מדעי החלל

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
Thumbnail יש לשכתב ערך זה
ייתכנו לכך מספר סיבות: ייתכן שהמידע המצוי בדף זה מכיל שטויות חסרות טעם, או שהוא פשוט לא מצחיק, או שאולי הוא ערוך בצורה גרועה, ויכול אפילו להיות שהוא אמיתי. אבל בכל אופן, הערך הוא חסר ערך עבור איןציקלופדיה. אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות בדף זה, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה שלו. יש כאלו שאפילו יקראו את מה שכתבתם.

מדעי החלל הינם קבוצה של מדעים פסדו- מדעיים העוסקים בחקר החלל החיצון. מחקר זה עוסק כבר שנים במגוון תחומים כמו חקר התפתחות נינט טייב, חקר מרכיבי סלט היקום ומרכיביו השונים ביחס לשמן זית והאם אנטי חומר הוא דבר בריא לכליות.

חוקרי החלל מנסים נואשות גם להבין כיצד נוצר היקום יש מאין והאם יש חיים יותר מתוחכמים מאיתנו (אם יש אז אנחנו בבעייה) כמו כן אחת הסוגיות המרתקות ביותר היא כיצד נוכל לתקשר עם יצורים תבונתיים אשר להם מערכת הפעלה שאינה חלונות.


[עריכה] התפתחות ראשונה

ההתפתחות השניה החלה בזמן שפטולמאוס קלאודיוס, ראש יתלמ"ה לתקופתו(85 - 165 לספירה לערך), בחן את השמיים והגיע לשורה של מסקנות משונות בדבר הירח ותנועת הכוכבים בשמיים (טען שמדובר בביצים קוסמיות הקשורות לתרנגולת שמטילה אותן מדי לילה ואיש גדול-גוף שאוכל אותן בבוקר כל יום). התפתחות זו היתה חשובה, שכן לראשונה אדם ניסה באופן רציונלי להסביר את תנועת הכוכבים וכוכבי הלכת.

הוא גם ניסח את המודל האגוצנטרי בו הוא ראה את הארץ כמרכז היקום וכל הכוכבים מטרתם היחידה לשרת אותה.

[עריכה] התפתחות שניה

חלה בזמן שהאיסלם היה הדת החזקה ביותר במזרח התיכון (1200 - 1600 לספירה הנוצרית) בזמן שהמוסלמים הציצו לפאטמה במקלחת, גילו את הפרש הסנטימטרים בין כפלי הפיטמות שלה, וכך גילו צורות אדירות ומעניינות בגרמי השמיים, כך שלאחר המחקר הראשוני אף הטו את עיניהם מטה, אל האיבר הצנוע של פאטמה, וכך גם גילו את הטלסקופ השעיר הראשון, ומאז, כל מדען מכובד וחרמן, מציץ לפטאמות שמנות ושאהידיות במקלחת בכדי לגלות גלקסיות חדשות, בעיקר מושפעים מהסרט "מלחמת הכוכבים" רוכשים פאטמות פרטיות על-מנת לגלות גלקסיות חדשות וכוכבים לאכלס בהם "קרבות חנונים" המוניים.

[עריכה] התפתחות שלישית

חלה כאשר קופרניקוס וגלילאו גליליי יצאו בשורה של תגליות כל אחד בתחומו. ושברו את האסכולה של תלמי. לראשונה פיקפקו בכך שהארץ במרכז וכל שאר הכוכבים סוגדים לה. באמצעות הטלסקופים החדשים שנבנו הצליחו לצפות רחוק יותר לתוך היקום מכל אדם לפניהם. בתקופה זו תוארו לראשונה מרכיבי סלט היקום. נצפה כי ישנם עגבניות וחסה בשביל החלב ואילו גלקסיות אחרות מורכבות בעיקר מסלטי אגוזים ווינגרטים שונים.

[עריכה] התפתחות רביעית

אייזק ניוטון אחד מזבלי הפיזיקה ניסח את חוקיו הביזאריים ביחס לכוח המשיכה וחוקים אחרים ופעילותו בזמן שימוש בהרואין חומר שאף הוא המציא בכדי לנסח יותר טוב. כוח המשיכה עזר לחוקרים להבין יותר טוב כיצד המרכיבים נספגים ומדוע השמן אשר נמצא בתחתית היקום אינו צף מעל הסלט הקוסמי (שהוא מסריח מאוד..).

[עריכה] התפתחות חמישית

אלברט איינשטיין פיתחַ את עבודות של ניוטון והכניס מימדים נוספים. אלברט אחראי על סיבוך המתכון הפשוט יחסית של הסלט והוספת מרכיבים לא מזוהים שעד היום מדענים מנסים לאתר אותם לקישורים לחצו מדעי החלל זה מאוד מעניין

כלים אישיים