ג'ו בראל

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש

ג'ו יוסיפון בר-אל נולד בשנת 1620 למשפחה חשוכת בנים המתגוררת בכפר דוּבּיא הנמצא בדרום לבנון, שפירוש שמו באשורית הוא "המקום שאין מה לחפש בו". ג'ו נולד עם מום קשה בפניו ולכן נאלץ לעבור ניתוח קשה, בו הוסרה מחצית מפניו ובמקומה הושתלה תרומת עור מאחד מסנדלי העור של סבא. החיים בכפר היו קשים וג'ו הקטן נאלץ למכור את גופו למדע במטרה להרוויח מעט כסף ולפרנס את משפחתו. השלטונות הצרפתיים בלבנון שהייתה תחת שלטון יפני באותה התקופה הביעו עניין בביצוע מחקר על ג'ו בר-אל, בעיקר מאחר ורצו במהלך שהותם במדינה להשביע את נטיותיהם הסאדיסטיות. ג'ו למד קרוא-וכתוב, קיבל מזון ושכר כדי שיוכל לפרנס את עצמו ואת משפחתו, ובתמורה נענה לבקשת המדענים הצרפתיים כשאלו ביקשו להרדים אותו בשעה שהם כורתים חלקים מגופו ומחליפים אותם בחלקי חילוף מהמוסך.

כשהגיע לגיל 15 (105 בשנים של כלב) יצא ג'ו במסע אל עבר קוריאה, שהייתה אז מדינת חסות של האימפריה הגרוזינית הגדולה ומשם אל פלסטינה. שם השתקע בעיר הצעירה תל אביב, בה עבד כמחזיק חפצי נוי. לרוע מזלו, כמה שנים מאוחר יותר הומצא המדף, שהיה אוטומטי לחלוטין ולא דרש משכורת, ולכן הותיר את ג'ו, וכן את כל העוסקים במלאכה זו, מחוסרי עבודה.

ג'ו החל ללמוד כשהיה בן 17 לנגן במשולש. לשם כך, נסע לבית-ספר מיוחד בבריטניה. כשסיים את לימודיו כבר היה בן 24 ונגן משולש מנוסה. לאחר מכן חזר לפלסטינה וניסה את מזלו כשביקש להצטרף לתזמורת צה"ל. בקשתו של ג'ו נדחתה על הסף, מאחר וצה"ל, וכן תזמורת צה"ל הכלולה בו, עדיין לא הוקמו. ג'ו לא התייאש וביקש לערער על הקביעה הנחרצת. לאחר מאמצים רבים, כאשר נוכח כי כל מאמציו עלו בתוהו, ויתר על חלומו להיות נגן משולש ונטש את חלומו.

[עריכה] המפנה

המפנה בחייו של ג'ו בר-אל קרה בערך בשנת 1647 על יד חוף הים, במקום שהיה עתיד להיות ת"א, כאשר התהלך בו ג'ו, ראה לפתע המון צועד מן הים לכיוון היבשה, ובראשם עומד שבתאי צבי. כתגובה בלתי נשלטת החל ג'ו בר-אל לקבל זקפה. שבתאי צבי התרגש מהזיקפה של ג'ו בר-אל עד שהוא מינה אותו לאחד מ-13 השליחים שהיו עתידים לרשת את שבתאי צבי.

Wooly ערך זה הינו קצרמר בנושא ג'ו בראל. אתם מוזמנים לתרום לאיןציקלופדיה ולהוסיף בו בדיחות, תכנים אירוטיים ו/או מסרים קומוניסטים. במקום ליצור ערך קצרמר עדיף לכתוב את השטות הקצרה בבנק הרעיונות.
כלים אישיים