ביסקסואליות

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
"זין כוס זין כוס זין כוס"
~ ביסקסואל על ביסקסואליות
"זה פשוט נהדר"
~ שבתאי צבי על ביסקסואליות
"איכסה"
~ ג. יפית על הכל


ביסקסואליות ("ב" בגימטריה מציין את הספרה 2 ו"יסקסואליות" בלטינית: רצון לזיין) הוא מונח במגדר המציין אי החלטיות בשאלת המשיכה המינית.

Party girls-4118

מחרמן

[עריכה] מקור התופעה

הדעה הרווחת כיום היא שהביסקסואליות היא תוצר ישיר של העובדה שנולדת כך. שלא כמו הומוסקסואליות (הנגרמת מחשיפה למלפפונים חמוצים) או הטרוסקסואליות (חשיפה בגיל מוקדם לBDSM) הביסקסואליות היא בגלל שאתה קיים משמע אתה חושב, לכן טיפש אינו יכול להיות ביסקסואל אלא רק אנשים חכמים. קיימות כמה תאוריות בנוגע להתפתחות הביסקסואליות כמו הורים קוקסינלים אשר עשויים לבלבל את ילדם מינית. במחקר שנערך במכון גאוקרטיב נמצא כי -45% מהילדים שהוריהם אוכלים משני הצדדים אכן יגדלו להיות כאלה גם הם, מה שמחזק את התאוריה שביסקסואליות עוברת בגנים.

Happy to see you-5562

גם מחרמן

[עריכה] בהיסטוריה

בהיסטוריה תועדה הביסקסואליות עוד מימי יוון העתיקה כמשהו רגיל, נפוץ ומהנה במיוחד עקב העובדה שביוון מגוון האנשים יפה בהרבה (משהו אמר 300?) ורוב האנשים לא יכלו להתעלם מהיופי השורץ בכל פינה. רבים מעריכים כי זהו תירוץ מגוחך וכי היוונים בכלל לא יפים אבל אנשים לא רצו לצאת הומואים. בכלי חרס ובספרות תועדו משגלים ביסקסואלים אירוטיים ומלאי תשוקה אשר יצליחו להדליק כל אימפוטנט.

עם שקיעת יוון העתיקה והתחלת ימי הביניים,כאשר הכנסייה הקתולית החלה לקבל כח, וכל אורגיות שכללו אנשים, חתולים ואבוקדואים לא נראו בעין יפה. הביסקסואליות הפכה לתירוץ להומואים שניסו להשתלב בחברה הסטרייטית ובכך לשכנע את הכנסייה שהם לא מקיימים יחסי מים הומוסקסואלים. האפיפיור צוטט כאשר אמר את תגובתו למה שהפך לימים לפתגם רב שימושי:

"חחחחחחחחחחחחחחחחחח"
~ אפיפיור על ה"ביסקסואלים"


המצב העגום הזה הותיר את הביסקסואליות רדומה למשך המון זמן עד לתחילת המאה 20 בה נעשה בה עניין חדש והיא חזרה להיות טרנד של ממש. בתקופה זו הכנסייה הקתולית החלה להתפורר, ולעשות המון לכלוך על הרצפה לכן החליטו לשרוף אותה שלא תהרוס את הפרקט החדש. בגלל זה הביסקסואליות הפכה יותר חופשית ונעימה לאנשים והמשגלים המטורפים חזרו למסלולם. בעצם מתקופה זו עד היום היחס לביסקסואליות לא השתנה (לא, אפילו לא קצת) והתופעה נשארה רק בהישג ידם של היפים והאמיצים והחכמים.

[עריכה] התייחסות הקהילה הגאה

"גם יפים וגם חכמים? אין לכם זכות להנות משני המינים. חוצפנים"
~ הומו על ביסקסואליות

קהילת ההומואים והלסביות נוטה להתייחס לביסקסואליות כעל משו בדיוני שנועד לעזור לגאים להישאר סטרייטים בשילוב נטייתם ההומוסקסואלית. לרוב הביסקסואלים מוצאים את עצמם מחוץ לקהילה הגאה, בגשם, מחכים למונית בזמן שכלב משתין להם על הנעל. נושא זה הפך את הביסקסואליות מנחלתם של המהממים והאינטילגנטים למשהו מעורער ומעורפל שלא כדי לדבר עליו, ואפילו העזו להטיל ספק בהיותה של הביסקסואליות נטייה מינית. דעה זו בשנים האחרונות הפכה לדעה הנפוצה בשאלת הביסקסואלים.

[עריכה] החלטיות לגבי התופעה

בשל התפתחויות שונות בגישות לביסקסואליות (ע"ע פסקה קודמת) הביסקסואליות הפכה לטאבו וההתייחסות אליה כאל נטייה מינית מוגדרת וקיימת דעכה משמעותית. מומחים שונים ניסו ועדיין מנסים לפענח את המיסתוריות הסקסית במושג זה. הפסיכואנלימסטיק הנודע אלפרד קנזה הרכיב סקאלת ערכים בין 0 ל6 כאשר הומוסקסואל זה 6 ו - 0 זה סטרייט והשאר זה כל מה שבפנים:

  • 0: סטרייט כמו הכביש
  • 1: מטרוסקסואל
  • 2: די סטרייט אבל אם איזה הומו יקרוץ לו בסמטה חשוכה לא יהיה לו אכפת לבוא
  • 3: ביסקסואל
  • 4: הומו עם אהבה לכוס
  • 5: Hard Gay
  • 6: אוהב את זה בתחת חזק

סקאלה זו בשימוש עד עצם היום הזה למדידת הביסקסואליות וכי היא האופק הבהיר יותר במעטה העפלה של הביסקסואליות כיום.

[עריכה] ראו גם

כלים אישיים