FANDOM


"תקשיבו בשיעור, אין את זה באף ספר כי אין לי חשק להתעסק בכתיבת ספרים!"
~ מוטי שגב

מוטי שגב הוא מגה-פרופסור מן השורה הראשונה בעולם, שהסכים להיות פרופסור מחקר בפקולטה לפיזיקה בטכניון שבכדור הארץ. סגנו של אלוהים לענייני קרינה אלקטרומגנטית ומייסד תורת הלייזרים. המלך הבלתי מוכתר של ממלכת הפיזיקה היקומית. מבחינה קלאסית ניתן להגיד שמוטי שגב לבש צורת אדם, אך בראיה קוונטית מודרנית אפשר להבין שמוטי הוא גם חלקיק וגם גל (ראה דואליות גל חלקיק, אם אתה ממש משועמם).


תולדות חייועריכה

MotiJedi

מוטי שגב עם חרב לייזר, קוהרנטית ומונוכרומטית. אורך גל 550nm

מוטי נוצר כסופרפוזיציה של אינסוף גלים שונים בקיטובים אליפטיים. עקב אי עיקרון-הוודאות של הייזנברג אי אפשר לקבוע חד משמעית את המיקום והתנע של נקודת מרחב-זמן בו נוצר מוטי שגב. חוקרים שונים טוענים שסוליטון הראשון שנצפה במהלך המפץ הגדול היה הרעיון של מוטי שגב, אך חוקרים אלו טועים, כי מוטי שגב. במהלך כל ההיסטוריה של המין האנושי מוטי שגב שמר על מדיניות ההבלגה והתערב אך ורק במקרים שבהם טיפשות של חוקרים הייתה כה כבדה שהוא פשוט לא יכל היה לשמור על צניעות אופיינית ונרתם לעזרתם. כדוגמה לכך ניתן לציין את איבן סאל מ984 שרצה לכתוב את חוק סנל, אבל בגלל היותו ערבי הוא לא הבין את הסבריו של מוטי שגב ולכן החוק נוסח רק ב1626.

מוטי שגב עזר למקסוול לכתוב את החוקים שלו בצורה ברורה, כי מקסוול לא ידע להסביר כלום לבד.

ב1905 מוטי ניסה להסביר את האפקט הפוטו-אלקטרי לפיליפ לנארד, אך בגלל היותו גרמני אנטישמי הוא לא רצה להקשיב לשגב ולכן מוטי נאלץ להסביר הכל לאלברט איינשטיין והאחרון זכה בפרס נובל על ההסבר. אין צורך להזכיר שאישתו של לנארד בגדה בו עם איינשטיין, דבר השזיכה את איינשטיין בפרס נובל נוסף. כמובן בגלל צניעותו הרבה, מוטי לא ציין בשום מקום את תרומתו. אבל איינשטיין גדל להיות מגלומן בעקבות הגילוי ולכן מוטי הפסיק לתקשר איתו. יש האומרים שהסיבה העיקרית היתה שאיינשטיין לא רצה להקשיב להסברים על לייזרים (וזאת בטענה שעדיין לא המציאו אותם וצריכים להמציא פצצת אטום לפני כן). ולכן איינשטיין עיכב את התפתחות המדע בשנים רבות.

ב1960 בברית המועצות מוטי שגב כתב את סדרת הספרים של לנדאו-ליפשיץ. וזאת מפני שמוטי ידע שאי אפשר לסמוך על לב לנדאו, כי הוא כמו ריצארד פיינמן, אבל רוסי. כתיבת הספרים הובילה לפרסומו של לנדאו ולפרס נובל. ב1963 בארצות הברית מוטי שגב כתב את הרצאות פיינמן על פיזיקה, דבר הזיכה את פיינמן בפרס נובל גם כן. מיותר לציין שתרומתו של פיינמן למדע זניחה ביחס לפרסומו.

בעקבות המאורעות הללו מוטי שגב החליט ללבוש צורת אדם ולעשות תואר ראשון בפיזיקה ב1985 , שלישי ב1990, חמישי ב1995 וכן הלאה. במהלך התואר הראשון נשיא הטכניון עשה 250 ימי מילואים ולכן היה רק מצטיין דיקן ולא "מצטיין מוטי שגב"[1]. הסיבה לפנייה ללימודים בטכניון, הייתה העובדה שתוכנית הלימוד הייתה גרועה והוא בא לשפר אותה. הפלא ופלא, חברי סגל מסוימים בפקולטה עדיין ממשיכים בדרכם הישנה למרות מאמציו של מוטי. אולי הם אנשים מעולים, אך מקומם לא בפיזיקה. חברי סגל אלו טוענים כי לא ניתן ליצור גל בתדר בודד מכיוון שהוא לא חסום בזמן, אבל זאת היא שטות גמורה מכיוון שמוטי שגב היה קיים מאז ומעולם ולכן יכול ליצור גלים בתדר בודד כאוות נפשו.

במהלך שנה אחת הוא ניסה להסביר לנשיא ארצות הברית שהוא יכול להפוך את הבית הלבן לבית שחור ולמדוד את רמת הקרינה של גוף שחור ובכך להציל את העולם. אבל ברק אובמה חשב שצוחקים עליו שהוא כושי ונעלב.

נכון להיום מוטי הוא מגה-פרופסור למחקר באופטיקה קוונטית לא-לינארית עם נצנצים. מוטי סירב לקבל את פרס הנובל שניסו לתת לו ב2012 בטענה "זה לא חוכמה לקבל נובל כשאתה מוטי שגב".

מוטי כתב מאמרים ליותר מ-2000 כתבי עת מדעיים, 15 ספרים, קיבל 15000 הזמנות להרצות מול הקהל הרחב (ש1029 מתוכם הוא דחה עקב צניעות) והוא מצוטט ביותר מ14000000 מקומות שונים בעולם, כולל איןציקלופדיה. עקב כך, מוטי הוא בעל מקדם h-factor השואף לאינסוף בנוסף לבעלות על IQ 250, ואורך גל של חצי אנגסטרום. מוטי מסוגל ליצור גל-בו עדשות בין שתי עיניו. למוטי יש תדר עצמי אינסופי והוא יכול לגרום לרזוננס בכל גוף ביקום. בשנים האחרונות מוטי עובד על רב מכר עתידי "להיות מוטי שגב: יומנו של גאון אחד".

מונחים הקרואים על שמועריכה

וקטור שגב עריכה

אדם לא בקיא יגיד שזה בסך הכל וקטור פוינטינג כפול 2. אך זה כל העניין- למוטי שגב יש וקטור עצמי ארוך פי 2 מזה של פוינטינג! מתמטיקאים חדי עין יעירו כי אם וקטור פוינטינג הוא באורך אפס אז גם וקטור שגב הוא באורך אפס, אבל הם טועים כי מוטי הראה ע"י רינורמליזציה שהוקטור שלו אף פעם אינו אפס. עובדה ידועה היא שמתמטיקאים לא מסוגלים להבין את עקרונות הרינורמליזציה.

לייזר פוינטר עריכה

פרופסורים לפיזיקה מאוניברסיטת חיפה חושבים שלייזר פויינטר קרוי על של ג'ון הנרי פוינטינג( האיש והווקטור). זו טעות כמובן- מצביע לייזר שנמצא קבוע בכיסו של מוטי שגב לא יכול להיות קרוי על שמו של פוינטינג. ולכן יש לומר "לייזר שגב".

שגביאןעריכה

שגביאן מוגדר כ"סופרפוזיציה של 2 גאוסיאנים עם הפרש פאזה של פאי חצי".

יש שיגידו שאין בזה המצאה חדשה, אך הם טועים- כל הנתונים שמוטי מקבל לא מתפלגים נורמלית אלא מתפלגים לפי התפלגות שגב.

קרינת שגבעריכה

זו הקרינה הנפלטת מגיר נע במסלול פרבולי לעבר סטודנט. בעקבות גל הלם הנוצר מבום על קולי שיוצר הגיר, ניתן לצפות בתופעות שונות כמו סטודנט שמפסיק לדבר עם שכנו לשולחן או אפילו דברים לא צפויים כמו חתונה בין סטודנטים וכדו'.

סוליטוןעריכה

קצת קשה בהתחלה להבין שסוליטון נקרא על שם שגב. הדבר נובע כמובן מצניעותו של מוטי. ואין קשר בין הS של סוליטון לבין הS של שגב.

שגבוןעריכה

חלקיק שגב או "שגבון", או "בוזון שגב" הוא מונופול מגנטי בעל מטען כפול מזה של פוזיטרון וספין כמו של פונון. החלקיק טרם התגלה. אך כשהוא יתגלה בעתיד כולם יכירו בכך שסוליטון הוא למעשה חלקיק שגב שהפעילו עליו טרנספורם פורייה.

מוטיבציהעריכה

מוטיבציה היא איפנון של גל על ידי מוטי. המוטיבציה של סטודנט הולכת וקטנה ככל שלימודיו מתקדמים.

משפט היחידות של מוטי שגבעריכה

לא יהיה לך אלוהים אחרים על פני. במילים פשוטות, המשפט אומר שבגלל שמוטי שגב מקיים את הפתרון בכל המרחב ומקיים תנאי שפה, אין צורך באף אחד אחר מלבדו.

מוטי שגב בתרבות הפופעריכה

הבילוייםעריכה

בשנת 2001 חברי להקת הבילויים כתבו שיר על בסיס פתרון מועד ב' באופטיקה שבו התשובות לכל השאלות היו "מוטי שגב". לימים השיר נקרא "אוטו זבל", ואף הופיע באלבום הבכורה של הלהקה. מילות השיר המקוריות היו "מוטי שגב מוטי שגב / בוא וקח אותי איתך / מוטי שגב תן לי פקטור / מוטי שגב הצלחה".

מעבר מיוחד בטכניוןעריכה

במהלך אחד הניסויים של מוטי, הלייזר שלו קדח חור ענק בקיר. היום מקום זה נושא את השלט "מעבר מיוחד זה נתרם על ידי מוטי שגב לזכר סטודנט אלמוני שהיה מצידו השני של הקיר".

ראו גםעריכה