היסטוריה של מועצות הברית

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
"בברית המועצות ההר מטפס עליך"
~ קומוניסט למטפס הרים
Hammer and sickle
אזהרה: קומוניסטים!

דף זה עלול להיות תחת שליטה של ה-KGB ו/או ולדימיר פוטין, ולדימיר לנין, קארל מארקס, יוסי סטלין.

[עריכה] היסטוריה קדומה

למועצות הברית יש היסטוריה ארוכה ומרתקת. יש החושבים שהיא מתחילה לאחר סיום מלחמת העצמאות ועליית המשטר הגזעני-הלבן לשלטון, אך ההיסטוריה האמיתית התחילה הרבה לפני:

[עריכה] אמריקה הקדם-קולוניאלית

הוויקינגים היו אנשים גסי רוח ותוקפנים, הם שדדו ספינות ותקפו כל דבר שראו בדרכם. יום אחד קם קונינג(מלך בוויקינגית) אחד, ואמר: "נגמר לנו המקום באירופה, אנחנו צריכים לגלות יבשת אחרת". הוויקינגים בנו ספינות חדשות (למפורסמת שבינהם קראו טיטניק) והפליגו לכוון הצפון.

בצפון היה יותר מדי קר, ואפילו הוויקינגים השמנים ביותר אמרו שהם רוצים לחזור. הקונינג לא הסכים לוותר ולכן הם פנו לדרום-מערב. בדרום-מערב הוויקינגים מצאו ישבת חדשה המלאה בסינים אדומים ללא שם.

בהתחלה הוויקינגים רצחו את הסינים האדומים, אך בסוף הבינו שהרבה יותר שווה לקיים איתם יחסי מין(יותר משתלם מבחינת כוח-אדם), ובכך נוצר זן חדש של סינים אדומים-ויקינגים שקרא לעצמו "אינדיופים".

[עריכה] אמריקה הקולוניאלית

הרבה שנים אחרי, התעורר ספרדי אחד ואמר: "אם יש כאלו שחושבים שאנו חיים על פני כדור, אז אני יכול לשוט לכוון הודו מהצד השני!". לספרדי מוזר זה, שחשב שהוא חי על פני כדור הארץ, קראו כריסטופר קולומבוס.

כריסטופר קולומבוס, יצא מבית משוגעים והלך למלך ספרד בבקשה "לשלוח אותו להודו מהצד השני". המלך צחק כל כך הרבה זמן, שנאלץ לממן את כל הבדיחה.

כריסטופר קולומבוס לקח איתו 4 ספינות והפליג דרך כל האוקינוס האטלנטי, עד שפתאום בשיא המהירות התנגש היבשת שהוא לא הכיר. האינדיופים שחיו באזור מאוד שמחו לפגוש את חבריהם החדשים, הם נתנו להם הרבה טאבק ומריחואנה שצמחו באזור. קולומבוס מאוד אהב את ההודים המוזרים הללו, ותהה לעצמו: "איך זה שהגעתי להודו כל כך מהר?"

כריסטופר קולומבוס חזר לספרד עם שתי ספינות מלאות במריחואנה(האחרות טבעו בגלל שמילו אותם יותר מדי) והגיעה איתם לארמון המלך. המלך כל כך התלהב מהבדיחה, שצחק(בזמן שהחזיק עוד ג'ויטנט בידו) במשך יומיים ברצף. כריסטופר קולומבוס קיבל תואר של "ליצן חצר ראשי" וספרד החלה בשליחת ספינות משא לאמריקה. רבים מהמלכים שהגעיו ליבשת החדשה נשארו לחיות שם עם האינדיופים. תופאה זו קרויה "קלולניאליזם".

[עריכה] מלחמות העצמאות

במשך שנים הגיעו לאמריקה ספינות מלאות באירופאים, עד שלא נשאר מקום לאינדיופים. הפיתרון היה פשוט- להתחיל להרוג אותם. האינדיופים נזכרו שהם וויקינגים לשעבר והתנגדו בכל כוחם. המלחמה הראשונה(מלחמת אירופאים-אינדיופים) הסתיימה בכך שרב האנדיופים נכחדו והשאר הובלו לגני חיות המפוזרים בכל היבשת.

אחרי שהאירופאים הבינו שכעת, אין מי שישעבוד אצלם והם יאלצו לעבוד לבד, הם נזדעזעו מהגורל הרשע. הם החיטו שהגיע הזמן שהאפריקאים יעבדו אצלם, והחלו ליבא שחורים מאפריקה. האפריקאים שלא הכי רצו לעבוד, פתחו במלחמה נגד האירופאים (שקראו לעצמם "אמריקאים"). במלחמה זו האפריקאים הפסידו ובכל צפון אמריקה(להוציא את אזור קנדה) השטרר משטר לבן-גזעני שהפך את השחורים לשכבה הנמוכה ואת הלבנים לשכבה הגבוהה. לאחר שנים רבות של מאבק והרבה מזון, השחורים קיבלו את הזכות להקרא "אמריקאים".

[עריכה] היסטוריה מודרנית

לאחר שרב השטח של צפון אמריקה נכבש, המדינה שקמה התחלקה ל50 אזורי שליטה, במטרה למנוע מהמיעוטים להתארגן ולהשפיע על השלטון. כל אחד מ50 האזורים קיבל שם אחר(חלקם אפילו על שמם של גני חיות אינדיופיים שהיו באזור), וזכות לשלוח את נציגו לפרלמנט הכללי. המדינה החדשה החליטה ברב מוחלט של קול אחד ששמה יהיה "ארצות הברית".

[עריכה] לורד שוטפטון

ערך מורחב - לורד שוטפטון

לורד שוטפטון (או בשמו המעליב ג'ורג' וושינגטון) היה הנסיך הראשון אודות המדינה.

[עריכה] מלחמת עולם ראשונה

ב1916 או משהו כזה, פרצה מלחמת העולם הראשונה שהסיבה היחידה לפריצתה היתה רצח של יורש המלוכה הצכוסלובקי על ידי גרמני שחי בצרפת עם אזרחות נורבגית. כל מדינות אירופה נלחמו זו בזו ללא כל מטרה(חוץ מאולי ניסיון לא יוצלח לפטור את בעית פיצוץ אוכלוסין או יצור עודף של חומרי דלק ותרופות).

ארצות הברית ראתה מהיבשת שלה את המתרחש באירופה ואמרה לעצמה: "יופי! בזמן שהם רבים, אנו יכולים לפתח את הכלכלה, למכור להם נשק, לתת הלוואות, ולעודד כמה שיותר את המלחמה!" ובדיוק כך הם עשו. האמריקאים שלחו לאירופה נשק חדיש וכספים רבים, במטרה למותת את הכלכלה שלה ולצור תלות כלכלית. בנוסף, הם חישבו הכל כך שאחרי המלחמה עמי האירופה יעלצו במקום להשתקם העצמם, להחזיר רת הכספים לאמריקה ובכך לעקב את ההתחפתות. ארצות הברית עשתה חישוב כלכלי נפלא שעזר לה להפוך למנהיגה הכלכלי של העולם במשך כל המאה ה20.

לקראת המלחמה ארצות הברית פתחה בחלק השני של התוכנית- תקיפת המנצחים. אמריקה לא נפגעה כלל מהלחמה, ולכן היה קל לה לתקוף את המדינה החזקה ביותר באירופה(גרמניה) ובכך להפוך את כל אירופה לגרורותה. גרמינה הותקפה והובסה על ידי ארצות הברית, וכך המלחמה הסתיימה. נפתחה ביוזמת ארצות הברית וועדה שדנה בגורל אירופה לאחר המלחמה: כל אירפה נחלקה מחדש במטרה אחת ברורה- להלחיש את כל ניסיונות ההתנגות ולמנוע התארגנות כלכלית שיכולה לפגוע בשליטונה של ארצות הברית. גרמניה קיבלה עונש מארצות הברית אל זה שהיא הובסה, ונאלצה לשלם כספי פיצויים לכל אירופה(המטרה היתה להפוך את גרמניה לשטח כיבוש אמריקאי חסר אפשרות להתמרד).

[עריכה] בין שתי מלחמות עולם

ארצות הברית הפכה לאחר המלחמה למדינה השולטת בעולם כולו. היא התחילה להתערב בכל עינייני הפנים של כל מדינות אירופה. היא דרשה מהם החזר הלוואתות ברגע שהם קיבלו לפחות טיפת אפשרות פיתוח עצמי.

אך כל זה נשבר ביום אחד נפלא והוא: "יום חמישי השחור", יום נפילת הבורסה. בארצות הברית נפוצה שמועה שהמניות של החברה המייצרת עכברי מעבדה עבור כל המדינה אומדת לקרוס ובכך למותת את הבורסה. בעיקבות האירוע, כל בעלי המניות מכרו את מניותיהם, את ביתהם, ומכוניותיהם ועזבו את עבודתם. זה גרם לנפילת הבורסה שגרמה להתמותתות הכלכלה כולה.

השליטה הכלכלית של ארצות הברית נשברה- בריטניה וצרפת החלו לפתח את ענף היצור קונדומים ממסטיקים לשעבר ולהיפך. גרמניה שנשארה ללא מניהג כלכלי נאלצה ללמכור את חבל הבסאסקים למרוקו. הקומוניסטים בברית המועצות לימדו את הקווקזים לדבר רוסית. זיגמונד פרוייד הסביר לאלברט איינשטיין מה לא הגיוני בתאוריה שלו.

ארצות הברית הצליחה לשקם את כלכלתה על ידי מכירת מכונית "פורד" האנטישמיות לאירפה תמורת קונדומים משומשים. אבל הכלכלה של אירופה כבר לא היתה בידיה. הפיתרון היחיד היה- עוד מלחמת עולם.

[עריכה] מלחמת העולם השניה

המלחמה פרצה בבוקר של הראשון בספטמבר 1940(לזכר אירוע זה בתי הספר בכל העולם מתחילים ללמד בראשון לספטמבר). הפולנים שהותקפו על ידי גרמניה נכנעו ללא ניסיון התנגדות( שש בבוקר, הסוס עוד ישן...). כל אירופה בפעם השניה נגררה למלחמה.

ארצות הברית שוב פעם החליטה לפעול על פי אותו הדגם- לשלוח כספים לאירופה בשביל לעודד מלחמה ולתקוף כאשר המלחמה עומדת להסתיים. תוכנית זו הפעם לא הצליחה במלואה ובגלל זה ארצות הברית נאלצה לשנות את תוכניותיה.

שלוש ספינות משכר עגנו להם ללא כל רצון לתקוף או לאיים ליד חופי יפן(פירל הרבור). אלו היו ספינות משכר פשוטות שנראו כנושאות מטוסים (לארצות הברית היו בעיות כלכליות ולכן לא היו להם מספיק ספינות משכר נורמליות)( מה? אולי הם רצו למכור מטוסים לברית המועצות ולכן הגיעו?). היפנים המרושעים תקפו את הספינות המיסכנות והתביעו את כל המטוסים שלהם לפני שהם הצליחו להמריע, במטרה לטוס הביתה דרך כל האוקיוניוס השקט. ארצות הברית נאלצה מחוסר בררה מוחלט להכנס למלחמה לפני הזמן.

אך הם פטרו את הבעיה ללא בעיה- הם נלחמו רק נגד יפנים ועודדו את המלחמה באירופה בדרך כלכלית. שיטת המלחמה ביפנים היתה ההומנית ביותר שהיתה בעולם- הם ידעו שליפנים עדיף למות מאשר להכבש על ידי זרים ולכן הפציצו אוכלוסיה אזרחית. לקראת סיום המלחמה, האמריקאים תקפו את חופי אירופה המובסת(מבצע נורמנדי, 50 אחוז הנחה!). החיילים עברו דרך כל אירופה כמעט ללא התנגדות וכבשו את גרמניה. בדרך הם לא שכחו להפציץ מאוויר ערים גרמניות ואוסטריות( כמו דרזדן, ווינה, ברלין, בון וכדו'). כאשר האמריקאים הגיעו לברלין הם הבינו שהרוסים כבר כבשו אותה- דבר שלא מנע מהם לכבוש אותה עוד הפעם, תוך כדי הפצצה.

הרוסים רצו לכבוש גם את יפן, אבל האמריקאים ההומניים זרקו על יפן שתי פצצות אטום והמשידו אותה סופית.

לאחר סיום המלחמה, מפת אירופה עוד הפעם נחקה מחדש(במטרה להחליש אותה כמובן) וילקו את גרמיה בין כל המנצחים(כמו עוגת יומולדת).

[עריכה] המלחמה הקרה

USA flag

דיגלה של מועצות הברית: לילה לא סתווי ופסים לבנים על רקע אדום.

לאחר המלחמה כל העולם התחלק בין ארצות הברית לבין ברית המועצות. הן, בתור המדינות הכי הומניות שבעולם, החלו לגרום למדינות קטנות שהו בשליטתן להלחם ביניהם. בנוסף, הן החלו לשלוח חיילים משלהם למדינות אחרות בשביל לעזור להם במלחמה.

השיא של המלחמה הקרה היה כשקובה, שקיבלה במתנה מברית המועצות טילים גרעינים, כיוונה אותם לכיוון ארצות הברית (ראה משבר הטילים בקובה).

אבל האירוע החשוב ביותר היה מלחמת וויטנאם, אשר שינה את פניה של ארצות הברית. וויטנאם החליטה בשיא חוצפתה להצטרף לברית המועצות הקומוניסטית- דבר שגרם לארצות הברית לשלוח להם חיילים אמריקאים, שיעזרו להם לא לעשות את הטעות הנוראית הזו, על ידי שריפת הג'ונגלים והשמדת כפרים. החיילים האמריקאים שבאו לעזור התחילו בהפצצות והשמדות ובכך כבשו חלקים מוויטנאם, שהפכו לגרורותיה הקפיטליסטיות. אבל, הם לא ידעו להעריך את כוחם של הווינטאמים - לאחר שש שנות מלחמה הוויטנאמים לא רק הצליחו לעצור את ארצות הברית, אלא גם כבשו אותה! מטוסים ווינטאמיים התנגשו בפנטגון ורצחו את קנדי (ואוספולד הקומוניסט הואשם ברצח רק מפני שהיה לו רובה). הקומוניסטים הוויטנאמים שפלשו לופי ארצות הברית שחררו את העבדים השחורים והוציאו חלק מהאידניופים לחופשי. המשטר הגזעני התמוטט והקומוניסטים עלו. ארצות הברית שינתה את שמה למועצות הברית, וכל אחת מארצותיה הפכה למועצה ריבונית הכפופה למועצה הראשית.

כלים אישיים