הגשש החיוור

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש

הגשש החיוור (שם בינלאומי: "הקשיש העיוור") הוא שמה של כנופיית פשע אשר הטילה חתיתה על מדינת ישראל במשך יותר משלושים שנה. חברי הכנופייה, המכונים "גברי", "שייקה" ו"פולי" נמצאים בראש רשימות המבוקשים של משטרת ישראל, האינטרפול, ה-FBI והאקדמיה ללשון העברית.

[עריכה] אודות הכנופיה

חברי הכנופיה נוהגים בחשאיות וחמקמקות, ומעולם לא נראו על ידי איש. בעצם, כמעט מעולם. בשנת תשכ"ז, עלה גשש בדואי על עקבותיהם, והתחקה עליהם למקום מחבואם. מקובל להניח ששם חזה בפניהם של חברי הגשש החיוור, אך לעולם לא נדע לבטח, משום שכשחזר, היו פניו לבנים כסיד, והוא לא הוציא מילה מפיו עד סוף ימיו. בעקבות כך החלו אמצעי התשקורת לכנות את הכנופיה "הגשש החיוור".

[עריכה] חברי הכנופיה

מעט מאוד ידוע על חברי הכנופיה, מעבר לכך שהם שלושה במספר. מקובל לכנותם בשמות הבאים:

  • שייקה - גדל כקיבוצניק אוכל שפנים, אך עם הכחדות השפנים בארץ ישראל, עבר לחיים של פשע.
  • גברי - למרות קומתו הנמוכה, הוא גברי וחזק, ולכן מכונה "גברי". נקרא גם "גברי בנאי", משום שהוא מומחה בבניית מכשירי פשע (ולא, כפי שנהוג לחשוב, בשל קרבת משפחה לבוב הבנאי).
  • פולי - לא ברור אם מדובר באישה בשם פולינה או בגבר בשם ישראל פוליאקוב. מה שברור הוא שמדובר באשכנזי שבחבורה, המתמחה בחדירה במסווה למוסדות אקדמיים.

יש הסבורים שהמוח מאחורי הכנופיה הוא אדם נוסף, שנהוג לכנות "דשא", מכיוון שהוא שומר על פרופיל נמוך.

[עריכה] מבצעי הכנופיה

כנופיית "הגשש החיוור" ביצעה מספר פעולות נועזות ואיומות. להלן כמה מהנודעות בהן.

[עריכה] הכה את המומחה

במבצע זה תקפו חברי הכנופיה מומחים בתחומים שונים, ושאלו אותם איך קוראים בעברית לצ'ופצ'יק של הקומקום. משלא ידעו המומחים להשיב, חטפו מכות נמרצות. במשך מספר חודשים הטילו אימה על אנשי האקדמיה באיזור שבין נען לאשדוד. לבסוף נטפלו לד"ר אבשלום קור, שהיה פוסע לתומו, ודרשו תשובה לשאלתם. ד"ר קור, שזה עתה צפה במרתון של הסדרה "הזרבובים", בדה ממוחו את המלה "זרבובית", ובכך שם קץ לאימה.

[עריכה] גבעת חלפון אינה עונה

בשנת 1976 פלשו חברי הכנופיה לבסיס צה"ל בשם "גבעת חלפון", מתוך מטרה להופכו לשדה נפט. הם השתלטו על המטבח, תוך נישול הטבח יוסיפון מכל סמכויותיו, השליכו רימונים לכל עבר כשהם קוראים "כל הכבוד לצה"ל", ואף יצרו קשר עם כוחות הצבא המצרי באיזור (אם כי יש סברה, שהיתה זו טעות כתוצאה מחוסר שילוט) והתחזו לכוח השלום של האו"ם.
הם יצאו לבסוף מהמוצב, לא לפני שהותירו שובל נזקים חומריים ונפשיים. לא ידוע מה בדיוק עשו, אך מפקד המוצב נזקק לטיפול פסיכיאטורי, לאחר שנמצא רוקד עירום ושר "בולה בולה איפה את?"

[עריכה] המכונית המגוייסת

כנופיית הגשש נהגה לגנוב מכוניות, על מנת לגייסן לפעילותה הפלילית. משסיימו עם המכוניות, היו מחזירים אותן לבעליהן, בלי רדיו, ריפוד וכיסאות, עם שלושה גלגלים, בלי מנוע, אבל עם המפתחות בפנים.

[עריכה] חתונת הדמים

Bouncywikilogo
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על הגשש החיוור.
כלים אישיים