חד גבה

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
"יודן!"
~ היטלר על יהודים
"ללא הבדל דת גזע מין וחדי גבה"
~ דוד בן גוריון על מגילת העצמאות
"אני לא חד גבה, יש לי גבות עבות"
~ חד גבה שמן על גבותיו
"United we stand"
~ גבות על קרבתן


חד גבה (1948 - לנצח) או בשמו השני "חגבה" הינה מחלה נפוצה בקרב ילדי כאפות שהתחילה מאז קום המדינה. למחלה אין שום תרופה ואם מנסים לצאת ממנה עלולים להגביר את מד הכאפות יותר. ליאנה קפלן היא אחת מחדי הגבה הראשונים בארץ ישראל וחשוב להיזהר על מנת לא להידבק במחלה

[עריכה] היסטוריה

בשנת 1882 ממציא כתב החרטומים - שמעון פרס הלך למעבדה של גרגמל, שם הם יצרו שיקוי מיוחד שברגע ששותים אותו נעשים חדי גבה ובאופן אוטומטי ילדי כאפות. השיקוי נוסה לראשונה על יוני, והוא זכה להצלחה רבה בקרב הנאצים, זה מה שייחד אותם, יש האומרים שהם השתמשו בגנים של עיראקים. ה===בארץ=== לאחר קום המדינה ב1948, כחלק ממדיניות הממשלה להפוך את כולם לצברים, היא כללה בסל התרופות את משקה החד גבה, באופן מדהים אך ורק ילדי הכאפות של ישראל הישנה קנו את אותו השיקוי מאז הילדים שלהם והנכדים שלהם והנינים שלהם יוצאים חדי גבה וכמובן כאפות.לינוי שלו גם היא חדת גבה , ובשנת 1987 נידו אותה מהחברה בשל מחלתה הקשה , היא הייתה נורא מדבקת והיא חיה עד היום , מנודה מהחברה ומסתגרת בביתה רוב הזמן , שה' יהיה לצידה.

[עריכה] מלחמת לבנון ה-2

הרמטכ"ל שבתאי צבי רצה לפתח מיומנות חדשה לחסל את צבא האויב, הוא חשב שאם ישלח את כל הרוסים להיות בשטח האויב גם אם ימותו זה לא נורא. אולם לאחר שנפגש עם פוטין, איים פוטין שיפסיק לשלוח מאבטחים לישראל, האיום עבד ושבתאי צבי ניסה למצוא תחלופה אחרת. שאל את עצמו - "מה יש הרבה במדינה, שאם הוא ימות זה רק יעזור?" פרופסור שבתאי צבי עלה על השיטה המיוחדת - נשלח חדי גבה לזירת הקרב וככל שמספרם ירד במדינה המצב יהיה יותר טוב.

[עריכה] מעמד חוקתי

עפ"י החוק הבינלאומי בכל שכבה בבית ספר חובה להיות לפחות חד גבה אחד, אם לא יקרה הדבר, יהיה טקס-שכבתי מיוחד שבו יכנסו את כל ילדי הכאפות, מייפל, והאימואים. ויחליטו על נציג אחד שיהיה חד גבה. תפקידי הנציג הם:

 • לקבל כאפות מככל ילדי בית הספר כל יום
 • להפחיד חתולות בעזרת חד-גביותו
 • להיות חד גבה (במקרה שהוא לא לצייר לעצמו אחד חדש כל יום)
 • לשנות את שמו לגרבילוס חד-גבה דובילוס
 • לנצח את כל השכבה בתופסת מחבואים (כי הוא מתחבא מאחורי גבתו)

[עריכה] פוטנציאל

אין

[עריכה] איפה ניתן למצוא?

המטה הראשי של חדי הגבה נמצא במפעל טקסטיל בדימונה, שם באופן מפתיע נמצאים רוב חדי הגבה.

שואת חדי הגבה

בשנת 1968 הכריז ג'ון לנון על שואת חדי הגבה בכך שאמר: "אני כבר חושב שיותר אנשים מכירים ואוהבים את הביטלס מאשר את חדי הגבה" בכך החלו מיליוני היפים ביניהם פורסט גאמפ והעם הגרוזיני לתקוף ולענות את חדי הגבה. העינויים כללו:

 1. גילוח חד הגבה של חד הגבה ו"בטעות" גילוח אחת הגבות תוך כדי
 2. מריטת שערות הגבות, שערה שערה באמצעות פינצטה (ההיפים האסייתים עשו זאת בעזרת צ'ופסטיק)
 3. לחדי הגבה הכבדים, שואב אבק חובר אל הגבה והופעל
 4. סירוק הגבה לצורת הגבות של אהרוני
 5. ירידה עליהם באמצעות קללות ושימוש מרובה במילה "מזדה" ואו "גבות של מזדה"
 6. גילוח הגבות והפיכתם לגבות כמו של אהרוניהישגי חדי הגבה:

 1. הקמת חברת המכוניות מזדה ושברולט
 2. שינוי באבולוציה למרובעים קטנים ושעירים, אותם אנו נוטים לכנות היום "גרוזינים"/"פרסים"/ "רומנים" / "פולנים" (תלוי באיזור שבו התפתח הגזע)
 3. הקמת קופת החולים מאוחדת
Wooly ערך זה הינו קצרמר בנושא חד גבה. אתם מוזמנים לתרום לאיןציקלופדיה ולהוסיף בו בדיחות, תכנים אירוטיים ו/או מסרים קומוניסטים. במקום ליצור ערך קצרמר עדיף לכתוב את השטות הקצרה בבנק הרעיונות.
כלים אישיים