ישראל

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש

ערך זה עוסק בישראל ובמדינת ישראל. אם חיפשת את הערכים אימפריית ישראל, ישראל ביתנו או ישראל קטורזה, כדאי שתכתוב אותם קודם. הידעת? המילה ישראל הומצאה ע"י ישראל אהרוני, מחלוצי המדינה ישראל גוריון (שהמציא גם את המוביל הארצי והטלוויזיה החינוכית), ג'סטין ישראל ביבר (ההומו-ישראלי הראשון, מממציאי "מצעד הגאווה").

Israel Flag ערך זה נשלט על ידי ממשלת ישראל!
מומלץ מאוד:
 • לא לדבר על שחיתויות פוליטיות
 • לא להלל את שמם של החמאס\ג'יהאד\חיזבאללה\לבנון
 • להעביר דולרים במעטפות מתחת לשולחן
כנען פלסטין ישראל
Israel Flag Hanukia
דגל ישראל סמל ישראל
מוטו לאומי "יאללה הפועל מלחמה ואבי נמני מת", לא רשמי: "U FRM ISRAL PLZ????@"
המנון רוצה בנות
Israellociton
יבשת וואנבי אירופה
שפה רשמית

ערבית, אנגולית, ערסית, פרחית, פקאצית, קונפית, ג'יבריש, רוסית ושלמה ארצית, יוונית (עברית נחשבת למיעוט)

עיר טקילה

עזה

העיר הגדולה ביותר

רמאללה

משטר

דיקטטורה חוקתית

ראש המדינה

מלכה - נינט טייב
יודה לוי
צביקה הדר

הקמה

ארגון האו"ם

צפיפות אוכלוסין

V

מטבע

שנייקל

אזור זמן

4 וחצי לפנות בוקר

סיומת אינטרנט

ISRL

קידומת

יא חתיכת בן-

"?!WTF"
~ שבתאי צבי על ישראל
"למה לא אוגנדה?"
~ ערבי על ישראל
"אזרחי מדינת ישראל!"
~ בנימין נתניהו על ישראל
"חברעבג'עכדבעדחבברבק!"
~ חסן נסראללה על ישראל
"לא משהו.."
~ אוסאמה בן לאדן על ישראל
"מה היה רע באוגנדה?"
~ הרצל על ישראל
"מדינות נוהגות בתבונה רק אחרי שניסו את כל האפשרויות האחרות"
~ אבא אבן על ישראל
"סוף -סוף מקום נורמלי!"
~ אורנוס צבי על ישראל

מדינת ישראל או בכינויה "הרפובליקה הפלסטינאית" וכן היישות הציונית (ערבית: العدو الصهيوني, אנגלית: WTF, ערסית, פרחית, פקאצית וקונפית: ה... זה... נו..., שלמה ארצית: ישראל...) היא דיקטטורה חוקתית הנמצאת במזרח התיכון החדש ומוגדרת כמדינה יהודית ודמוקרטית. רוב תושבי המדינה הם מיקי בוגנים, אך יש בה גם ערבים, אמריקאים, כושים, ערסים, פרחות, פקאצות, קונפות, יהודית אנג'ל, רוסים וקבוצות מיעוט אחרות.

מילה מאפיינת:

משה, תעביר ת'פיתות למה אני מת מרעב1! -פלוץ- לא! אני לא אוהב שוקולד!1!!!!!1!!!111

לא!!!!1!11!!1!!11!!

למה לא חיפה?

אני אהרוג ת'שלט הבן ז**ה!!!!111!


ישראל גובלת באדום במערב, בנהר מצרים בדרום, בשתי גדות הירדן (זו שלנו זו גם כן) בדרום, בחידקל בצפון-מזרח ובפרת בצפון. בין ישראל לנהר מצרים, לחוף הים התיכון, נמצאת הרצועה, שהיא שטח בשליטת הרשות הפלסטינאית בראשותו של עמיר פרץ, ושסמלה הוא צלב הקרס. באזור ההר המרכזי שבין ישראל לירדן נמצאת הגדה המערבית, הידועה גם כגדת הירדן ששלנו גם כן, שטח שנמצא בשליטה משולבת של ישראל והרשות הפלסטינית ומעמדו הסופי טרם הוכרע בשל הירדמותו של אריאל שרון בדיוק בזמן העץ-או-פאלי.

שם המדינה וסמליה

מגילת העצמאות קובעת כי שמה של המדינה הוא "ישראל" או "מדינת ישראל". שם זה מופיע בעברית על סמל המדינה. מציע השם "ישראל" היה דוד בן גוריון, על שם בני ישראל שגם הם היו במדבר במשך 40 שנה, כחזונו של בן גוריון. שמות שנדחו היו "ציון", "משטרה" ו"כל אזרחיה".

השם צִיּוֹן התחיל כשם מלגלג לצִיּוּן, שנבע מאמירתו של הסאטיריקן אפרים קלשון, "יִשְׂ לַי צִיּוֹן מְעָוְלָהּ בְנֵיקוּד". מכאן פירוש המילה הפך להיות ארץ ישראל בגלל בעיות החינוך בה. השם נדחה בגלל העובדה שמקורו היה משעשע, וההומור הוא דבר שולי במיוחד. על פי כללי מדינת ישראל, אנשים הקוראים פארודיות וכתובים הומוריסטיים עוברים על החוק.

דגל המדינה

דגל המדינה מורכב משני קווים ומגן דוד (המורכב מעשרים וחמישה משולשים). מגן הדוד נקרא כך מכיוון שכשדוד נלחם עם גולית, הוא שלף את המגן דוד ונופף בו בכל עוז עד שגולית התבלבל ונפל מת. שני הקווים מסמלים את שני הציירים שציירו את הדגל ושמחקו את חתימתם בקו תכלת כדי שאנשים אחרים יוכלו לטעון שהם ציירו אותו.

סמל המדינה

סמל המדינה מורכב מחנוכייה שמסמלת את חג החנוכה שמסומל גם ע"י סופגנייה שמלאה בריבת תותים במקרה הטוב, אל תאכלו סופגניות כי הן משמינות את האמאמה שלכם שנשארו משנה שעברה שמזכיר את משמיד העם היהודי - אדולף היטלר שנולד בגרמניה שנמצאת באירופה שרוסיה נחשבת כמדינה בה כשרוסיה נוצחה ע"י מכבי תל אביב בכדורסל ובסיום אותו משחק הוטבע המשפט היודע "אנחנו על המפה ונישאר על המפה" המפה מסמלת את העולם שמסמל ברובו את בני האדם שאיתם נמנים הפלסטינים ובכך סמל ישראל מסמל את הסופגניות הרבות שהישראלים טוחנים בכל חג חנוכה ובאותו זמן משלמים 3000 ש"ח לכרטיס בעמידה של הפסטיגל.

היסטוריה

ערך מורחב – שמעון פרס
Amalek
אזרחי מדינת ישראל מודים לה

שורשים היסטוריים

מדינת ישראל הוקמה עקב התערבות של חברי ארגון המכונה "ארגון האו"ם". כתוצאה מכך נוצר מדבר בגודל של 312,978,546 קממב"ר, המשתרע מאירופה ועד אפריקה. היהודים טסו אל המדבר הזה והקימו בו מדינה. מיד לאחר עצמאותה של ישראל הערבושים (יימח שמם וזכרם) החלו לתקוף את מדינת ישראל. לבסוף, נחתם בשנת 1949 הסכם שקבע שרצועת עזה והגדה המערבית יהיו שייכים למדינות ערב, אך הערבים לא הסתפקו בזה והם ממשיכים לתקוף את מדינת ישראל בכל זאת. יש גם את סין, שהיא לא בצד של אף אחד, אבל היא מספקת למדינות ערב נשקים גרעיניים כדי להתעשר.

התנועה הציונית והמדינה שבדרך

בנימין זאב הרצל הזה את הקמת מדינת ישראל. משפטו הידוע "אם תרצו- אין זו אגדה, אבל אם אתם לא רוצים אפשר גם ללכת לאוגנדה, יש שם אחלה אנשים וגם אחלה בבונים, בשביל בית"ר זה יהיה מצוין" הפך לקלאסיקה. הרצל נקט צעדים רבים כדי להקים את המדינה. בעקבות מאמציו, בריטניה ותרה על הארץ והכינה את הקרקע לרעידת אדמה (אחרת כל הבניינים יפלו).

הקמת המדינה ואחריה

ערך מורחב – כישלון

בעקבות שיחוד נציגי האו"ם הוקמה מדינה יהודית בארץ ישראל. דוד בן גוריון קרא את מגילת העצמאות והכריז על הקמתה. לאחר שהישראלים סיימו לרקוד הורה ברחובות החלה מיד מלחמת השחרור.

שנות ה-50 וה-60

מפעל הטקסטיל בדימונה נכשל כישלון חרוץ.

שנות ה-70

בעקבות הכישלון של מפעל הטקסטיל בדימונה הכור הגרעיני בדימונה נשרף, מתפוצץ ונחרב ומדיניות העמימות מתחילה.

ראש הממשלה גולדה מאיר, שיחררה נפיחה לאוויר בעת סקירת תרגיל צבאי רחב הקף שבוצע 18 לאוגוסט 1973. עקב כך, אושפזו אלפי חיילים בבתי החולים למשך חודשים רבים. היסטוריונים מעריכים שהיה לכך השפעה רבה על מהלך מלחמת יום כיפור. ועדת אגרנט ניקתה אותה מאשמה, מהנימוק כי "הנפיחה" פגעה גם בחיילי מצרים וסוריה, מכיון שבאותו היום, היו רוחות צפוניות-מזרחיות-דרומיות.

שנות ה-80

מדיניות העמימות נמשכת.

שנות ה-90

 • מדיניות העמימות נמשכת.
 • אביב גפן ממציא את "ילדי אור-הירח", שבעתיד יזכו לכינוי "ילדי המנטורים של דה ווייס, על שם דנה-דה-ויטו-ווייס.

העשור הראשון של שנות ה-2000

מדיניות העמימות מופסקת לזמן קצר. ממשלת ישראל מתחילה ליישם תוכנית חדשה ופורצת דרך שמטרותיה הן התנעתה מחדש של מדיניות העמימות. אריאל שרון משתלט על המדינה ומקים בה משטר של דיקטטורה חוקתית. נינט טייב נבחרת בתור מלכת ישראל. אריאל שרון נרדם על בסיס קבוע לאחר אכילת מושט מקולקל(אומרים שהיה מדובר בדג הקרוי "אבו נפחא") במסעדת אלנבי 1 ואהוד אולמרט נבחר להחליף אותו. דבר זה גרם להכחדתו של יצור הידוע בשם "הישראלי החכם".

בקרוב, ממשלת ישראל בריאליטי חדש - "מי יהיה הטמבל הבא?" (בחסות גאידמק)

שנות ה-2020

ראש הממשלה ראלב מג'אדללה אוכל כבש מקולקל במסעדת אבו שוקרי האורגינלי שבמטרופוליס האדיר אבו גוש ומת לאחר חמש דקות. ממלא מקומו, אביגדור ליברמן, מגיב בשיגור הארסנל הכימי של מדינת ישראל על הרשות הפלסטינית, ובכך מתחיל את מלחמת העולם ה-3. כשנתיים לאחר המלחמה, זכתה בבחירות ברוב מוחלט מפלגת "עלה ירוק". חודש לאחר הבחירות נחקק החוק המחייב הסנפת קוקאין או מריחואנה לפני ביצוע פעולות כגון: נהיגה, הוראה, שירה וכ"ו.

שנות ה-3000

מדינת הוותיקן הקטנטנטנטנטנטנה מקימה איפריה עולמית ומשתלטת על ישראל וכל אירופה. ארה"ב יוצאת למלחמה ורוצה להחזיר למדינות את שלטונן עצמן. גם גלקסיית אנדרומדה יוצאת לפעולה ובכך נוצרת מלחמת העולם ה-546,984 או מלחמת היקום ה-352 אולחילופין מלחמת הקוסמוס בשם עוג ומגוגג

שנות ה-4000

מצטערים, ישראל לא קיימת. כבר בשנת 3567 התאחדו כל המדינות לטובת השמדת הדתות באופן טוטאלי זה יצר כאוס ומעט אנשים הצליחו לברות ברחו לאזור FLKB85NMH85NH מאוד רחוק מכדה"א ושיקנו שם שלום. מסתבר שבשנת 4098 כבר לא נשארו אפילו שם אזרחים שאינם ג'יברים (מסתבר שהדת הזו חיה בסתר שנים על אזור FLKB85NMH85NH ואז כולם הפכו לג'יברים). אך בשנת 5555 (חמסה חמסה חמסה ועוד חמסה בשביל המזל) מישהו החליט לעבור לדת שכבר לא תהיה קיימת אז משום מה ואז תקום ישראל. בשנת 5999 יסתבר שזה היה ג'סטין ביבר, ואז עשרים אלף איש אמרו "אהההההה..."

סיבות נוספות לשנאת הערבים

 • קנאה במצבה של ישראל (להודו זה לקח 500 שנה).
 • ישראל לקחה את התואר "המדינה הכי מושחתת בעולם" לפני שהערבים הצליחו לעשות זאת.
 • לישראל יש את הנשים הכי כוסיות (בלי להחשיב את ג' יפית, היא לא אישה).
 • בישראל נמצאת ירושלים. כולם יודעים שהערבים אוהבים לקנות חומוס באבו גוש ועכשיו הם צריכים לשלם דמי כניסה כדי לקנות שם חומוס.
 • ישראל היא המדינה היהודית הראשונה בעולם (גם את התואר הזה רצו הערבים).
 • לאחר מלחמת לבנון הראשונה הערבים במדינות ערב אחרות כעסו מכיוון שהם רצו להשמיד את לבנון במקומינו.

צבא הגנה לישראל

ראה ערך מורחב: צה"ל

Tumbleweed01


פוליטיקה וממשל

ערך מורחב – שקר

פוליטיקה ישראלית- הפוליטיקה הישראלית מבוססת על עקרון השוואת הכנסת, בית הנבחרים לבית זונות- ככל שאתה עובד יותר אתה נדפק יותר. הדעה הרווחת היא שבשנות ה2000 עקרון הדמוקרטיה הישראלית עובד בשיטת "חבר מביא חבר". בארץ, כל מקום עובד על פרוטקציות אז כמוסד המייצג את העם נבחרי העם גם מסדרים עבודה לחבריהם. שיטה שנייה המתהווה בימים אלו היא שיטת "קניית העם". אדם המגיע ממקום מרוחק (למשל רוסיה, שם הרוויח בעמל כפיים וביושר כסף רב ממקור לא ידוע) ורוצה לתרום לחברה משהו (לא את הכסף כמובן, אלא משהו)מארגן לעם אירועים משתאות ושאר מעשי הוללות כדי לקדם את הדעות החיוביות עליו. שיטה זאת מתקבלת באהדה רבה מכיוון שאם כולם משקרים לנו בדמוקרטיה אז לפחות נבחר באדם שמשלם לנו.

ישראל היא דיקטטורה חוקתית. לכאורה בראשה עומד נשיא, אך תפקידו למעשה הוא ללחוץ ידיים. הנשיא לשעבר משה קצב, לדוגמא, פוטר מתפקידו מכיוון שהידיים שלו עסקו בדברים שאינם לחיצת ידיים. בפועל המנהיגים של מדינת ישראל הם נשיא ארצות הברית (כיום ג'ורג' דביליו ערבוש) והזוכה בבחירות בועז מעודה. תחילה הבחירות בישראל התקיימו בקלפיות. לאחר שעלו לשלטון בשיטה זו מנהיגים כגון ביבי נתניהו מיהרו להחליף את השיטה להצבעות בSMSים ובטלפון. הזוכה בבחירות שעברו היה ג'קו אייזנברג. על תפקודו נמתחו ביקורות רבות, בעיקר על תפקודו בנושא צה"ל. ראש הממשלה הזכור ביותר שנבחר בשיטה זו הוא הראל מויאל. הראל סקעת היה המועמד העיקרי אך מויאל ניצח לבסוף. זכורה קריאתו של השדרן חיים יבין כששמע על הניצחון המפתיע: "גבירותי ורבותי, מהפך!"

המשטרה

ערך מורחב – משטרה

המילה משטרה הוצעה תחילה כחידוש על ידי אליעזר בן יהודה למילה ארנק, מלשון שטר על פי משקל מקטלה. לכן זהו השם הראשון שיועד למדינת ישראל- על שם הארנק שהוצא מכיסם של יוזמי הקמת המדינה כדי לשחד את חברי האו"ם לתמוך בהקמתה. לבסוף נבחר השם ישראל, אך יש שעדיין קוראים לישראל "מדינת משטרה".

ישראל בראי גוגל מפות

גוגל מפות הציגה לראשונה את מפת יבשת ישראל בפורמט סטריט ויו. רוב התושבים הפיליפינים מהמדינות הפיליפיניות בקרבת ישראל התעצבנו וגרמו לסיכול ממוקד בלב תל אביב, ובעיר המיליארדרים.

המנון


וזה בסוף "וירושלים" לא "ירושלים"!

קישורים חיצוניים

Bouncywikilogo
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על ישראל.

הערך הישראלי

60 שנה באיןציקלופדיה

לאחר שניצח בתחרות נבחר הערך "ישראל" כערך השלישי הכי ישראלי באיןציקלופדיה


Jewflag01 מדינת ישראל
טקילת המדינה: ירושלים
אזורים גאוגרפיים: רמת הגולן | הגליל | המרכז | הנגב | מדבר יהודה | עמק יזרעאל | יהודה ושומרון
ערים עיקריות: אילת | אשדוד | אשקלון | באר שבע | חדרה | חולון | חיפה | טבריה | מודיעין | נהריה | נצרת | עפולה | ראשון לציון | תל אביב
ערים קינוחיות: אבן יהודה | אור יהודה | בני ברק | בת ים | גבעתיים | דימונה | הרצליה | זכרון יעקב | טבעון | יפו | יקנעם | ירוחם | כפר יונה | מטולה | מצפה רמון | ניו-ירוחם | נס ציונה | נתניה | עומר | פרדס חנה | פתח תקווה | צפת | קרית ביאליק | קצרין | ראש העין | רמת גן | רמת ישי | תל מונד

Chamin

<p style="font-size: 110%; letter-spacing:1px">ערך זה הוכתר כערך מופלץ כי הוא מספיק פלצני בשביל שנוכל להציג אותו בעמוד הראשי


Muflatz

כלים אישיים