FANDOM


מטוס הינו כלי טיס המשמש בעיקר ארנבים ובעלי כנף אחרים כגון: יונה. המטוס הראשון הומצא בשנת 1621 לפני הספירה על ידי הרומאים, הוא היה בנוי כולו מאבן הבזלת ויכל לעוף רק כאשר שוגר ממכונת הבליסטרה. יש המספרים כי בעת המצור על העיר המבוצרת ירבונאל שבשומרון נעזרו הרומאים במטוס כדי לשגר מאות ארנבים אל העיר על מנת שאלו יוכלו לפתוח להם את שערי החומה מבפנים. מפקד הצבא הרומאי יוסף אבוטבול היה כל כך מתוסכל כשגילה שהארנבים בגדו בו והתחברו עם תושבי העיר, עד ששם קץ לחייו באותו הרגע. יש האומרים שרוחו עדיין מטילה שם את אימתה, מפילה כל מטוס שהיא רואה בכדי לנקום על הבגידה הנוראה. מדענים מסויימים חולקים על עדויות אלה בטענה שלא נפל שום מטוס בסביבת העיר ירבונאל באלף השנים האחרונות. המתנגדים מתנגדים לטענת המדענים.


Twins2

כך נגמרה הטיסה הראשונה בהיסטוריה (23 במאי 1621-)

120px-Planetwisted

כך נגמרה הטיסה השניה (17 בפברואר 1618-)

Biplane-boeing stearman

תחילתה של הטיסה השלישית (35 במאי 1618-)

PictureFileName

הטיסה הרבעית (12 ביולי 1616-) הייתה כשלון חרוץ בהחלט.

התפתחות התעופה עריכה

כלי הטיס הראשון שהצליח לעוף בכוחות עצמו היה הצב המעופף. כלי טיס מרהיב זה היה בנוי מצב-בלון ענק בצורת תנין מלא אויר פסגות, אליו חובר גוף הספינה מעץ. מכיוון שבתקופה קדומה זו השפה העברית לא הייתה מפותחת כפי שהיא היום, נקראו כל בעלי החיים הירוקים צב, ושם זה נצמד אליה עד ימים אלו ממש. בעתיד הלא רחוק, נבנה מטוס נוסף הידוע בשמו "העקרב" על ידי שחוריש. למרות שמו המטעה העקרב לא היה עקרב אלא מטוס.

מרבית המטוסים המודרניים, מטוסי הסילון, והקופות הרושמות פותחו בהמשך הדורות על ידי קרלוס ופנתר, בכדי שאלה יוכלו לנסוע לאי בודד שם יוכלו להתייחד מבלי ששחוריש, טוטי, דנייה, קוטר, אנדי, הנסיכה ליליאנה, שרין, צוף הצפרדע, והאנשים שהפכו לפסלים יצטרפו אליהם כבדרך כלל.

תעלומות ואסונות עריכה

נתחיל בתעלומות: במשולש ברמודה נמצאו נתונים חריגים של התרסקויות מטוסים. איש אינו יודע בדיוק מה גורם לתופעה הזו. יש הטוענים ששרדר עומד מאחורי זה, אבל מי שיש לו פרצוף פלדה אל לו להשתמש במילה חלוד. אחרים מאמינים כי זו רוחו של יוסף אבוטבול שהגיעה בשוגג למשולש ברמודה במקום לירבונאל פינת חבצלות 15. קבוצה בשם ה"מדענים" פיתחה נוסחא המראה את כמות המטוסים שנפלו במשולש ברמודה בעשר השנים האחרונות: $ 13 $.

ונמשיך לאסונות: מיקי בוגנים.

מרד היונים עריכה

היונה, המכונה גם בשם "פיג'ן" או בהגייה הסינית "פיג'וייע", היא ציפור מסוג בעל כנף. זאת למרות שגם הבעל וגם האישה כנף. מקור הפרנסה היחיד של היונה הוא העברת ונשיאת הודעות דואר, ולכן לא מפתיע שכאשר הוכנסו המטוסים הראשונים לשימוש נכנסו היונים לפניקה. מכיוון שפניקה היא בעצם שם נרדף למטחנת הקציצות הענקית שהופעלה בעיירה הציורית ירבונאל לאחר שהאל הנדיב פארוסיוס שלח להם גשם של ארנבים כמענה לתפילתם בשעת המצור, רק יונים מעטות הצליחו לשרוד. היונים האלה פנו לבית הדין הגבוהה לצדק, שם עתרו כנגד המטוסים. בפסק הדין המפורסם הכריע השופט "איתן תבריזי" כנגד היונים בטענה ש: "מכיוון שליונים כבר יש מקור הן אינן זקוקות למקור פרנסה נוסף".