FANDOM


"היא לא נחמדה"
~ גולדה מאיר על ורדה
"תיזרקי אותו, תעיפי אותו"
~ ורדה על החבר של המאזינה מהרדיו
"תיזרקי אותו, תעיפי אותו"
~ ורדה על החבר של מאזינה אחרת מהרדיו
"איזו אישה רגועה"
~ נתן זהבי על ורדה


ורדה רזיאל ג'קונט הינה הוגת דעות הידועה בדעותיה המתונות. נשואה לארתור קונאן דויל.

ילדותה

ורדה היא מצאצאיו של זיגמונד פרויד, סופר המדע בדיוני המפורסם, ומייסד תנועת החסידות (מאפריקה לאירופה ובחזרה). מספרים כי בילדותה שכחה לזרוק פעם את הזבל ואימא שלה אמרה לה "תיזרקי אותו, תעיפי אותו", משפט שאימצה בחייה הבוגרים, אולם יש הטוענים כי מדובר באגדה אורבנית, או תרגום מכונה, ובמקור המשפט היה: "תיזרקי את הזבל", שתורגם על ידי גוגל ל"תזרקי אותו, זבל", אימרה שהפכה אצלה למפעל חיים.

ורדה היא מהמובילים בעולם בתחום התא המשפחתי, ומניעת גירושין, בשיטתה הייחודית, והנוגדת ממסד, לפיה אם כל אשה תתייחס לכל גבר כזבל, הדבר יוביל את חיי הזוגיות שלהם והאחריות המשפחתית לגבהים חדשים, הגבר מצליח לעוף, ודבריה מובילים את בני הזוג לצאת מהקשרם.

הקריירה שלה

בבגרותה למדה פסיכולוגיה במכללת שכם ושם נתקלה באמנון, בעלה לעתיד שהיה בטעות נשוי לאשה אחרת. חברות שלה אמרו לה: "תיזרקי אותו, תעיפי אותו" אבל היא לא שמעה להן. לאחר תום לימודיה עברה לשדר ברדיו, בקולה הערב והמושך, את התוכנית "סובלנות" בה קהל המאזינים נהנה לשמוע את הצעותיה, ועומד משתאה נוכח מידת המלאכיות הנמצאת בקרב בן אנוש רגיל.

קולה המיוחד קיבל הכרה בינלאומית, כאשר המשוררת הלאומית נעמי שמר הלחינה שיר, שנכתב במיוחד לתיאור קולה, ונקרא "עם קול פעמונים". בעקבות מלחמת ששת הימים הוסב שם השיר ל"ירושלים של זהב", ועם פרוץ השלום לאחר הסכמי אוסלו, הוחלט לאמץ גם את אמירתה לגבי העיר ירושלים, "תיזרקי אותו, תעיפי אותו".

שיא ושפל

שיא הקריירה שלה עבר בשנות החמישים כאשר אמרה למאזינה ברדיו אם הוא לא טוב בסקס פשוט תעברי דירה ותחליפי מס' טלפון אז מה אם הוא הבן שלך והוא בן 5?! השפל של וורדה היה בזמן פרשת הסוס הטרויאני שלפי טענתה הגיח לביתה וניסה לעשות בה מעשים מגונים יחד עם תמסח וישמעל הקומקום


ספר רזיאל המלאך

בערוב ימיה היא החליטה לכתוב ספר זכרונות, על חייה רוויי העניין, אך כתב היד אבד, כנראה עקב טעות כשזרקה אותו עם הזבל. המוצא הישר יבוא על שכרו. יש המאמינים שהחזקת תוכנית הרדיו בבית מגינה מפני אש, גניבה או התמכרות למהדורת החדשות של הערב. הספר נקרא רזיאל המלאך, משום שורדה נמנעת מלהצטלם, כדי לקיים את הדיבר הראשון בעשרת הדברות: "לא תעשה לך פסל וכל תמונה". בספרה, המלא רמזי קבלה וחידות פילוסופיות עמוקות, היא מייעצת לעם ישראל להיפטר מאלילי התקשורת, ולדבוק ברבנים עושי נפלאות כמו הרנטגן.

ניצולה

בשנת 2016 (שבעבר נהגה לכנות את עצמה "לעתיד לבוא") הוערכה ורדה כניצולת מחיקה וכך נכתב בערך, וגם בדיוק: ערך זה הוא ניצול מחיקה. אז גם אני ניצלתי את ההזדמנות ועכשיו ורדה היא בערך בעצמה גם ניצוּל אך לזכותה ייאמר שהיא עברה ילדות וילדים כמו הילד שניצל, סיפור על ילד שהוריו התעללו בו וקראו לו על שם כתיתת בשר תרנגולת מטוגנת בביצת תרנגולת עם פירורי לחם של הרב מחפוד.

ורדה ושבתאי צבי

ורדה היתה נשואה במשך תקופת מה לצבי ג'קונט, אך לאחר שזרקה אותו, שינה את שמו לשבתאי. עסקיו בטורקיה הובילו אותו לעושר רב, אך בסופו של דבר איבד את כל עשרו, בעקבות עצה של הרנטגן, שהציע לו להמר על הצלחת המרמרה להגיע לעזה. צבי ג'קונט השקיע את מיטב הונו באוניה זו, בתקווה שתביא כמה טונות מרמלדה לחופי עזה. אך לרוע מזלו, הסוחר היהודי נתן העזתי נחטף, והסחורה נפלה לידי אנשי חמס, שהשתמשו בו כדי להפיק סרט תעמולה על האלימות הישראלית והטרור נגד אזרחים תמימים עם חגורות נפץ.

סרט התעמולה הצליח בסופו של דבר לשכנע אנשים תמימים רבים בעולם, וכיום העולם מלא יותר באנשים תמימים ושמחים יותר. בסופו של דבר תנועה זו קיבלה הכרה גם בעיני רוב הציבור בישראל, שאימץ את השקפת העולם הזו. הוקמה תנועה להפצת ערכים אלו הנקראת התנועה השבתאית, ובקיצור: התנועה. בראש התנועה עומדת כיום אלופת העולם במדינאות הגב' צי פיליבני לשעבר מנהלת מספנות ישראל בחיפה.


ערך זה הוא קצרמר - או לזרוק אותו ולהעיף אותו.
Wooly ערך זה היה קצרמר בנושא ורדה רזיאל ג'קונט. ערך זה היה קצרמר, ויכלתם לערוך אותו ולהוסיף לו תכנים בעלי גוון הומוריסטי בעיני חלק מהאוכלוסיה, וכמו כן למשוך עד 50,000 ש"ח ללא התחייבות, מבנק הרעיונות (לפנות לאסתי או אורנה). בעקבות זאת שכבר אינו קצרמר, השתנה מצבו, ותוכלו עתה לערוך אותו רק עם תכנים רציניים ומשמעותיים בעיני השולטים בכיפה של אתר זה. אין לפצח גרעינים, להוציא ידיים מהחלונות או לירוק לתוך הרוח. ועמכם הסליחה.
ברגע האחרון! הודעה זו נרשמה בטעות, ואין להתייחס אליה בסלחנות. ועמכם הסליחה

הודעת המערפת: חלה טעות בהודעת הקצרמר, וחסרה נקודה בסוף המשפט האחרון שבה. נקודה זו צורפה עכשיו כאן: . אנא השתמשו בנקודה זו והעבירו אותה למקומה בדמיונכם. ועמכם הסליחה