלונן על המחסור בסוכריות אלה בשאר החלקים בקרטיב. אין צורך להוסיף בנושא. ולהלן התוספת- רוב הבייגלה משתתפים בחוגים חברתיים שונים הכוללים יריקה לתוך סלסלה והשלכת הרוק אל קהל מעריצים מעורערים בנפשם. ישנם רבים הטוענים שמעשה זה משמעותו הפניית גב ובגידה בכול הערכים הבסיסיים עליה מושתת מדינת הפוקימון.

כלים אישיים