טוסט

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
Signi לא כשר
הרבנות הראשית לישראל החליטה בזאת כי ערך זה לא כשר לפסח ואף לא ראוי למאכל אדם. נא להעביר אותו לביעור החמץ ולהגעיל את כל הקטגוריות שנגעו בו.

הטוסט (או קלי) הוא מאכל מחולל אשר בוראו היה אלמוני עד קבלת הכבוד הראוי לטוסט ב1949.

טוסט

דמי לובאטוסט ז"ל, מנהיגת "העולם החדש"

[עריכה] ההיסטוריה

בראשית היסטוריית הטוסט התקיים תוהו ובוהו והמאכל הנדרש היה לחם. אלוהים, שלא סבל את המצב, ברא את הטוסט, לחם קלוי קלות המספק את כל דרישות הקיום. לאחר הבריאה תושבי הארץ לא התרצו מהמאכל החדש והפגינו אדישות וקרירות כלפיו, מה שהרגיז את אלוהים וגרם לו לשלח מבול אכזרי של שלשלת ארמדיל על כל הארץ, מה שהכחיד את המין האנושי. לאחר הערכת נזקי המבול וניקוי הארץ מגופות ומשלשלת מרובה, אלוהים החליט כי יברא את "העולם החדש" מצלעו של הטוסט הקדוש והמקורי. קביעה זאת בוצעה בהצלחה והמין האנושי חזר לקדמותו. המין החדש הונהג על ידי תלמידתו של אלוהים מזה שנים רבות, דמי לובאטוסט. הנהגת הטוסט צלחה פרסים רבים מדי ספור, בעיקר בתחומי מדע, הנדסה ופיזיקה גרעינית. יכולותיו של הטוסט גם תרמו לו בעתים של מלחמה, מצוקה, יחסים אינטימיים או קרב. מדי שנה כלל המאמינים יוצאים לרחובות עירומים כשעל גופם מרוחה חמאה קרירה בלבד. מנהג זה צמח באמצע שנות השמונים בעקבות מקרה בו נהרגה דמי לובאטוסט בקרב אכזרי כנגד שליטת העובש הנצחית, חני נחמיאס.

חני כפרע

הקרב שנעשה בין חני נחמיאס לתלמידתו הדגולה של אלוהים

במהלך השנים, גברה הערצתה של חני נחמיאס לטוסט ולמרכיביו ולבסוף, הודתה ברצח מלכתם של הטוסטים והמירה דתה. עם השנים, חני נחמיאס התגלתה כנביאת הטוסט והעשירה את הידוע על הטוסט ואודותיו. עם שנים לאחר מכן, התגלו כתבי סתר הנכתבו על ידי דמי לובאטו בתחילת כהונתה. ספרים אלה נהפכו עם השנים לספרים השניים בחשיבותם בדת אחרי הספרי הקדושה המצריים, שנכתבו על ידי אלוהים בזמן יציאת מצריים.

[עריכה] ראו גם

דורה

ברני

שמעון פרס

כלים אישיים