ישציקלופדיה

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
Yeshcyclopedia-2

לוגו ישציקלופדיה

הישציקלופדיה העברית ע"ש ובהנהלת מנהיגה הדגול צבי שבתאי היא הישציקלופדיה של תוכן בתשלום שאף אחד יכול לערוך. עד עכשיו לא נחשפו לעיון הציבור 2,218- ערכים, באישורה של פיית השיניים.

[עריכה] ישציקלופדיה: אודות

הישציקלופדיה העברית היא בעצם טעות שם. לפני הרבה שנים, אמא של יותם הקטן החליטה לקנות לו אינציקלופדיה, וכשהיא סיפרה לו, הוא אמר: "אבל אמא, למה אין ציקלופדיה? יש ציקלופדיה!". הכוונה הייתה כמובן לאיןציקלופדיה, אך הטעות האריכה שנים. לאחר מכן השם ישציקלופדיה יוחס לאלטרנטיבה של איןציקלופדיה.

כיום, ישציקלופדיה היא אנציקלופדיה בפני עצמה, אשר מרבה את טעויות הדפוס שלה. האחראים עליה מַעַריכֵי המפעלת. הערך הראשון שנכתב בישציקלופדיה האנגלית הוא מתירוגלא, והערך הראשון שנכתב בישציקלופדיה העברית הוא ליברג.

[עריכה] מה ישציקלופדיה איננה

[עריכה] השפעת הטעות

לטעות הכתיב השפעה חמוּרה. אנשים אינם מבדילים כעת בין ישציקלופדיה, איןציקלופדיה וויקיפדיה, וזה גורם לאסונות גלובליים כגון תאונות דרכים, התאבדויות ועזה.
השפעה זו ניכרת על ממשלות ברחבי העולם, כגון ממשלת איראן, אשר החליטה לפתח גרעין במקום לפצח גרעינים, טעות דפוס שנכתבה בישציקלופדיה האיראנית. דוגמה נוספת הוא הממשלה האמריקאית, שעקב טעות דפוס בישציקלופדיה הם חשבו שמדובר ב"נשיא שחור", למרות שהכוונה הייתה ל"נשיא טהור".

[עריכה] ישציקלופדיה בחגים

ישציקלופדיה מוזכרת במספר חגים עבריים ובחג אחד לועזי:

  • פורים: ישציקלופדיה מתחפשת לאיןציקלופדיה ואיןציקלופדיה מתחפשת לישציקלופדיה, וויקיפדיה מתחפשת לויקימילון (שמחה לאיד ותנועות הלצה).
  • פסח: ישציקלופדיה אוכלת את הגפילטע של איןציקלופדיה, ואיןציקלופדיה עושה אותו דבר, רק בלי הגזר.
  • חג המולד: הישציקלופדיה ממציאה שמן ששמו סנטה, ואיןציקלופדים כולם מאמינים שהוא יבוא.

[עריכה] ישציקלופדיה בעולם

כמו לויקיפדיה ולאיןציקלופדיה, גם לישציקלופדיה יש כמה גרסאות בשפות שונות:

  • הישציקלופדיה העברית ע"ש ובהנהלת מנהיגה הדגול למגרג.
  • The English Yeshcyclopedia named after Sirron kcuhc
  • הישציקלופדיה הגרעינית ע"ש ובהנהלת מנהיגה הדגול אחמדינג'אד.

[עריכה] ראו גם

כלים אישיים