הסונטה לכלב של השכנים

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
"No more poodle... Goodbye poodle!"
~ מתוך היצירה
Dogsonata

כריכת התווים של היצירה

הסונטה לכלב של השכנים הינה יצירה מוסיקלית אשר נכתבה על ידי ג'וני דפ.

[עריכה] כללי

בעודו בן שמונה, הלחין ג'וני דפ את יצירתו הראשונה, אשר מספרת על כלבם האהוב של השכנים, שנרצח באמצע הלילה במסתוריות; אוזי, כלב מסוג פודל זעיר שבעליו כנראה אהב את השבת השחורה, היה נערץ על ידי ג'וני הקטן על תושייתו וחיבתו כלפי הטבע ושיחי הורדים בגינות הציבוריות אשר חיסל בטיולי הקקי היום-יומיים.

[עריכה] הרצח

הרצח המדובר התרחש בליל קיץ 1971, כאשר התכונן דפ לקראת שינה בריטואל צחצוח שיניים, שמע לפתע יריות וחשב שאלה זיקוקי די-נור. ניסה לאתר את מופע הזיקוקים דרך חלון חדרו, אך לשווא. על כן ויתר דפ על הזיקוקים, ופרש לצפייה בסרטים מצויירים בטלוויזיה. בערוץ בו צפה שודרה תכנית על אימון וגידול כלבים, ולפתע הופסק השידור במבזק חדשות אשר הודיע על רצח אכזרי של פודל חסר אונים על ידי אלמוני. נזכר ג'וני בפודל החמוד של השכנים ויצא בריצה אל הבית הסמוך, כדי לגלות לחרדתו את הכלב המסכן שרוע על הדשא כשמסביבו מתרכזת שלולית דם מטרידה. בצווחות איימים, ברח ג'וני בחזרה אל ביתו, ובעקבות פוסט-טראומה כתב לזכרו את "הסונטה לכלב של השכנים".

[עריכה] היצירה

היצירה, אשר כתובה בסולם סול מינור, מתחילה במלודיה נוגה. תוך כדי מקריא דפ הספד לכלב, אשר משתלב עם היצירה. כאשר צורח דפ בפחד "אין יותר פודל, אין יותר פודל!!!", אקורד עצבני שובר את זעקתו ומיד לאחר מכן מלווה היצירה עם סינתיסייזר וגיטרה עם דיסטורשן, בהתאם לרוח המוסיקלית המודרנית אשר נוהגת לשלב ישן עם חדש, שלשום והיום.

דפ נשמע אומר בקול חנוק "להתראות פודל, שלום...", ואפקטים של דלתות נטרקות ועב"מים מסיימים את הקטע המוסיקלי.

[עריכה] ראו גם

כלים אישיים