הסעודה האחרונה

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
ערך זה עוסק באירוע בנצרות; לערך העוסק בציור המתאר את אירוע זה, ראו הסעודה האחרונה (ציור).
"היה חסר קצת מלח"
~ שבתאי צבי על הסעודה האחרונה
"כמה סודות מסתתרים במריחת המכחול הזו..."
~ דן בראון על הסעודה האחרונה


הסעודה האחרונה הוא שם להליך בו ישו אכל את האוכל האחרון בחייו.

[עריכה] מקור הסעודה

חוקרים חושבים כי מדובר בארוחת הבוקר האחרונה של ישו אשר כללה : חביתה, שניצל תירס, גבינת עיזים וחומוס (העשוי כמובן מממרח חמוסים) עם פיתות אשוריות.

חוקרים אחרים ופחות ידועים מהראשונים, מצאו עדויות לכך שמדובר למעשה בארוחת שחיתות שישו ערך לתלמידיו. בארוחה זו, ישו אמר את המשפט הידוע : "איכלו ילדי כמו חזירים". בארוחה היו מיני בשר מרובים ומאכלים אקזוטים מחו"ל.

מסופר שישו השתכר בארוחה עד כדי כך שהתחיל לקרוא לתלמדיו למעשים קניבליים, זאת ניתן לראות בציטוטו המפורסם - תשתו ת'יין, יא חיזירים!.. זה כמו דם, כאילו... והלחם זה כמו בשר. לא! אל תבקשו ממני לשיר!....

הגביע ממנו שתה ישו הפך למסך המשתה והנהנתנות, וחלק חושבים שהוא קדוש ומנסים לחפש אותו. אנשים אחרים, כגון שחקני כדורגל מתחרים עליו כל 4 שנים.

[עריכה] לאחר הסעודה

מרבית התלמידים הרגישו מלאים ישבו על הספה. יש האומרים שבאותה השנה היה מונדיאל וגם היתה טלוויזיה במסעדה הזו. ישו שטף כלים ומריה עשתה גרעינים לחברה.

[עריכה] המריחה

עיין ערך מורחב: הסעודה האחרונה (ציור)

מריחת הקיר הידועה בעולם "הסעודה האחרונה " נוצרה ע"י לאונרדו דה וינצ'י לאחר שהוא החליט להנציח את סעודת המלכים הזאת לדורות הבאים .

Wooly ערך זה הינו קצרמר בנושא הסעודה האחרונה. אתם מוזמנים לתרום לאיןציקלופדיה ולהוסיף בו בדיחות, תכנים אירוטיים ו/או מסרים קומוניסטים. במקום ליצור ערך קצרמר עדיף לכתוב את השטות הקצרה בבנק הרעיונות.
כלים אישיים