חומה

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
"רגע, חומה זה כמו קרן?"
~ נקבה שמנסה להבין כדורגל
" חומת סין נועדה לעצור את המונגולים ואת צ'אק נוריס. על המונגולים זה עבד."
~ מתוך סיפור ילדים עתיק
"חומוס! חומוס!"
~ מוכר חומוס על חומה
" נשארו להם רק עוד 23486704 פתקים לשים עד שאני סולח"
~ אלוהים על פתקים בכותל המערבי


חומה (מילים נרדפות: קיר, גדר, כותל) היא מחצה העשויה מעץ, אבן, שדיים מסיליקון, או כל חומר קשה אחר וחוצצת בין 2 צדדים, לרוב הטוב והרע, ומטרתה הגנה פנימית וחיצונית מפני שודדים, גנבים וחיידקים פרוביוטיים.
רוב החומות המוכרות נוצרו בתחילת התקופה שגילו של שמעון פרס הפך לבלתי הגיוני, הן מקיפות לרוב שטחים או ערים ומגנות עליהם בגובהן. על רוב החומות סיירו שומרים אשר תפקידם להיות ערניים ולפתוח או לסגור את השער . על מנת שיעשו זאת כראוי היו צריכים כמויות עצומות של מיץ מנגו וקרקרים- אחד הסיבות שהוביל למשבר הגדול של מלחמת העולם הראשונה.

Background brick wall-1-

חומה חומה

[עריכה] חומות מפורסמות

[עריכה] חומת סין

חומת סין היא חומה שנבנתה במאה ה-5 לספירה ושופצה רבות במאות שאחריה. אורכה כ-6500 קילומטרים ולכן ניתן לראות אותה מהחלל. כפי שנאמר בציטוט החומה נבנתה על מנת להרחיק את הברברים ואת צ'אק נוריס מסין. המערכת כללה מגדל שמירה כל 500 מטרים ומעבר לתוך סין כל 10 ק"מ.לחיילים הסינים לא היתה הרבה עבודה לכן העובדים נהנו משפע פעילויות תרבות בחומות: הצגות, שירה בציבור ונשים בבגדי ים עם אזיקים ורודים ושעירים שהילכו לאורך החומה. כמו כן בחומה היה כל 3000 מטרים מועדון פופ ורוק וכל 3000 ק"מ מועדון מזרחי. בנוסף לזאת, בחומה היו כל 800 מטרים סופר-פארם, סניפים של ארומה וגם של רשת המכבסות של סימה.

Berlin Wall 2003-1-

חומת ברלין לפני שהיא נופלת

[עריכה] חומת ברלין

חומת ברלין, כשמה היתה בברלין, היא חומה אשר מטרתה היתה לספק למחוסרי בית ומשועממים תעסוקה כציירי גרפיטי על קירות אך בהמשך גם להפרדה בין ברלין המזרחית לברלין המערבית. אורכה של החומה כ-155 ק"מ וגם אותה היה ניתן לראות מהחלל בעזרת מיקרוסקופ.החומה הוקמה בשנת 1961 ונפלה בשנת 1989 עקב המהפכה הפרו-קוטג'ית. נפילת חומת ברלין סימלה יותר מכל את נפילת המשטר הקומוניסטי והתחלת המשטר הפסטו-גבינתי באיזור הרצוגבינה. כיום אין שרידים של חומת ברלין, לכן אין הוכחה שהפסקה הזאת בכלל נכונה.

[עריכה] החשיבות של החומות בימינו

לאחר המצאת הארטילריה והתותח הפכו החומות לחסרות ערך כמעט לחלוטין. חומות רבות נהרסו בקרבות והחומות הפכו לסמכויות תירותיות, מדיניות, חשובות ורישמיות אלינו. בימינו ישנו גם שימוש של חומות כקירות אקוסטים (אשר מונעות את רעשי הסביבה כגון מכוניות, צופרים ואנשים המפגינים נגד השקת מוצר חדש להסרת שיערות באף בלייזר). הרעיון לקיר אקוסטי בא מהניסיון הכושל של קיר אקרובטי, וכאשר הקיר לא הצליח ללכת על חוט דנטלי חשבו על שימוש בשם דומה.

[עריכה] ראה גם

כלים אישיים