ויטמין C

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
"אין בינינו קשר "
~ גנרל א-סיסי נשיא מצרים על ויטמין C

ויטמין C הוא מקור החיים הפולנים. ללא ויטמין C לא יוכלו החיים הפולנים להתקיים עוד - הוא נחוץ ביותר לאורגניזמים הפולנים השונים לפעילות מערכות תקינה ורציפה ללא כשלים מסוכנים. האורגניזמים היחידים אשר נפגעים מויטמין C הם החיידקים או בשמם העממי Gemmatimonadetes או מחלות. החיידקים הם אורגניזמים מיוחדים שמקורם ברובעים היהודים שבפולוניה, שם הם גדלו בפחי זבל של יהודים פולנים.


[עריכה] הרכבו הכימי של ויטמין C

ויטמין C מורכב משאריות מיץ תפוזים, קליפות של קיווי ושמן דגים מיובש. ברמה המולקולרית ניתן למצוא בו חמצן, פחמן דו-חמצני, זרחן, אשלגן, ומי סודה לשתייה או קוקה קולה להורדת המזון - תלוי בפולניה שיצרה אותו (הרחבה בהמשך).

[עריכה] השימושים בויטמין C

ויטמין C משמש אמהות פולניות (שמוצאן לאו דווקא בפולין, אך לרוב הוא אכן כזה) לגידול ילדיהן. הן נותנות לילדיהן כמות רבה של ויטמין C וכך מבטיחות את בריאותם והתפתחותם של צאצאיהן. כאשר הילדים עוברים את גיל 87 ונכנסים לגיל ההתבגרות, האמהות מפסיקות לבסס את התפריט של הילדים על ויטמין C בלבד ומוסיפות שמן דגים, מרק עוף, פולקע, כניעדעלעך, גפילטע פיש וכוסמת. בשלב זה, הויטמין C אינו משמש עוד כמקור תזונה עיקרי ותפקידיו הם הגנה מפני החיידקים, מחלות, הרגשה כללית טובה ו"חיזוק" ע"פ אמהות פולניות שונות. עד גיל 87 תפקידיו של הויטמין הם בעיקר גדילה והתפתחות, אך גם הוא גם משמש לצרכים שאחרי גיל 87, פשוט במידה מועטה.

[עריכה] ויטמין C, היכן?

בראשית הבריאה, יצר אלוהים את האמא הפולניה היהודיה ואיתה ברא גם את המתכון להכנת הויטמין. המתכון עבר אצל האמהות הפולניות מדור לדור וכיום הויטמין מצוי בכל מקרר בבית פולני יהודי בארץ ישראל. ע"מ להקל על האמהות הפולניות קמו חברות טובות כמו "טבע ו"סולגר" שלקחו על עצמם את האחריות לייצור ויטמין C והפצתו לכל פולני דורש. מחקרים מראים גידול של 2.5% כל שנה בצריכת הויטמין העולמית, מה שגורם לחששות רבים של בעיות אספקה.

[עריכה] ויטמין C במדע

נמצא שויטמין C בצירוף תנור חימום, סוודר (צווטר), מעיל ובכלל כל ציוד חימום כלשהו, מכפיל את תוצאות פעולתו על האורגניזם הפולני. נמצא גם שויטמין C תורם ל"חיזוק" ו"בריאות" לא רק אצל הפולנים אלא גם בצבעי מכוניות, תערובות של מתכות, מטוסי סילון ואפילו בנגני MP3. חברות רבות עובדות כעת עם ארגון האמהות הפולניות היהודיות לשילוב ויטמין C במוצריהן עקב התגליות האחרונות. ככל הידוע, כל בעלי החיים והצמחים מסנתזים ויטמין C בעצמם, למעט האדם, הקוף, הקביה, הבולבול האדמוני, עטלפים אוכלי פירות, וזנים מסוימים של דג הטרוטה. הדבר הוביל מספר מדענים להשערה כי חוסר היכולת של מין פולנים מסוים לייצר את הכימיקל מהווה פגם גנטי.


[עריכה] ראו גם

כלים אישיים