יולנדי גירו

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש

[עריכה] ילדותו של יולנדי

יולנדי גירו נולד בשנת 1960 בפינלנד הקרה. הוא חי בפינלנד כל ימי ילדותו (ילדותו=גיל 0 עד גיל 11). אביו מגדל פרות למען הפצת גז מתאן מרושע ברחבי העולם בעזרת נפיחות. אמו הייתה מורה מחליפה בבית הספר יסודי, וממנה יולנדי ירש את חיבתו למורות מחליפות. מצבה הכלכלי של המשפחה לא היה טוב במיוחד, כי אביו האידיוט החליט שלגדל פרות בחלק הכי קר במדינה מדובר בעסק משתלם, והפרות לא חשבו כמוהו, וקפאו למוות. יולנדי היה ילד תמים אבל הוא הושפע מהוריו והתחיל ללמוד את תורת הנסתר (כלומר-איך למצוא את השלט של הטלויזיה שנתקע מאחורי הספה). יולנדי היה ילד מאוד מקובל בכיתתו בת ה-10 ילדים, זאת בזכות ידיעותיו הרבות בתחום הנסתר שעזרו לילדי הכיתה למצוא את שלטיהם במהירות.

[עריכה] יולנדי וימי הנעורים

כשהיה יולנדי בן 11 נפטר אביו ממחלת הפרה המשוגעת, שבה הספיק להדביק את כל פרותיו. אמו שלחה אותו לפנמייה בשם "המקום הנידח מאוד" (עד כה אי אפשר למוצאה במפה), שם התעמק בלימודיו והצליח, לראשונה בחייו, למצוא לא רק שלטים, אלא גם מטבעות קטנים שנפלו לחריצים של הספה (הוא התמחה בספות). בפנמייה מצא את אהובת ליבו לעתיד- יורל, שעתידה הייתה להיות מורה מחליפה בעלת מאפיינים גנטים של עגבנייה. כשהיה בן 14 לערך, קנה אוגר מחנות החיות שליד בית ספרו. מרוב שמחה ואושר, החליט לשלוח מכתב לכל העולם, בו הוא מספר לאנשים תמימים בעלי דברים יותר טובים לעשות את סיפור חייו. לאחר כשלושה שבועות מיום קניית האוגר, הוא נמעך בדרך מסתורית על ידי ילד מהפנמייה שכינויו היה "שני טון". יולנדי התעצב, אך לא נכנע. כבר למוחרת קנה אוגר נוסף, והעניק לו את השם הידוע לשמצה "זוקי".

[עריכה] גורו יולנדי גירו

לאחר סיום לימודיו בפנמייה, למד באוניברסטיה את מדעי הרוח ולקח קורס מזורז בתורת הגורומאסטר. לאחר סיום לימודיו באוניברסיטה (שאותם עבר בהצטיינות יתרה), עבר לקנדה. שם התחתן עם יורל ולימד קורס בתורת הנסתר וגורמאסטריות. עד מהרה רכש לו תלמידים רבים, המפורסם והמוכשר שבהם היה זמביקש מירו. הוא נשאר שם עד סוף חייו, למרות שהארץ הייתה מוזרה בעיניו. על סיבת מותו, תקראו בעוד מספר קטעים.

[עריכה] יולנדי ומערכת החינוך

אי שם, בנסתרי מערכת החינוך של ישראל, אדם כלשהו קיבל את מכתבו של יולנדי, וחשב לעצמו שזהו "פרויקט אינטראקטיבי ולימודי אשר יפתח את עינהם של תלמידי ישראל אל שאר העולם" בתרגום מחינוכית (השפה המוזרה של מערכת החינוך): בואו נפיל על התלמידים המסכנים עוד עבודה להגשה עם ציון! בו באותו הרגע, מורתנו רווית (שם בדוי), נתנה לנו, זוג תלמידות בכיתה ה', לעשות את העבודה על יולנדי המסתורי.

[עריכה] אנחנו ויולנדי

כך, התגייסנו שתינו בשינוס מותנים ושאר ביטוים מטומטמים, כדי לעשות את העבודה. בתחילה, אנו נהנו מאוד מחברתו של יולנדי, אך עד מהרה מאסנו בתמימותו, שיעמומו, והעובדה שבגללו מתבזבז לנו זמן שבו יכולנו, לדוגמא, לבהות בעוד פרק חסר משמעות של דפנה ודודידו. באותו זמן, נחו על הספה שלוש בובות וודו. אנו, שלא ידענו שמדובר בבובות וודו אמתיתיות אלא חשבנו שסתם מדובר בכריות לספה, החלטנו בליבנו לחבוט בבובה צהובה, שאותה שייכנו ליולנדי. הבובה (בהיותה בובת וודו) פעלה, ויולנדי מת. רבים חשבו שהוא סתם מת מת מצער כי ראה עמק שהזכיר לו את מנת המשכל של פרות אביו, ותהום, שהזכירה לו את מנת המשכל של אביו המנוח. אך למעשה, רצחנו אותו בוודו קר.

[עריכה] החיים שלאחר המוות

זמביקש מירו, אשר הצטער צער רב על מותו של הגורו שלו החליט להחזירו לחיים כרוח. כבר באותו היום רוחו של יולנדי שבה לחיים. לאחר שנתיים בהן התקיים יולנדי כדיבוק, פגש את סקיד(אחיו המרושע של איש התמנון). סקיד המרושע גרם לרוחו של יולנדי, ליורל ולזוקי להפוך למרושעים בעלי רצון נקמה בנו, בעולם, ובמטבעות שתמיד נתקעים מאחורי הספה-שאותם יולנדי לא יכל למצוא. מכאן והלאה, זוקי האוגר המרשע והמסתנן, יורל מורה מחליפה/אשת העגבנייה ויולנדי המנהיג הפכו לקבוצת הזומבידיסקו המרושעת שברצונה להשתלט על העולם. בראותו מה עשה, זמביקש מירו חיפש אנשים היעזרו לו להלחם ביולנדי המרושע. כעבור שנתיים הגיע אל שתי הבנות היחידות בעולם שיכלו להאמין לסיפור המטורף של יולנדי-אנחנו.

[עריכה] ההתגוננות מיולנדי ורציחת זמביקש

וכך, במשך שנה שלמה, לימד זמביקש את ע' את סודות ההתגוננות, שאותן היא כתבה בחלקה השלישי במחברת שלושת הנושאים של א'. בסוף השנה, בה המחברת כללה 2 עמודים וחצי של הסברים מפורטים, השתלט יולנדי על גופה של א' וגרם לה לזרוק את המחברת על כל תוכנה לסל המחזור. לאחר מכן, הוא, יורל, זוקי וחברים נוספים באגודת הזומבידיסקו התגנבו לתוך ביתו של זמביקש מירו ורצחו אותו בדם קר. כעבור כחודשיים, כאשר התברר גורלם של המחברת וזמביקש, נוצר אבל וחלל גדל.

[עריכה] התגוננות מיולנדי כיום

כיום, אנו מנסים לשחזר מספר טקטיקות של התגוננות מרוחו של זמביקש, הנכנסה לגופה של ע' ומופיעה לעיתים. עד כה לא הצטרפו אנשים למאבק מלבד ו'.

[עריכה] הערות נוספות

-> לפני מותו, הספיק אביו של יולנדי גירו לייצר סדרה של ארטיקים קפואים בשם "בשרפרה", אשר נמכרו בשפע בפנמיית "המקום הנידח מאוד" למרות שאיש אינו ידע ממה הארטיקים עשויים בכלל. -> בנוסף לבובת הוודו של יולנדי, ישנה גם בובת וודו של המורה רווית שכנראה שמעולם לא עבדה ובובת וודו אינה מזוהה שכנראה ושייכת לזוקי. אנשים רבים אחרים עדיין מאמינים שמדובר רק בכריות לספה. -> חבורת הזומבידיסקו נקראת על שם "דיסקו המתים החיים" המתרחש בכל ליל ירח מלא, ואליו ניתן להגיע רק דרך הסלון של ע', בו נמצאות, בין השאר, בובות הוודו. -> לזוקי התעוררה חיבה להסתנן למקומות שבהם נמצאים כלובי אוגרים ריקים, ואז להעלם בין לילה. יש משערים ששכינתו מעודדת אוגרים להתאבד כדוגמת האוגר(ת) ב'.

כלים אישיים