המלחמה הקרה

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
" ברררר. חשבתי שהמלחמה הקרה תהיה במקרר "
~ שבתאי צבי על המלחמה הקרה


המלחמה הקרה הייתה מלחמה שהתרחשה בין השנים 1945-2000 ובה נלחמו החברות שטראוס, עלית ויוסי ארטיקים בעם בע"מ, על שליטה מונופולית בעולם הארטיקים.


[עריכה] תולדות המלחמה

בשנת 1945 לאחר מלחמת העולם העשירית והניצחון על היטלר, רצו חברות הגלידה הגדולות לחגוג עם אוכל קר כמו הגלידה. אך לאחר ויכוח חריף רצו רק חברת גלידה אשר תספק את הגלידות לחיילים, ואף אחת מהחברות לא הייתה מוכנה לוותר. לאחר הויכוח יצאו מליוני חיילים משלוש החברות להלחם. היריה הראשונה נורתה לאחר שאוטו גלידה של עלית השמיע מוזיקה של המלחין שטראוס ותוך כדי כך התנגש באוטו גלידה של שטראוס וכל הגלידות יצאו קווטץ' והנהגים הלכו מכות וזרקו אחד על השני גלידה בטעם תות. ועוגלידה וכיוצא בזה.032834174173984691693712893798 מספרים מסווג הכל פה טעות לא לקרוא פרצו למקום

[עריכה] הברית הגדולה

לבסוף חברו החברות שטראוס ויוסי גלידות בעם בע"מ ואיחדו כוחות כנגד עלית. אך עדיין מאזן הכוחות במלחמה עדיין היה צמוד ושפיכות הדמיגלידה נמשכה.

[עריכה] הקרבות הגדולים

קרב אנטרקטיקה: אחד מהקרבות הקטלניים ביותר שהיו במלחמה ובו נטבחו 1,000,000 פינגווינים מחשש לשיתוף פעולה עם האויב.

"אמבט הדם": קרב שנערך באמבטיה ובו נלחמו חיילים בזרם הקטלני של הטוש כדי להתקדם אל האוייב. בגלל החום נמסו כל הארטיקי תות ונשפכו למים ומכאן קיבל הקרב את שמו: "אמבט הדם".

הקיוסק של יוסי: הקרב על אזור בבעלות יוסי גלידות בעם בע"מ אשר בו הוכנסו לראשונה הנשקים הקטלניים:ארטיקי הטילון.

התאונה הגדולה: כדי לבלבל את כוחות האויב השתמשו שני הצדים ב"ארטיק רמזור" כדי לשטות ברכבי הקרב של האוייב, או בשמם התעשייתי: אוטו גלידה. בגלל הרמזורים נכנסו כל נהגי האוטו גלידה אחד בשני ויצרו תאונת שרשרת של 1,000 מכוניות. לאות זיכרון מוצבים עד היום רמזורים בכבישים בכל העולם. גם בישראל נשארו מספר שלדי רכבים, בשער הגיא, בדרך העולם לירושלים

[עריכה] סוף המלחמה

בסוף קרב יום הדין השתמשו שני הצדדים בנשק יום הדין : ארטיק עם סוכריות מתפוצצות בפה. לאחר השיגור הסוכריות התפוצצו בפה של כולם והמלחמה נגמרה. טוב טוב הגמד הוא שתיווך בעת החתימה על הפסקת האש.

כלים אישיים