חמוס ים

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
חמוס ים
A1-mink-1
מחלקה דו-חי
סדרה חמוסי-הים השורקים
משפחה החמוסוניים
סוג טורף על
מין חמוס ים
שם מדעי
Hamusyamcusi

חמוס ים (באנגלית: Sea Hamus) הוא חמוס שחי בים.

[עריכה] על היסטורית חמוסי הים

חמוס ים נפוץ באיטליה, סין ובת ים. חמוס הים היינו דו-חי השייך למשפחת החמסויים ואוהב להסתתר בימי מים מלוחים, חמוסי הים אינם תוקפניים במיוחד אך מומלץ לא לשחות במים עם חמוסי ים בגלל ארס שעולים לשחרר מהזימים שלהם. כיום קיימים מספר זנים של חמוסי ים בעולם אך המפורסם מבינהם הוא חמוס הים השורק. בנוסף ישנו את חמוס הים המיילל אשר נכחד בסוף מלחמת תימן-הודו

[עריכה] מבנה גוף

חמוס הים מאופיין עם שני סנפירים קדמיים ושני סנפירים אחוריים ואף נוהג לשמוע שירים במזרחית (אפיון זה התפתח בישראל ומזרח התיכון), המבנה הגופני של חמוס הים מעניין מאד, מכיוון שהוא נמצא לפעמים גם בדשא ארוך (מסוכן מאד להיתקל בחמוס ים בדשא ארוך מכיוון שהוא מאד עצבני כשהוא ביבשה ועשוי לנשוך, ללקק או להקריב אותך לשטן). הסביבה הטבעית של חמוס הים היא בחופי ים אך מכיוון שהוא דו-חי אפשר להיתקל בוא בהרבה מקומות ואולם יש מין נדיר של חמוסי-ים שחי על עצים, מן זה מאד מסוכן כי עלול לקפוץ אלייך מעץ, וזה עלול להיות נעים במיוחד, במקרה של חוסר מזל אולי גם משפחה שלמה יכולה להתנפל עלייך. אך למזלנו אין הרבה מיני חמוסי ים-עציים בארץ מכיוון שחמוסי ים לא אוהבים סודנים מה שהעמיד את חמוסי הים בסכנת הכחדה בארץ. כיום מנסים להלחמם בתופעה ובונים שמורות טבע לחמוסי ים בארץ, ומקווים שזה יצליח, אך בגלל הסודנים זה כמעט בלתי אפשרי.

[עריכה] מיניות ורבייה

האם של חמוסי הים נוהגת להטיל את ביציה בחופי הים ולעזוב אותם שם, כאשר חמוס הים בוקע מן הביצה הוא מתקדם לעבר החוף ושם מקים את ביתו. כאשר הוא מתבגר הוא מתחיל לחפש בת זוג כדי שיוכלו להתרבות, חמוסית ים מאופיינת בזקן או זיפים, ולפעמים גם בצמה בבתי השחי. חמוס ים בוגר ניזון ממוסיקה מזרחית ופלאפל (רק הזנים הישראלים). חמוסי הים הבוגרים מאד דואגים לבניהם ובדרך כלל מורישים להם בסקס מיוחד את שערות בתי השחי שלהם, במקרה של צמה בבית השחי מצד האמא, אז האמא תוריש להם, הטקס מרגש מאד ואפשר לראות מספר טקסים כאלה בערוץ 1 ומזדיין בתחת כמוכם ילדים משועממים בטירוף שמחפסים חמוס ים.

[עריכה] חמוסי הים בעבר

האדם הראשון שגילה את חמוסי הים פגש שבט של חמוסי ים-דשאיים (שחיים בדשא ארוך, בדרך כלל מצוי מקווה מים ליד האיזור) וראה אותם אוכלים בשר בן-אדם ממוצא רוסי (כמובן שעכשיו הם כבר לא עושים את זה הם מאד התפתחו מאז, כיום הם אופים אותם ולא מבשלים אותם כי זה ברברי.) האיש ברח מהאזור במידי כדי שחמוסי הים לא יתפסו אותו, מהר סיפר לחבריו. אך האיש נהרג באותו הלילה כאשר נמצא סנפיר של חמוס ים שנפל לאחד החמוסים או שנתלש לאחד מחמוסי-הים, כפי שאפשר להבין מומלץ מאד לא להיתקל בשבט חמוסי-ים בגלל שהם מאד משגיחים להסתיר את השבט שלהם, וחשובה להם מאד הסודיות של השבט, כאשר אדם מסויים ראה את השבט הם יעשו הכל כדי להרוג אותו, או לחטוף אותו אם הם ממש נחמדים.

האויבים הטבעיים של חמוסי-הים הם הסודנים, כאשר עוד לפני ספירת הנוצרים התקיימה בין חמוסי הים לסודנים מלחמת דמים על טריטוריה ושטחי מחייה, הסודנים חשבו שהם היו חזקים יותר וחכמים יותר אז הם שרפו לחמוסי הים מעל 500 שבטים! אך חמוסי-הים העצבנו מאד ובנו צבא בלתי-אפשרי להריסה של מטוסים, טנקים ואפילו חטפו את ג' יפית שתעזור להם במתקפה. הסודנים ברחו הם לא ידעו מה לעשות רק החלק הקטן של הסודנים שנשארו ברחו לאזור צחיח באפריקה שכיום נקרא סודן. אך למרות החוזק העצמתי הפיזי של חמוסי הים עדיין יש להם חולשות כמו: מוזיקת ג'אז, מייקל ג'קסון ותכניות אירוח של טל מוסרי.

[עריכה] איך לגדל חמוס - ים

גידול חמוסי ים הוא דבר לא מומלץ ואף מסכן חיים, אך יש כאלה שפשוט חיים על הקצה ואוהבים אתגרים, בשבילם החלטנו לפרט פרטים בסיסיים שיסייעו להם בגידול החיה המשונה הזאת. יש להיצמד לחוקי הברזל הבאים:

  • 1.אסור בתכלית האיסור לאפשר לחמוסי ים להיות במגע עם מינים אחרים בטבע או בבית. חמוסי הים לעולם לא מתרגלים לחיות אחרות בשיטחן ויכולות לבצע בהם רצח קשה וכואב. חמוסי ים מגיבים לא טוב לחיות אחרות. מין אחד חמוסי הים לעולם לא יסתדרו איתו ויפגעו בו נואשות, המין המדובר הוא סודנים, אם אתם מזהים סודני הרחיקו את חמוס הים שלכם ממנו וקראו למבוגר אחראי או לחילופין לג.יפית. תברחו בשיא המהירות ושלא תעזו לנסות למשוך את החמוס או להרחיקו כי אין לדעת מה הוא עלול לעשות לך, הכי מומלץ לנוס על חייך, כי את הסודני אין סיכוי להציל).
  • 2.אסור להאכילם במזונות הבאים : חמאת בוטנים- חמאת בוטנים תגרום לחמוס לצרידות ממושכת ואף בחוסר שליטה בסוגריו. שוקו- שוקו עלול לגרום לבעיות ראיה חמ7ורות ואף לסירחון בבית הצ'חי,קפה שחור-קפה ובפרט קפה שחור עלול לגרום לנשירת שיער קיצונית וגידול של גזרים במקומו, שוקולד מריר-עלול לגרום לחרבון אבטיחים בצבע כחול כהה. במקרים שהחמוס נתקף בחרדה יש להאכילו בקרמבו מוקה.
  • 3.שימו לב- חמוסי הים אלרגיים במיוחד למים. במקרה ונתקל במים יש לרססו במבשם אוויר בריח גרביל מיוזע. אם אין ברשותכם את מבשם האוויר המדובר ישנו לרחוצו בחלב וקורנפלקס כריות נוגט. הגרביל אינו רווה ממים אלא מקריסטל מנטה מיובש.
כלים אישיים