FANDOM


Attention niels epting 01 ערך זה הינו ערך ליודעי דבר
אלו שלא מכירים את הדבר הזה מוזמנים ללכת לקרוא ערכים אחרים. בינתיים אנחנו נצחק ונהנה, לבד! הא!"תגידי, אבא שלך פלואור?"
~ שבתאי צבי על חמצון/חיזור
"אז למה הפרצוף שלך נראה כמו חומצה גפרתית?"
~ שבתאי צבי על הציטוט שמעל
"בואנה, אני אחמצן לך ת'צורה י'הומו!"
~ ערס שיודע כימיה (?!) על חמצון/חיזור
"לא, אבא שלי לא פלואור."
~ ג.יפית על חמצון/חיזור


תהליך חמצון חיזור הוא סוג של תגובה כימית שמתקיים כאשר אטום אחד בתגובה "מחזר" אטום אחר, תהליך שבמהלכו לרוב ישנה תחלופה מסויימת של קופסאות שוקולדים, רגשות משותפים ו/או מחלות מין.

במהלך תהליך החמצון/חיזור ישנם שני אטומים, אחד שנותן אלקטרון ואחד שמקבל אותו:

Electro Negativity

דוגמה לאלקטרושליליות, ראו איך להומוסקסואל המודחק יש מטען של 3-, בעוד שלאישה המזדקנת שלצידו, רונלד רייגן, יש מטען של 2+. המטען השלילי מבטא את העובדה שהיא שומרת את כל האלקטרונים לעצמה, ולא משאירה לו כלום. דבר זה נגרם בזכות להבדלים באלקטרושליליות של השניים, כמו גם החפיפות התכופות מדי בהעדפות המיניות שלהם.

  • האטום שנותן, ידוע בשם ה"שרמוטה", נותן את האלקטרון שלו לאטום אחר, אחרי שרימו אותו להאמין שמה שיש ביניהם זה רציני.
  • האטום שמקבל, ידוע בשם ה"הומו", מקבל את האלקטרונים של אטומים אחרים, לרוב בשירותים ציבוריים או גן העצמאות.

אז איך זה קורה? עריכה

אלקטרו..מה? עריכה

לכל חלקיק זעיר ביקום, בין אם זה אטום, יון או מוח של ערס, יש יכולת מסויימת למשוך לעצמו אלקטרון (או "דבר זוהר", בסלנג נשי), יכולת זו מכונה בשם האירוטי "אלקטרושליליות". כל אטום שואף להגיע לדרגת השלמות האולטימטיבית, שבתאי צבי, שלו שבעה אלקטרונים, ובכדי לעשות זאת הם מוכנים להשתרמט[1] כדי להגיע לרמה זו, הם נותנים אלקטרונים ומקבלים אותם בכמויות אדירות, זאת במטרה האין סופית להשיג מספיק אלקטרונים בשביל לעלות לרמה הבאה, ולפתוח את היכולות החדשות. ביניהן: שיגור, פתיחת מנעולים ורצח עם.

כאשר נפגשים שני אטומים בתרכובת אחת, לאחד מהם יש משיכה חזקה יותר לאלקטרונים, והוא גונב את כולם לעצמו, יחד עם הדירה, המרצדס, המשמורת על הילדים ומשאיר את האטום השני לגור בדירת סטודיו מלוכלכת בשכונת התקווה, עד שימות ממנת יתר של תפוצ'יפס. וכך נגרם שלאטומים יש מטענים בתוך תרכובות.

מזל טוב, אז? עריכה

אז, למטענים האלו קוראים "דרגות חמצון", הם קובעים את היכולת של אטום מסויים להשתרמט בכמויות (מאחר ובשלב מסויים כבר מתחיל לכאוב שם[2]), והם נעים מהדרגה הגבוהה ביותר, או "שיער של ערס", עד לדרגה הנמוכה ביותר. לאטומים שנמצאים בדרגה הגבוהה ביותר קוראים "פירות הדר", ולאטומים בדרגה הנמוכה ביותר קוראים "סמים קלים".

ומה הקשר? עריכה

הקשר הוא, שהאלקטרושליליות הזאתי ודרגות החמצון מאפשרות את התהליך הקסום הזה שנקרא "חמצון חיזור". במהלך התהליך השרמוטה מחזר אחר ההומו (בטענה שהיא יכולה לגרום לו "להחליף קבוצה") ונותן לו אלקטרונים, מחלות מין, פריחות שונות ומשונות ותחושת סלידה עצמית. בדברים האלו הוא משתמש כדי להגיע לרמה הקרובה ביותר לשבתאי צבי שהוא מסוגל להגיע אליה, דוגמאות טובות להומואים שהם רק מתחרים עלובים לגדולתו ושלמותו של שבתאי צבי הן:

ניקח לדוגמה את תהליך האשרת האורניום, על ידי תגובת חימצון חיזור בין אורנים עצוב לאואמג'יום:

$ U:(^{235+}_{(aq)} + Om_{(g)} \longrightarrow U:)_{(s)} + Om_{(aq)}^{235+} $
Rust

נכון שזה היה שווה את זה?

בתהליך זה נמסרו 235 אלקטרונים מאואמג'יום ליון האורניום העצוב, והמטענים התחלפו. תהליך שאינו רחוק מקדוש, ללא ספק, איפשר לנו, למין האנושי, ולאיראן, לייצר אורניום מאושר, שבו ניתן להשתמש בשימושים רבים. למשל, שמעתי שאפשר לאכול אותו. ובטח מישהו יסכים לקנות אותו מאיתנו. צפון קוריאה, למשל.

אוקיי... ומה השגנו מזה? עריכה

חלודה.

תהליכי חמצון/חיזור מפורסמים עריכה

  • האשרת אורניום.
  • בחירות דמוקרטיות באיראן.
  • תסרוקות של ערסים.
  • הפיכת אשלגן ברומי לדו-יון נתרני קוטבי.
  • היוולדות גרוזיני.
  • ציפי לבני.

הערות שוליים עריכה

  1. אפילו אם הוא משתמט!
  2. לא שאתם תבינו משהו בזה...

ראו גם עריכה

Bouncywikilogo
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על חמצון-חיזור.