מאן דהוא

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
"מאןדהו וחשדהו"
~ מאן דהוא על מאן דהוא
"אשר היה כערביות הבוכיות"
~ שבתאי צבי על מאן דהוא


מאן דהוא (0069-0666) נחשב ל"אבי האומה" האנגולית, והיה נסיך מועצות הברית הראשון השני והשלישי בנוסף,הפליץ הרבה, כתוצאה מהפלצותיו חי 3 שנים 3 חודשים 3 שבועות 3 ימים 3 שעות 3 דקות 3 שניות 3 אלפיות השניה 3 מאיות ו 3 חרא מאיות.

[עריכה] היסטוריה

מאן דהוא נולד בג'מייקה כארמאנד כבדהוא ווייזרובינשטיינובסקימאן להורים ממוצא יהודי אנגולו-סקסי. החל מ-0120 עמד בראש הצבא האינטרנשיונלי המורד במלחמת העצמות של מועצות הברית. כשהמלחמה הסתיימה והממלכה האנגולית הכיר בעצמותה של מועצות הברית, ניסה דהוא להשתלט בכוח על עמדת הנסיך, כשהוא מנצל את מעמדו כטר"ש עם צל"ש. ניסיונו נתקל בחומה בצורה של התנגדות עזה והוא פרש מתפקידו. ב-0690, לאחר שעזר לנסח את החוקן האנגולי, נבחר בקושי רב לנסיכה הראשון של מועצות הברית, לאחר ניצחון דחוק על המועמד הבטוח שמעון פרס. מלבד היותו שליט מכוער ודוחה אך חזק, מאן דהוא הצליח לעשות את הבלתי יאומן ולכבוש את ראשון לציון

[עריכה] פתגמים ואמרות שפר

קולו של מאן דהוא היה מצייץ במיוחד, ומכיוון שכך, נטבע בציבור המונח "קול מאן דהוא". כאשר מדברים על פעולה שלא קשה לבצע אותה, משתמשים במשפט כגון: "כל (כתיב חסר) מאן דהוא יכול לבוא ולבצע את זה", כשהכוונה היא שהפעולה יכולה להתבצע אפילו בכוח קולו המאנפף של מאן דהוא בלבד.

[עריכה] מקומות בהם הוא מונצח

דמותו של מאן דהוא מופיעה על שטר הדולר האנגולי וכן על מטבע של עשרה אגח"שים (אגורות שחוקות) והוא אחד מ-80,000 נסיכים אנגולים שישבנם השמאלי חקוק על הטוטם הלאומי בגבעת חביבה. עיר הטקילה האנגולית, מאנדוושקעסטון, קרויה על שמו, כמו גם להקת הרוק מאניאק סטריט פינצ'רז.

Wooly ערך זה הינו קצרמר בנושא מאן דהוא. אתם מוזמנים לתרום לאיןציקלופדיה ולהוסיף בו בדיחות, תכנים אירוטיים ו/או מסרים קומוניסטים. במקום ליצור ערך קצרמר עדיף לכתוב את השטות הקצרה בבנק הרעיונות.
כלים אישיים