דובי דוברמן

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש

דובי "דובי" דוברמן היה כלב מסוג "דוברמן", שלימים נחשב "כלב פלא על ארבע", בזכות התמחותו בחוקי התנועה העירוניים של עיריות באר שבע ותל אביב.

[עריכה] חייו ופועלו

דובי נולד בשנת 1977 בשכונה שלי. עוד כשהיה גור, ניכר היה כי דובי הוא כלב מיוחד והיו אף שכינוהו "כלב פלא על ארבע".

[עריכה] דובי מציל חיים

Dobi

דובי דוברמן ליד הילדה חן, בת הארבע, אותה הציל ממוות בטוח על-ידי אוטו גלידה. לימים האשימה הילדה את דובי באונס.

בגיל 4 מנע דובי תאונת דרכים קטלנית כשנשך את חולצתו של ילד שניסה לחצות את הכביש באלכסון ובכך למעשה מנע אסון. בגיל 6, הוא נבח על ילד שהסתכל טוב-טוב ימינה ושמאלה לפני שחצה את הכביש אבל שכח להסתכל שוב ימינה ובכך מנע ממנו להתנגש במשאית חונה. בגיל 7 וחצי, נשך דובי את חולצתו של נער בן 27 ושרט אותו קלות עם ציפורניו ביד, בגב ובבית השחי. הילד אושפז בבית-החולים המקומי עם פציעות בינוניות, וכך ניצלו חייו בזכות דובי, שמנע ממנו להתקל ברוכב אופניים קטלני.

בגיל 8, הציל דובי את חייה של אישה בת 30 כשקפץ עליה והחל ללעוס לה את האוזן השמאלית, אירוע שהוביל לאישפוזו של דובי הגיבור במוסד לכלבים בעייתיים ובידודו מחברת בני האדם.

[עריכה] לימודיו של דובי

לאחר שחרורו מהמוסד, החל דובי את לימודיו במוסד האקדמי ללימודי חוקי תנועה ע"ש ששון הגבר. לאחר שנה הוא סיים את לימודיו בהצטיינות יתרה וזכה לתואר "דוקטור לחוקי תנועה". עם סיום לימודיו החליט להישאר במוסד, הפעם כדי ללמד את התלמידים החדשים.

דובי חינך דורות שלמים של עברייני תנועה במשך שנתיים והיה מאוד אהוב ואהוד בקרב תלמידיו. חלקם אף היו נוהגים לקרוא לעברו בחיבה: "דובי דובי דוברמן. אין כמוך חברה'מן"; ודובי היה לועס להם בתגובה את המחברות ואת הגירים של הלוח.

Dobi bone

דובי דוברמן וחבר שהציל ממוות.

[עריכה] מותו

בשנת 1991 נדרס דובי למוות על-ידי משאית חונה כשהתפרץ באלכסון לכביש איילון ברמזור אדום ליד מעבר-חצייה עם שוטר ומוכר פלאפל.

במותו ציווה לנו את החיים.

[עריכה] קישורים חיצוניים

כלים אישיים