בלדד השוחי

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
"זה לא חכמה לדעת תשובה! החכמה היא לענות את התשובה הנכונה!"
~ שבתאי צבי על ביטון הרומני
"איזה חבר ואיזה נעליים?!"
~ איוב על ביטון הרומני

בלדד השוחי ידוע גם בכינוי ביטון הרומני.

[עריכה] הילדות העשוקה

399px-31-1-.jpg

ביטון בתנוחה אופיינית

[עריכה] ילדות מוקדמת

ביטון נולד ברומניה בשנת 1967, כבר בגיל 3 נשלח לעבודה בבנין, בהתחלה בתור מסדר לבנים ומאוחר יותר(גיל 3 וחצי) עבר לעבודות טיוח. לאחר שהשמועה על ילד הפלא הגיע לשב"כ הישראלי, החליטו ראשי השב"כ לחטוף אותו. לשם כך נעזרו בבארני הדינוזאור הסגול, שהיה אהוב ביותר על ביטון.

[עריכה] החטיפה

לאחר שנשכר ע"י השב"כ החליט בארני לנצל את ביקורו ברומניה לקניות אך לאחר שהשמועה נודעה לראשי השב"כ הם נאצלו לפטר את בארני. בארני, מתוסכל מתמיד החליט לנקום, הוא החל באונס המוני וברוטאלי של ילדי הכפר הסמוך. וסיים בתור פוחלץ במוזאון הדינוזאורים הגדול (למעשה בארני שינה את צורתו לטל מוסרי והלך להטריד ילדות בערוץ הילדים, ולכן את גוף הדינוזאור השאיר מאחור). ביטון ששמע על המאורע החליט לראות את בארני במוזאון, שם נחטף ע"י אנשי השב"כ.

[עריכה] החיים בארץ הקודש

אנשי השב"כ היו מודאגים מפני מלחמה כוללת של צבאות ערב (מלחמת יום כיפור), ולכן החליטו על הקמת קו ביצורים הידוע בכינוי קו בר-לב, הקו שהיה בשלבי בניה מתקדמים היה משוכלל עד מאוד אך דבר אחד היה חסר בו, שוחות. לכן החליטו אנשי השב"כ שביטון הרומני יהיה אחראי על חפירת השוחות לאורך קו בר-לב - מכאן נגזר שמו, בלדד השוחי, על שם השוחות שהיה חופר. לאחר מלחמת יום הכיפורים החליט ביטון לחזור לשורשים, וחזר לעבוד בבנין. הוא הקים בתים בכל רחבי ארץ הקודש, עד שאגר מספיק כסף וחזר לרומניה בגיל 16.

[עריכה] השרות הצבאי

ביטון היה משתמט מניאק ולכן לא התגייס לצה"ל.

[עריכה] ההכרות עם איוב

[עריכה] ההכרות בכלא

מכיוון שביטון השתמט הוא נשלח לכלא לשנה שלמה, שם הכיר טיפוסים מפוקפקים כמו איוב, אליפז התימני וטל מוסרי. ביטון התחבר עם איוב אך ניצל את גזעו הנחות של אליפז והפך לאדון שלו. אליפז כל יום הגיש קפה בתאם הקטן ובתמורה הם הבטיחו לו שיום יבוא ואנשים חכמים יקימו את הפדרציה לזכויות תימנים. איוב, אדם מסכן אשר צרות רבו נקרו בדרכו כגון - חוג מקרנה, והתעללות מינית בקטנותו ע"י בארני. נכנס לכלא בגלל שימוש לא מושכל במיוחד בשוקולד קינדר לתקופה ארוכה של 17 שנה.

[עריכה] ההחלצות מהכלא

ביטון ראה את צערו של איוב והחליט לעזור לו לצאת מהכלא, הוא דרדר אותו לזנות ובסוף איוב נאלץ לשכב עם מנהל הכלא הידוע לשמצה עודד מנשה. לאחר מספר שבועות איוב יצא לחופשי אך נחטף ע"י ביטון ונמכר בפרוטות בודדות למכון ליווי בצפון הארץ. בתמורה למכירה הסכים ביטון לדאוג לו לנעלי בית למשך כל חייו, איוב התעקש לקבל קרוקס אך ביטון התעצבן מדרישה זו והחליט לנטוש אותו בצפון הארץ.

[עריכה] חיי ביטון מגיל 30

[עריכה] העבודה במערכת נענע

במשך שנים רבות ביטון עבד בבנין עד שגילה את המחשב ואת האינטרנט. הוא ניצל את הידע הרב שאגר במהלך השנים בבניה. והתקבל למערכת נענע. שם השתמש בשמו העברי וענה לאנשים על שאלות מפגרות. מכיוון שביטון חסר השכלה כלשהיא, התשובות שהוא מביא מבוססות על מקורות מפוקפקים כמו אליפז התימני, ויקיפדיה, עיתונים שמאלניים כדוג' הארץ ופוליטיקאים מלוכלכים.

ביטון בזכות היותו דמגוג מוכשר במיוחד, זכה באמון הגולשים וכתב טור דו-יומי, אך מכיוון שביטון לא ידע לספור בדיוק הטור יצא כל שבוע מספר פעמים שונה. פרסומו של ביטון הקנה לו המוני גולשים צעירים שלא מבינים כלום מהחיים שלהם, ועקב קשר יומי עם מס' צעירים החליט ביטון להקים מכון ליווי.

[עריכה] מכון הליווי

ביטון לא יכל לשאת 2 משרות ולכן עזב את עבודותו ככתב במערכת נענע, מינוי עובדים היה בלתי נמנע. בראש ובראשונה קנה לו ביטון את איוב מהמכון בצפון. אך כאן נזכר ביטון בהיותו רומני ועקב קונפליקטים הוא הפך להיות הומו מוצהר.

עקבותיו נעלמות במכון ליווי לאינטרסקסואלים בגבול בין קנדה למקסיקו.

כלים אישיים