FANDOM


"לדחוף כדורים לבנים לאף? מטורפים..."
~ מכור לקוקאין על כדור אף


כדור אף הוא משחק ספורט פופולרי בעל היסטוריה מסובכת ולא ידועה. הכדור אף הוכרז כהספורט הלאומי של ג.יפית.

Sphinx

הריסות בנייני המשחק במצרים

היסטוריה עריכה

מנוסתו של הפרופסור עריכה

האגודה הבינלאומית להיסטוריית הכדור אף פרסמה מספר מאמרים בנושא מקור המשחק, הדעה הרווחת ביותר היא שהמשחק הומצא על ידי הפרופסור נוקנוק פינריק מאיי הוואי בסביבות המאה הרביעית לספירה, המשחק הומצא בתור שיטה לפתח את שרירי האף ולשפר את הערכת החברה לאף. מעשיו של נוקנוק פינריק השפיעו רבות ואנשים רבים שמעו עליהם, ובינהם ראש הממשלה של מאוי, שהיה חבר בחברה הסודית הידועה כ"החזית העממית לשחרור עיניין", שהתייחסה לאף כהכובש המדכא.

החזית העממית לשחרור עיניין, שלחה מתנקשים להפטר מהפרופסור, נסיון שנכשל, לוחמי החזית נתקלו בלוחמים של התנועה הלאומית האפית, שמונו כשומרי הראש הפרופסור. לאחר חיסול לוחמי החזית הפרופסור ולוחמי התנועה ירדו למחתרת בבסיסים הסודיים של התנועה.

לאחר שהפרופסור ירד למחתרת הממשלה ביימה רצח של שר החוץ והפלילה את הפרופסור, הוא הואשם בבגידה במדינה והחלו לחפש אותו ולהרוג כל מי שניסה להגן עליו. בעקבות רדיפת הממשלה, התנועה החליטה להבריח את הפרופסור מחוץ למדינה, לאחר שצרפת דחתה את הצעתו להקים תשתית כדור-אף במדינתם וגם את בקשתו לעבור אליהם. לאחר הכשלון הדיפלומטי התנועה החליטה להבריח את הפרופסור למצרים.

במצרים המשחק הפך לפופולרי במיוחד, והופץ במקומות אחרים בעולם הערבי, בעיקר בפרס, ואף הוקמו פסלים ואנדרטאות למשחק. החזית גילתה את מקום החבאו של הפרופסור ותקפה את בנייני המשחק במצרים. בפיגוע התאבדות המוני, שבמהלכו יותר מחמישים אנשים שתו קולה ומיץ תפוזים פריגת בו-זמנית, נהרגו אלפים ונחרב בניין המשחק הראשי. הפרופסור הצליח להמלט גם מפיגוע זה. האשמה על הפיגוע הופלה, כמובן, על טוביה צפיר.

Moai

אנדרטה לזכרו של נוקנוק פינריק, נבנה על ידי חסידיו.

המלחמה על מאוי עריכה

לא ידוע מה קרה לפרופסור לאחר שברח ממצרים או לאן הוא הלך. אך שנתיים לאחר מכן, הפרופסור חזר למאוי, מלווה בצבא אדיר. הפרופסור, ביחד עם התנועה נלחמו במשך חמש שנים על השליטה באי. אחד הקרבות המפורסמים יותר הוא הקרב על עיר הבירה, נס ציונה, שבמהלכו הפרופסור ושלושה לוחמים נוספים הצליחו לבדם להביס את כוחות החזית בבירה ולהשתלט עליה. במהלך המלחמה הפרופסור המשיך להפיץ את משחק הכדור אף כ"תורת האמת" של המשיח האמיתי, אייל גולן.

בסוף חמש השנים, בשנת 398 לספירה, מנהיגי החזית הוצאו להורג בטבילה בסבון "נקה 7" והמדינה הוקמה בשליטתו של הפרופסור נוקנוק שבעזרת כוחו הקוסמי של משחק הכדור-אף חי לנצח. עד שנהרג בתאונת דרכים ב-399 לספירה.

אחרי הפרופסור עריכה

Yafit

אשתו של ראש האיחוד האולימפי.

לאחר מותו של הפרופסור החלו אנשים רבים (הקראו לעצמם "חסידי הפרופסור") להתייחס לפרופסור כשליח האל שהביא לעולם את הכדור אף. החלו לברך את שמו לפני תחילת כל משחק וקראו לגביע אליפות הכדור אף העולמית "הגביע המנוקנק". חסיד הפרופסור המפורסם ביותר הוא שמעון פרס שהיה המורה להיסטוריה של הפרופסור בכיתה א'.

כדור אף התפתח ברחבי העולם והקמו ליגות. הכדור אף הוכרז כספורט אולימפי באולימפיאדת 2012 לאחר לחצים שהופעלו על ראש האיחוד האולימפי מצד אשתו.

כיום עריכה

Nose Picking

שחקן כדור אף עכשווי.

כיום למשחק הכדור אף יש שתי ליגות גדולות בינלאומיות:

הליגה הפרסית עריכה

הליגה הגדולה ביותר, שהוקמה על ידי המלך הפרסי אחזתאחרתא הראשון במטרה לקדם את מעמד מדינתו בספורט בינלאומי. הסתבר שלפרסים יש כשרון טבעי למשחק.

יהודים בליגה הפרסית עריכה

היהודי היחיד בהיסטורית הליגה הפרסית לכדור אף הוא למעשה, מרגול, שהיא גם הייתה האישה הראשונה בליגה זאת. מרגול הייתה הכוכבת של הליגה הפרסית במשך שלוש שנים. לאחר עלייתה של "מכבי איראן" לגמר אליפות העולם מול "אבובלבלולי פריז" שנארך בארמניה, הפכה מרגול לגיבורה לאומית באיראן. במשחק הגמר איראן ניצחה בזכותה של מרגול. הקהל שמח מאוד והחל לחגוג ברחובות שבהם שודר בשידור חי מתן הגביע למרגול. לאחר נטילת הגביע מרגול החליטה לשיר בטלוויזיה בשידור חי.

המקרה, שקיבל את השם "שואת הארמנים", גרם לסילוקה של מרגול מאיראן ויחד איתה את רוב משפחתה והיהודים שבאיראן.

הליגה הצרפתית עריכה

הליגה הצרפתית הוקמה לאחר שקבוצת הכדור אף הבריטית זכתה באליפות העולם. כיוון שהצרפתים מתוכננים גנטית להיות יותר טובים מהבריטים, הם הקימו את הליגה והחלו כופים על כל בתי הספר ללמד את המשחק ולמצוא את השחקנים הטובים ביותר. הליגה הוקמה בשנת 1978. מסיבות לא ברורות, צרפת לא ניצחה באירוויזיון מאז.