גיאומטריה של המישור

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש

גיאומטריה של המישור הינו ספרו של בני גורן לבתי ספר תיכוניים שמוצפנים בו אותות וסימנים מבני גורן עצמו אל היורשים הגדולים שלו ברחבי העולם.

[עריכה] היסטוריה

גאומטריה של המישור, הספר והאגדה שמנחה את כולנו נוסד בשנה לא ידועה לאף אחד מלבד אהרון אספיס שנוזר שתיקה מלספר. הספר הוצא מהוצאת ספרים "הוצאה לאור" שטענו שגם הם לא יודעים דבר על קיומו של הספר ושכניראה בני גורן הוציא את הספר בהוצאה חשאית. עורך התבניות והגראפיקה הוא עמנואל קיפניס שהפסיק את עבודתו באמצע הספר מחשש למתנקשים (תלמידי בר אילן). מספרים שרק אחדים הצליחו לסיים ולהוכיח את כל הספר. השאר, ניספו בדרך (יהי זכרם ברוך).

[עריכה] מהדורה מורחבת?

כולם התפלאו למה כתוב על הספר "מהדורה מורחבת", כאשר איש לעולם לא ראה את המהדורה הלא מורחבת? אומרים שבני גורן הצפין את המהדורה הלא מורחבת מכוון שגילה שהוא שכח שם נתונים.

[עריכה] מסר לא ברור

מספרים שבני גורן ופיתגורס היו חברים טובים שישבו כל יום אחרי הצהריים וחפפו משולשים להנאתם בזמן שאמא של בני הכינה להם שניצל תירס. הקשר ביניהם היה כל כך חזק עד שבני גורן החביא מסר מטושטש בספר "גאומטריה של מישור" והקדיש את פרק 19 לחברו הטוב פיתגורס. ומי שעשה את תרגיל 28 בעמוד 254 והמיר אותו למילים מצא שבני כתב לפיתגורס "חופפים לנצח".

[עריכה] המדורה הגדולה

המדורה הגדולה היא טקס שנערך פעם בשנה, ביום האחרון של הלימודים בו תלמידי כיתות י, יא, וי'ב מקימים מדורה גדולה ושורפים את כל ספרי בני גורן כשהראשון הוא "גאומטריה של המישור". טקס זה נהוג לעשות כששיכורים, בחשאיות כשקורעים דף אחרי דף, עד לפרופורציה ודימיון, ומשם כבר קורעים את הכל.

[עריכה] גאומטריה של המישור כיום

מספרים שכיום הספר תורגם ל24 שפות שונות בעולם ושהוא נימכר בכל תיכון (שהוא גם אנך לצלע וגם חוצה זווית הראש) בכל ארץ בעולם. מספרים שבני גורן בשנים אלה מתבודד בהרים בניסיון לכתוב את "גאומטריה של המישור 2" ולחפש מספר אי שם שמתחלק ב-0. אבל כל אלו רק אגדות, בנתיים, רק זיכרון נצלב בראשינו. (צ"ל. זתומרת, ז"ל)

[עריכה] שימושי הגיאומטריה של המישור

הגיאומטריה של המישור משמשת כיום לעינוי מאות אלפי תלמידים בפתירת בעיות פתורות. חלומו של כל תלמיד כיתה א' בעולם לדעת את כל התשובות התברר כסיוט, כשבני גורן המציא את ההמשך לאלגברה. כדי להעביר את זמנו, אחרי שבני גורן פתר את כל התרגילים בעולם, הוא החליט לבדוק את התשובה שלו נכונה. כאשר נפל עליו משולש עץ מעץ משולשי עץ, חשב בני גורן :"מדוע המשולש אשר נפל עלי הוא משולש ולא ריבוע?", ומאוחר יותר הוא הגיע למסקנה שזהו לא ריבוע כי הוא לא חופף לראש של גרוזיני. אחרי שכל הגרוזינים החטיפו לבני גורן, הוא שינה את דעתו והחליט שמשולש הוא ריבוע בעל שלוש צלעות-וכך נולדה הגיאומטריה, שכמו שהוזכר בערך לא חשוב זה משמשת לעינוי תלמידים עד עצם היום הזה.

כלים אישיים