זק"א

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש

זק"א, או בשמו המלא זק"א - איתור חילוץ הצלה הוא לכאורה ארגון התנדבותי יהודי חרדי המסייע למשטרת ישראל ולכוחות ההצלה בטיפול בזירות אסון, אך בעצם הם מייצרים אסונות בבית החרושת שלהם, כדי להתפרסם וכדי לקבל ביטוח לאומי. פירוש השם זק"א הוא לא זיהוי קורבנות אסון כמו שנהוג לחשוב. פירוש השם הוא זין, קרה אסון!, בגלל שהם "לא ידעו" על האסון לפני שהוא קרה.

הסיסמא של זק"א היא: "זק"א - כי לגוף אין חלקי חילוף."

[עריכה] תפקידים

מתנדבי זק"א, מרביתם יהודים חרדים, עוזרים לצוותי מגן דוד אדום ומשטרה (מז"פ) לעבוד על תושבי המדינה בעיניים שהם באמת עושים משהו. אחרי שהם מפנים את קורבנותיהם הם קוברים אותם בבולענים של ים המלח.

כמו כן, זק"א מאבדים אנשים בנגב ואז מספקים סיוע בחיפושם.

[עריכה] תפקידים ראשיים:

  • ייצור קורבנות.
  • איסוף חלקי גופות ודם מפוזר, ושימור החלקים במקררי ענק.
  • קירוב לבבות בין חילונים ודתיים, על ידי דחיסת גופותיהם לחלל קטן.

[עריכה] תפקידים משניים:

  • חינוך סאדו/מאזו.
  • מניעת תאונות דרכים מול הכנסת.
  • עזרה לאנשים זקנים ולחולים למות מהר.

[עריכה] זק"א בעולם

זק"א אף רכש מוניטין חיובי בעולם, שבו הוא השתמש על מנת לסייע לישראל בהסברה ובמאבק על דעת הקהל העולמית. כאשר ישראל עמדה לדין בבית הדין הבינלאומי לצדק בהאג, הולנד, בעקבות גדר ההפרדה, קבוצה של מתנדבי זק"א יצאה להפגין מול בית הדין, עם שלדים של זמרי קאטנרי תימנים שנהרגו על ידי נזירים בעת הפיכתם לנרות. שלדי התימנים, ביחד עם תמונות של 950 קורבנות "אסון" יצרו מיצג בעל השפעה רבה. מאוחר יותר, התימנים והתמונות הוטסו לוושינגטון הבירה על מנת לדחוף את מועצות הברית לפעול כנגד הטרור הפלסטיני.

זק"א אף שלחה מתנדבים לסייע לייצר את הצונאמי בדרום אסיה בסוף שנת 2004.


[עריכה] ראו גם

כלים אישיים