ירכא

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
"האיכויות הכי גבוהות, בירכא!"
~ שלום, מורה לניהול איכות
"אין כמו ירכא"
~ שבתאי צבי על ירכא
"בירכא אפילו אני קונה ג'ינס"
~ שופו על ירכא


ירכא היא כפר ערבי קטן בצפון הארץ בבעלות חמולה ערבית המתפרנסת ממכירת בגדים בעיקר. ירכא מפורסמת אודות איכויות הבגדים אותם היא מוכרת, מחירים נמוכים (מסיבות לא ידועות) וכמובן מהמסעדה המפוארת בסופר ענקי בכיכר הכפר.

בשנת 1959 ירכא קיבלה את התואר "מועצה אזורית" ו"עיר". מומחים גורסים כי זה בגלל הנחה לג'ינס של קרוקר שנתנו לגורמים נכונים וכך נהפכו לעיר. ירכא הוא המקום היחיד בארץ בו תמצאו יותר מוכרים מאשר קונים ביום חול.

[עריכה] בגדים, בגדים, בגדים

ירכא, כאמור, מפורסמת בזכות מכירת בגדים. 2 קניוני הבגדים העיקריים בירכא הם "אתמול כוכב" (אמש סטאר בשפה הערבית) וקניון שני אשר שמו לא ידוע. בקניונים אלו בגדי מעצבים, ובגדים מחברות בגדי יוקרה, כגון דולצ'ה ואחרים. בגדים אלה נמכרים בהנחות ("רק היום בירכא! סט ג'אקט ומכנסי אלגנט דולצ'ה 1000 שקל. אצלנו- 50 שקל!). הסוד של ירכא לא ידוע, אך תושבי הצפון נהנים ממחירים נוחים.


[עריכה] החסרונות בירכא

בירכא יש 2 חסרונות מרכזיים:

  1. בימי שבת אי אפשר למצוא חנייה (כי אין איפה לחנות...). זאת ועוד- הכניסה לכפר למועצה האזורית היא בלתי נסבלת מכיוון שתמיד יש צפונבונית מצור שלום שהסובארו פשע שלה נתקעה בכביש עפר היוקרתי של ירכא ולכן יש פקק באורך קילומטר וחצי.
  2. בחנויות ירכא יש חיסרון בולט במזגנים חזקים ולכן מקרים של חוסר אוויר ואיבוד הכרה קורים הרבה (לפי הלשכה המשנית לסטטיסטיקה בירכא, כל 2.5 שניות למטר רבוע באיכלוס 1.25 איש למטר רבוע, נכון לשנת 2005)
Wooly ערך זה הינו קצרמר בנושא ירכא. אתם מוזמנים לתרום לאיןציקלופדיה ולהוסיף בו בדיחות, תכנים אירוטיים ו/או מסרים קומוניסטים. במקום ליצור ערך קצרמר עדיף לכתוב את השטות הקצרה בבנק הרעיונות.
כלים אישיים