הגבעטרון

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש

הגבעטרון הוא שם כולל ללהקה עתיקה יומין מן המיתולוגיה היוונית, שלפי המסורת הוקמה על ידי מתושלח, המתופף האגדי.

[עריכה] הקמת הלהקה

בשנת 1000 לפני תחילת לפני הספירה, החליט מתופף אלמוני בשם מתושלח להקים צוות שיעלה בידו לבדר את ברנשי התקופה (קין & הבל). האודישנים נערכו בבית-הספר "מצמיח-המיינסטרים-הזוועתי-על-שם-צביקה-פיק" (שמאוחר יותר שינה את שמו ל"רימון"), ובהם נבחרו 15 חברי להקה שידעו לזמר זמירות שבת.


[עריכה] ימיה הראשונים

בתחילה, הלהקה הופיעה בפני קהל ירוד ובלתי מתורבת (אשכנזים) שנהג לצעוק "גוועלד" ו"בוז" ולזרוק רגל קרושה בסיום כל מופע. הקץ נראה קרוב, אך מתושלח המשיך לעודד את חברי הלהקה וכך הם שרדו, עד שמגלה הכשרונות צביקה הדר גילה אותם, והבטיח להנפיק להם דיסק. משם הדרך להצלחה הייתה קצרה - הופעות אורח עם זובין מהטה, תקליטים בתחנה המרכזית וקסטות בטאוור רקורדס. הם אף ניסו את מזלם בחו"ל, תחת השם "I gave it to Ron", אך נכשלו כשלון חמור והוחלט להחזיר אותם ארצה. חברי הלהקה נראו מרוצים מאוד, וחלקם אף השתתפו בסרטים ארוטיים ברוח התקופה (כגון "דיזינגוף -199", ask אם הוא לימון ועוד).


[עריכה] המשבר

בשנת 1790, מתושלח האגדי נפטר עקב סיבוך טחורים, והלהקה החלה מתפרקת לחתיכות. המשבר היה כל כך חמור, שחברי להקת כוורת תרמו זמרים משלהם, הושתלו זמרי מזרחית בלהקה, אך כל זה לא עזר. עתיד הלהקה הלך והתקדר, עד שהגיע לחייהם...

[עריכה] הסאבלימינל

בשנת 2009, עת חגגה מדינת IsREAL שישים שנות פאדיחה, החליט זמר הנשמה סאבלימינל להנפיק שיר ערסים על מנת להרים את כבודו & כבוד הגבעטרון מהקרשים. השיר נחל הצלחה רבה, בין השאר בג'לג'ולילץ, חדרי אוכל קיבוציים ובמיוחד במוחו ההוזה של סאבלימינל.

כלים אישיים