טים טם

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש

טים טם הוא חטיף שוקולד שמקורו באוסטרליה. הדרך המומלצת להנות מחטיף טים טם היא לנגוס מעט בקצות החטיף ליצירת קשית וופל ממולא. לאחר היווצרות הקשית (תהליך הקרוי קיטום-טם, כיון שהמשתמש "קוטם" את החטיף) יש לעצור לרגע ולהכין קפה. את הקפה המהביל ניתן ללגום (בעיקר בחורף) באמצעות שימוש בקשית הטים-טם. הנוזל החם ממיס את ליבת השוקולד של החטיף והמשתמש נהנה משוקולד מומס מהול בקפה חם.

בעלי דיעה משווים בין ההנאה המתקבלת ממציצת הטימטם לאורגזמה טנטרית.

[עריכה] תרבות אכילה בקשית

ישנה דילמה רבת שנים באשר לתרבויות השונות מהן הגיעה קולטורת הטים-טם המודרנית. הזרם העיקרי מצביע על קשר בין הטים טם לבין שבט ה האורו-צ'יפאיה בבוליביה. תחרות אכילת הטיס טם השנתית של בני השבט היתה רק אחת מתחוריות האקסנטריות שבו התקבצו קולקציית המצורעים של השבט המכונים בשם ה"לפרוס" כבידור לשאר חסרי ההשכלה בעלי האופי הטריבלי.

במשך התקופה הקולוניאלית הספרדית בבוליביה נהגו בני השבט ללעוס עלי קוקה הידועים לשמצה מעל אדמת לבה רותחת. התהליך הכימי המתקיימת בבכפות הרגליים עד אחרי התקררות הלבה בשילוב של השפעות עלי הקוקה המביאה לקבוצת חומרים כימיים המצויה במוח באופן טבעי המיוצרים על ידי בלוטת יותרת המוח וההיפותלמוס, בזמן מאמץ, התרגשות או טראומה הינה חופפת בקו ישיר לפעולת ה"קיטום טם" הגורמת לשיכוך כאבים (נרקוטיקה) ולשיפור מצב הרוח.

יש לציין שבימים קדמוניים אלו בני השבט היו משיגים את חטיף הטים טם מרשת השיווק הגדולה בעולם 7-Eleven הקרואה בשם כי תחילה היו החנויות פתוחות מהשעה שבע בבוקר ועד השעה אחת עשרה בלילה.

בתרבות ההודית מוכרת אומנות הסקס הטימטמית, הקשורה לקיום יחסי מין לאורך זמן ללא אביונה פיסית, בדומה לסקס טנטרי, שבסופה מגיע הגבר לידי פורקן באמצעות אקט אוראלי. הסברה היא שברגע זה החיכוך הרב מביא את גופו של הגבר לידי חום כה רב, עד כדי היות טעם הזרע מזכיר את טעמו של טימטם וניל במוקצ'ינו.

קיימים פולחני תרבות רבים סביב חטיף הטים-טם. רובם קשורים לפסל הטימטם הקדוש המוצב ברמת גן במרום נווה אליו מגיעים עשרות מאמינים מרחבי העולם מדי שנה, פורסים גיגית עצומה המלאה בקפוצ'ינו לאטה מהפיצה המגעילה ליד, ובעודם טובלים משקים זה את זה בחטיפי טים טם מיובאים.

החיילים ההונגריים נוהגים לזרוק את שאריות הטים-טם על אויביהם כזכר למפלה האוסטרו-הונגרית בקרב גוראן דראגיץ' בשנת 1915, בה גשמי החורף הרבים המיסו את הטיט החם ממנו היו מורכבים מוצבי הקייסרות וזרמו דרך החפירות, המיתו חללים רבים ואף יצרו חלודה (קורוזיה) במקלעי הבראונינג).

  • בשנת 2012 נמצא במדינה מושחתת המחרחרת ריב בין שכניה לבין אזרחיה כי חטיף הטים טם "double coat" (בעל אריזה כחולה) המיוצר באזור התעשייה המתקדם של אזור-חולון, נמכר בכל-בו שכונתי בשכונת סאמרוויל בניו ג'רזי במחיר של 0.41 פושטים אמריקאיים לחפיסה לעומת המחיר המומלץ לצרכן בארץ של 21.99 ש"ח לפי רשת המרכולים של מדינת תל אביב "AM:PM


The jumpin' mouse

כלים אישיים