ויסקונסין

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
ויסקונסין (מוה"ב) Disk on sin
Flag of Wisconsin UnArms of America
דגל סמל
ארץ התה, הגבינה ועוד כמה דברים מוזרים.
מפת ארצות הברית עם ויסקונסין מודגשת
מדינות נוספות במועצות הברית
עיר טקילה מדייסון
העיר הגדולה ביותר מילקי
מושל ג'ים דביל
שפות רשמיות ויסקונסנאית ואנגלית
שטח ממוצע קמ"ר, 23.000000000100000000
 - יבשה ככה קמ"ר
 - מים ככה+3 קמ"ר, % כמו אחוזי הלחות באילת...
אוכלוסייה (2000)
 - סה"כ 5,555,555.666, מי יודע?
 - צפיפות גבוהה מדי איש/קמ"ר, 198498
כניסה לאיחוד
 - תאריך 4818
 - למניין המדינה ה-שלושיייים!
אזור זמןמועצות הברית

מדינת ויסקונסין (אנגלית:Wisconsin, ויסקונסנאית:Wasconsan) אשר הוכתרה בשנת 1932 למדינה הכי מוזרה במועצות הברית הינה המדינה הכי מוזרה במועצות הברית.

לפני הכרזת ויסקונין כמדינה במועצות הברית הגבול הדרומי שלה היה גדול בהרבה והגיע מקסיקו, הגבול הצפוני הגיע עד קנדה והגבול המערבי הגיע עד לאוקיינוס השקט אך לאחר הצטרפות המדינה למוה"ב הגבול צומצום עדי כדי כך ששטחה של תל אביב היה גדול ממנה.

[עריכה] היסטוריה

[עריכה] לפני הכבישה המועצותית

לפני כבישת ויסקונסין התנהלה בה מדינה אידניאנית שנקראה טאומטאווקאטאנגיהנגקואוואווטמטאפוקאיוונואקיטאנאטאהו שפירוש שמה "ויסקונסין שלפני הכיבוש המועצות בריתי", המדינה התנהלה בשקט והשכינה שלום במלחמת קנדה-בת ים השנייה. אך למרות זאת נסיך מועצות הברית באותה תקופה ג'ינגס דביליניו ערבוש הסכים לקנות את ויסקונסין תמורת חרוזים מזהב טהור 25 קראט ושברי זכוכית יקרים שנשברו במהלך נפילת התאומים והרגו רק ערבים.

[עריכה] גולדה מאיר

פרט קטן וכמעט שאינו ידוע (חוץ מהעובדה שהיא חזרה על זה מיליון פעם בכל פעם שראיינו אותה ברדיו ובטלויזיה) הוא שגולדה מאיר, למרות שנולדה בקייב שבאוקראינה, בילתה את רוב ילדותה וימי נערותה במילווקי שבויסקונסין (ובשל כך המבטא האמריקאי הכבד שלה). גולדה, שאז נקראה גולדה מבוביץ' בכלל לא התעניינה בפוליטיקה בימי נערותה אלא רק חיפשה מקום טוב לצאת אליו ביום שבת בערב שלפני החופש ביום ראשון. מספרים כי גולדה הייתה יכולה לשתות במכה אחת חמישה גלונים של בירה שחורה!

כנערה יהודיה צעירה לגולדה היו הרבה מחזרים, אך היא דחתה את כולם מכיוון שהם לא היו יהודים חטובים ושזופי עור. כאשר גולדה שמעה כי בארץ ישראל ישנם מתיישבים יהודים בעלי עור שזוף ומחוטבי גוף, מיהרה גולדה לעלות ארצה ולהתחתן עם אחד מהם.

עם זאת, ולמרות שגולדה עזבה את ויסקונסין לטובת ארץ ישראל, תושבי ויסקונסין עדיין זוכרים לטובה את גולדה, ועד היום אף נערה הוללת במילווקי לא הצליחה לשבור את השיר של שתיית חמישה גלונים של בירה שחורה במכה אחת.

[עריכה] כלכלה

כלכלת ויסקונסין נשענת בעיקר על גלגלי גבינות מויסקונסין שמשמשים כגלגלי עזר לאופניים, גלגל להחלפת פנצ'ר ותאמינו או לא, אפילו למאכל!

כלכלת ויסקונסין היא בין הנמוכות במזרח מועצות הברית בשל הגמרות החלב של הפרות שגורם לייצור גבינה, כמו כן ויסקונסין נפגעה קשות במהלך המשבר הכלכלי בשל קריסת הבנק הלאומי של ויסקונסין שהחזיק כמחצית מקופת המדינה, שנייקל.

[עריכה] ייצור אנרגיה

לויסקונסין יש דרך מיוחדת לייצר אנרגיה ירוקה ושימושית במיוחד- בגלל שרוב תושביה אוכלים הרבה גבינות הם מפליצים מעל הממצע, את הפלוצים הרבים אוספת הממשלה ומשתמשת בהם לייצור אנרגיה, שיטה זאת יעילה גם כן לייצור רימוני הלם. את השיטה הזאת גילו לפני הרבה זמן קבוצת מדענים מהחמ"מ (=חקר-מדע-מגעיל) בעצרת ניסויי שנוסה עם גבינה, לפני זמן זה היה אפשר להכין פלוצים אך ורק משעועית כך שניסוי זה התגלה כתגלית מדעית חשובה בהיסטוריה של המח"מ. (המח"מ הוא זה שגילה שאסור לערבב קולה ומנטוס, כתוצאה מניסוי זה נוצר טל מוסרי).


[עריכה] סכסוך הגבולות בין ויסקונסין לקנדה

שמונים שנה לאחר הצטרפות ויסקונסין למועצות הברית התחיל סכסוך גבולות בין ויסקונסין לקנדה על אגם קטן בשם "הכנרת" שהכיל כ1% ממי השתייה של ויסקונסין וכ86% ממי השתיה של קנדה לאחר ניסיון קנדי עלוב לכבוש את האגם ככה שצבא ויסקונסין (שכלל באותה תקופה קוף, היפופוטם וגרביל) הצליח לכבוש את כל שטחה של קנדה והכריז עליה כמחוז בויסקונסין, לאחר כ-134 שלטון ויסקונסנאי בקנדה החל המרד הקנדי שנקרא לימים "המרד הגדול" הצליח הצבא הקנדי לכבוש את כל קנדה ואפילו לכבוש את האגם הקטן שהסכסוך החל עליו, יש לציין שבעותה עת הצבא הקנדי הכיל קוף, היפופוטם, גרביל וזבוב.

[עריכה] דגל ויסקונסין

בדגל ויסקונסין ניתן לראות כמה סממנים ויסקונסנאים לאומיים, השנה שבה הצטרפה ויסקונסין למועצות הברית (4818), ניתן לראות גם שני גברים עומדים זה לצד זה, מה שמעיד על אחוזי הומוסקסוליאות גבוהה בחברה הויסקונסניאת. מתחת לסמל בצד השמאלי נמצאת קרן השפע שמתארת כמובן את עושרם הרב של תושבי ויסקונסין ומהצד שהני ניתן לראות מטילי זהב, שמסמלים את הזהב שנלקח מויסקונסין בעת מלחמת ויסקונסין-קנדה. מעל הסמל כתוב שם המדינה "ויסקונסין" באנגלית שמסמל... את... וכש... טוב! תפסת אותי! אני לא יודע!

כלים אישיים
דף זה בשפות אחרות