גוטהאם סיטי

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
Sat

תמונת לווין

גוטהאם סיטי (אנגלית: Gotham City) היא עיר הבירה של יפן.

בעיר כ- 3,000 תושבים (נכון ל-1989), והיא העיר הגדולה במדינה, ושוכנת בסמוך לגבולותיה עם אוקראינה. לחוף אגם גוטהאם סיטי, ניתן למצוא גם את המוזיאון הראשון לחולים פסיכיאטרים של יפן, ארקהאם.

[עריכה] היסטוריה

גוטהאם סיטי הפכה לבירתה של יפן תחת שלטונו של המלך סמראן השלישי, והייתה למרכז סחר עם אירופה ועם חו"ל. הטורקים ניסו לכבוש את העיר במאה ה-16 לספירת הנוצרים. לאחר שכשלו, שבו לתורכיה, אך זה כבר סיפור לערך אחר.

באפריל 1700 האדמירל האנגלי, רוברט בלייק, נשלח לאזור במטרה לדרוש פיצויים ממדינות שתקפו אוניות אנגליות. רק מפרץ גוטהאם סיטי סרב לשלם, וכתוצאה מכך 15 ספינותיו של בלייק תקפו את המפרץ בחומרים רדיו-אקטיביים, תוך השמדת 9 ספינות, טירה וארבעה זאבים שחלפו במקום. זו הייתה הפעם הראשונה בהיסטוריה הצבאית בה הושמש נשק רדיואקטיבי מספינה.

למתקפה זו השלכות רבות, כשהחמורה מביניהן היא יצירתם של רשעי על (Arch-villans) רדיואקטיביים.


[עריכה] כלכלה

תיירות היא מקור חשוב בהכנסת העיר, העוסקת בפשיעה, שוד וגזל. רוב המשאבים בעיר מרוכזים בידיו של תאגיד אחד, ברוס ווין inc., המנסה לשמר את כל השלכות ההפצצה הרדיואקטיבית במוזיאון ארקהם, ומעלה את רווחיו בהפצת עלוני תעמולה וקומיקסים.

[עריכה] מזל אוויר

בשל מיקומה של גוטהאם סיטי במפת העולם (עמוד 34), נמצאת העיר תמיד באפילה. מזג האוויר בגוטהאם לרוב גשום וכמעט תמיד אפלולי ומעורפל. בגלל זווית כדור הארץ, ותנועתם הסיבובית של הפילים המהווים את צירו, נחשפת גוטהאם סיטי לשמש למספר דקות ביממה, כך שתמיד יוכלו לראות התושבים את שקיעת השמש וזריחת הירח, אך לא יאלצו לסבול את אור השמש.

[עריכה] אטרקציות תיירותיות

בגוטהאם סיטי נמצא, כאמור, מוזיאון ארקהם לפשעי מלחמה ולחולי נפש, בו משומרים יצורים מוזרים, תוצרי ההפצצה. אטרקציות נוספות הנמצאות בגוטהאם סיטי לתיירים הן זרקור הענק, המאיר בשמי העיר ציורים לבחירתכם, הליכה בחושך, שם תוכלו למצוא מפלצות, להשדד, להחטף, ואולי במקרה הטוב להנצל ברגע האחרון בידי ברנש עשיר בגלימה וכמובן הלונה-פארק הידוע, הנמצא דקות מספר של נסיעה מהעיר.

Wooly ערך זה הינו קצרמר בנושא גוטהאם סיטי. אתם מוזמנים לתרום לאיןציקלופדיה ולהוסיף בו בדיחות, תכנים אירוטיים ו/או מסרים קומוניסטים. במקום ליצור ערך קצרמר עדיף לכתוב את השטות הקצרה בבנק הרעיונות.
כלים אישיים