הדלתות

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
"ישנם דברים שאנחנו יודעים, ודברים שאנחנו לא יודעים, ובין לבין ישנם דלתות"
~ על הדברים שנאחנו יודעים והדברים שאנחנו לא יודעים, וכמו כן גם על הדלתות שיש באמצע

להקת הדלתות(the doors) הייתה להקת רוק פסיכולוגי\מוזיקה חסידית\חברת הייטק משנות ה60 של המאה הקודמת. הלהקה ידועה בסאונד הכבד שלה, שהיה קצוץ לרוב(למרות שבשלב מסויים הסאונד נהיה פחות כבד ויותר פולקע),בתכנים אפלים, במחלקת יצוא, ובסולנה הכריזמטי, ישו מוריסון.

[עריכה] ההתחלה

הכול התחיל כשסולן הלהקה, ישו, עמד בתור בחנות המצרכים המקומית, כדי לקנות לעצמו מעט וויסקי וקרם ידיים לערב שבת, שלפתע פגשו עיניו, בדבר היפה ביותר שראה מעולם, גימל יפית. אך כשהיא זזה, הוא ראה את ריי מנזרק, מקלדת מחוננת. פרט לעובדה שריי היה מקלדת יפה מאוד, ומוכשרת מאוד, ורכש מהר מאוד את היכולת לדבר, הוא היה מקלדת לכול דבר. בעוד באותו היום הם החליטו כי יתחילו בעבודה בחברת היי טק.

[עריכה] המשך ההתחלה

אך לא זה מה שהגורל קבע. הגורל קבע ללכת לבית קפה באותו ערב, ולכן לשניים לא נותר דייט, ונשארו בעבודה באותו ערב. באותו הערב, לאחר שלוש שעות בטלפון עם לקוח, קצת פורנו והרבה כוסות וויסקי עם קפה, ישו החל לשיר מילים אקראיות, ומנזרק, שעוד כעס על מוריסון כי גמר לו על מקש הרווח, ניסה להחרות בו בצליליו, התוצאה הייתה זרה לעולם. היה זה סאונד אחר ממה שהעולם הכיר באוו זמן, והשילוב של צלילי ההקלדה של מזנזרק עם קולו הערב של מוריסון (שלא פעם הושווה לקולה של גלידה נמסה)היה שילוב מנצח, ובדיוק באותו רגע, חזר הבוס שלהם והחל והביט מופתע בשניים, ואמר:"מעולם לא שמעתי או ראיתי דבר שכזה" וישו שאל אותו:" ולכן אתה רוצה להפוך להיות הסוכן שלנו?""לא, אתם מפוטרים!" השיב לו הבוס. ולכן בלית ברירה, עברו השניים לקריירה במוזיקה, אך לא לפני שדפקו לבן זונה מכות.

[עריכה] המשך המשך ההתחלה

אך עולם המוזיקה לא קיבל אותם בחום. הוא כמעט שלא קיבל אותם ועד היום יש לו התלבטויות בנושא, ולכן את ארבע השעות הראשונות שלהם בעולם המוזיקה, בילו ברחובות, מדלת מועדון אחת לאחרת. כך בא להם השם ללהקת הדלתות. לאחר ארבע שעות, הם כבר כמעט התייאשו, ומעט פירקו את הלהקה, אלא שאז, כבשרביט קסם. הם לא. הם מצאו מעט חשיש בכיסו של מוריסון, התפייסו ודגדגו אחד את השני מעט במקומות אינטימים אלא שאז יצאו ממועדון קטן באזור שנקרא "MICROSOFT", שני עובדים שעבדו שעות נוספות, אלה צורפו ללהקה למרות שלא ידעו לנגן, בתירוץ שממילא לא שומעים אותם. הרכב הלהקה מאז ועד אחר כך:

  • ישו (ג'ים)מוריסון המשיח:שירה, מחלקת פיתוח
  • ריי מנזרק:מקלדת, פסנתר, מחלקת יצוא
  • רובין הוד(לשעבר קריגר):גיטרה, מכירות
  • ג'ון הקטן(לשעבר דנסמור):תופים, עומד מול העמדת קפה כול היום.

[עריכה] סוף סוף, סוף ההתחלה

היה זה הפטנט+שיר הפרובוקטיבי שנקרא "הגם"(The and)שגרם לסוכני מכירות וחרות גדולות יותר להתסכל עליהם, וכשהוציאו את הסינגל הראשון שלהם, שנכתב דוקא ביידיש "לליטע מיע פפירוע" הם ידעו שהם בדרך להצלחה.

[עריכה] ההמשך

הלהקה הוציאה במהירות עשרות תוכנות ושישה שירים משלה שקובצו באלבום "הדורות"(the doors)ומהלכו הם הופיעו הופעה פרובוקטיבית ב"מופע של אד סליבן" ובו הם היו אמרוים לנזר את המילה Higher, מהשיר לליטע מיי פיירע, שכידוע היה יכול לפגוע בציבור הנמוך, אך הם לא עשו זאת. ובזמן שאד התעצב מזה, הלך לכתוב בבלוג שלו על זה ולהחליק את הפוני שלו, העוזר שלו סילק אותם. הלהקה הוציאה עוד גאדג'ט חביב ולא מזיק, שנכלל באלבום השני "ימים מוזרים"(strange seas)שדמה לאלבומם הקודם, ועורר גל אהדה גדול.יותר גדול מזה. ממש ממש גדול בקר המעריצים, באוד שאר החברות נשארו בבית ולתכנן נקמה. הלהקה הייתה ידוע גם באנטיווירוס שלה, וכן במסרים החתרניים שייתה שולחת למשתשיה באי מייל, וכבר אז ישו הצליח להפוך לשנוא למדי בקרב רשות השידור, וכן בקרב הרומאים.

[עריכה] קצת אחר כך

באלבומם השלישי, מחכים לבן(waiting for the son) צליל היה מעט פחות כבד, מעט יותר פולקע, ויש האמורים כי היו בו קצת נגיעות של גזר גמדי, עם כי אני לא טעמתי. באותה תקופה ישו כבר היה סמל ודובר של דור(תגובתו של דור נדחתה). הוא הפך למפורסם אף יותר כשהכניס לאלבומם וירוס שנשלח לכול המשתמשים, וכול מי שקיבל אותו, כול הדגים וכול היין שלו השתכפלו ומילאו את כול הזיכרון, אך מסיבה מסויימת, כול התלונות לא הגיעו(ויש המקשרים את לעובדה שדואר זה מעפן ואז לא היה אימייל...) ולא היו תלונות, כמעט באורח נס. על כן הלהקה קרתה לתקרית הזו "נס להחם והדגים". אך ההתלהבות הייתה מוקדמת מידי, ולכן היא הלכה, כשהם שמעו שהרומאים מחפשים את ישו.

[עריכה] ואז

הלהקה פיטרה עובדים רבם ונכנסה לשגרת מיתון, ורק שנה מאוחר יותר, לאחר שהמיתון חלף והחברה פתחה את שעריה שוב, היא הפיצה עוד סטארט אפ, שנקרא:the soft para(הפרה הרכה, שנכתב בהשראת גימל יפית. הקהל נטש את הלהקה, ושוב הם נשארו מחוסרי קול, כי הם צעקו, אבל גם מחוסרי כול. הקהל זעם בעיקר על הוספת הצליל הפולקע כמעט לגמרי, ואיבוד הצליל הישן. ההקלדה של מנזרק הייתה בעיקר ctrl+alt+del, הפיירוול היה מלא בחורים והמתב בשטחים גם לא היה משהו.באותה תקופה הכניסו את חברי הלהקה לכלא בפעם הראשונה, והפעם על שליחת סוס טרוייני לרומאים. הטיעון של חברי הלהקה שהרומאים ההיו צריכים סוס והם לא ידעו, אך זה לא עזר וחברי הלהקה נשלחו לבית הסוהר וקיבלו בדיקה מקיפה ברקטום.

[עריכה] אך פתאום

הלהקה הוציאה עוד נשי אלבומים, האחד "מלון טוקיו(tokio hotel) והשני, נשות פקיסטאן(pa women), שניהם היו דומים יותר לסאונד הראשוני של הלהקה, וגם היו משחקים שווים במחשב ואחלה מדיה פלייר.באותה תקופה הלהקה גם עשתה סמים.הרבה סמים.

[עריכה] כשלפתע

הרומאים עשו השתלטות עויינת על החברה, ושלחו את ישו לפריז שבצרפת, שם צלבו אותו באמבטיה, והוא מת. הרומאים הרסו את החברה, ובסוף מכרו אותה לאלמוני, לעתיד האפיפיור ביל גייטס, ועוד בהפסדים. אותו ביל קנה את הלהקה כדי להלחם באויבו המושבע, ביל קאוליץ, וגם כדי להיות סופר מגה מגניב. כך היה עד אתמול.

[עריכה] אתמול

גם אתמול היה סבבה, אבל אז הלהקה הלחיטה להתאחד עם הלהקה התפוחים(apple) ויחד הם יוציאו אלבום חדש שיקרא זיינו את גוגל(fuck google)וכך להקתו של ישו תלחם בשטן, מנוע החיפוש הפשוט ביותר.ואילו היום

[עריכה] היום

לא קרה כלום.

[עריכה] הסוף

He walked on down the hall, and

And he came to a door...and he looked inside

Father, yes son, I want to kill you

Mother...I want to...fuckkkyouuuuuuuaaaaghhh!

אדיפוס!!

חסה!

תשחורת! תשקורת! חמור קשור מעוקר. בריבוע.

קול ננס עולה מהביקתה. מלך הלטאים.

הסוף.

כלים אישיים