דג הלפלף

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש

דג הלפלף (muchta buchta al ka buta). ניגלה אל ידי הדוקטור מושמוש בשנת 1405.


[עריכה] גוף דג הלפלף

דג זה נקרא דג הלפלף כיוון שהוא דומה ללפלפון ים מצוי (חוץ מצבעו הסגלגל בעל הנקודות הירוקות בגוון בהיר עז). גודלו של דג הלפלף נע בין 4 סמ' ל-9 מטרים. לא כמו קרובי משפחתו כגון דג החפחף, דג השפשף ומאיה בוסקילה, לדג זה יש שמונה רגלים סודיות אשר עוזרות לו לדרוך על העציצים הימיים אשר בנות הים התמימות שמות על חלון ביתם. לדג הלפלף יש ארבע מערכות עיכול שונות, כל אחת מעכלת דבר שונה: הראשונה מעכלת חלזונות ים, השניה מעכלת חסה ימית, השלישית מעכלת סינים והרביעית היא סתם בשביל הכיף.

[עריכה] תגלית דג הלפלף

יום אחד הלך לו דוקטור מושמוש לעשות את צרכיו בים הפתוח. הוא התיישב על שפת הים כשלפתע קפץ יצור אדיר מהמים (דג הלפלף כמובן). דוקטור מושמוש נדהם מהמראה ורץ לספר על כך לתושבי הכפר. תושבי הכפר לא האמינו לדוקטור והחליטו לשרוף לו את הבית. דוקטור מושמוש החליט לברוח לאמריקה ושם ביקש מחברו הטוב לינקולן להכריז על קיומו של דג הלפלף. במשך כל השנים האלה אנשים רבים הכחישו את קיומו של דג הלפלף, בינהם היה את אורי גלר אשר הנהיג באותו הזמן את צבא מונגוליה וכאשר שמע אל התגלית המפתיע הוא החליט לפוצץ את מאדים.

[עריכה] היחס של דג הלפלף עם תושבי הים

דג הלפלף הוא דג סנוב ואפס אשר כל חיות הים שונאות. הוא ידוע בשינאתו העזה אל בנות ים. כאשר דג לפלף מרגיש עצוב ומתוסכל הוא הולך לתוך מערה חשוכה בלב הים וסוגר את עצמו בתוכה עד שיש לו קקי. החיה היחידה אשר מסתדרת עם דג הלפלף היא צב הים אשר מוכר לדגי הלפלף חסה ימי במכירים זולים להפליא אך הסיבה לכך אינה ידועה.

[עריכה] המלחמה בין דגי הלפלף לבין בנות הים

יש אנשים המתארים כי המריבה בין דגי הלפלף לבין בנות הים התחילה בגלל עציץ מסכן של בת ים אשר נרמס במקרה על ידי דג לפלף. בת הים כעסה והטביעה את דג הלפלף. דגי הלפלף שמעו על המקרה והחליטו לפרוץ במלחמה נגד בנות הים (לא בגלל שהדג מת, אלא בגלל העובדה שאי אפשר להתטביע דג). המלחמה הראשונה בינהם ניקראה "מלחמת הקונכיות"
Meanings mermaid2

בנות ים גונבות אוצר סודי של דגי הלפלף

מכיוון שהם החליטו להרביץ אחד לשני אם קונכיות בראש. רבים משני הצדדים נהרגו במלחמה. המלחמה נגמרה עקב זה שלדגי הלפף נגמרו הקונכיות. מאז אותה תקרית דגי הלפלף שונאים את בנות הים שנאה עמוקה. במהלך ההיסטוריה התרחשו עוד מספר מלחמות בין שני הזנים כגון מלחמת הצדפות, מלחמת הצבתות ומלחמת הסלרי.

כלים אישיים