FANDOM


קובץ:Http://blog.tapuz.co.il/avivstav/images/1952161 32.jpg
תכנית עתיקת יומין ששודרה בטלויזיה החינוכית בשנות הקוקוס (1968 ועוד נאגלות בשנות השמונים)

מדובר על מנהרת הזמן הסודית שנבנתה במדבריות אריזונה הגדולה על ידי צבא ארצות הברית ומהנדסיו הדגולים בימי המלחמה הקרה, הם עשו "השתדלות" וחפרו קונוס ענק באדמה הצחיחה, והשכילו לשלב אנרגית אטום ומחוללים אלקטרונים עצומים שעלו למשלם המסים האמריקאי אולי יותר ממימון מלחמת וייטנאם.קרה כבר כמה פעמים שהמנהרה נסתמה בבוץ ובג'יפה עד כדי כך שהיו צריכים את האינסטלטור ציון בכדי שיתקן את הסתימה וההוא בא עם הג'יפ ותיקן גם תיקן. פעם קרה שהיה בלבול בין בניית המנהרות, ואז, עקב תקלה מאוד מצערת, כביש המנהרות נתקע במנהרת הזמן וכמה מחבלים מבוקשים מבית לחם נכנסו למנהרת הזמן והסתתרו שם והמגבניקי"ם לא מצאו אותם, ואז אן המדענית לחצה על כפתור אדום ואז אירעו סדרות של פיצוצים במנהרה ואלפי חיילים אמריקאים הוזעקו על גשר הפיקוד ואחרי כן נתפסו המחבלים ושולחו בזמן לשנת 1348, אל המגיפה השחורה.

טוני ודאגעריכה

דאג הבוגר שהיה רס"ר כימיה בפיקוד אריזונה חש לעזרתו של טוני הצעיר המדען לפיזיקה, מן הרגע שנתקע על הטיטניק שעמדה לטבוע במי הקרח של האוקיינוס האטלנטי אי שם בתחילת המאה העשרים(יחד עם ליאונרדו די קפריו), הוא ויתר על קריירה ומשפחה ועל ההווה שבו חי ועל משכורת עתק לטובת אחוות המדענים המרחפים. תמיד תמיד, כמעט בכל התקופות בהם נחתו, נאלצו טוני ודאג להפעיל כוח כלשהו, או לחץ פיזי מתון כנגד מבקשי רעתם וברוב המקרים נאלצו "ללכת מכות" עם אותם אויבים ביודעם ובבטחם כי עברו קורס קרב מגע במכון הכושר של המנהרה בקומה 120 בחדר 333 אצל הג´ודוקא יאקאצ´ימי אישימטוטו וכן ביודעם כי בסופו של יום, יישלחו לתקופה אחרת כשהם בבגדיהם הישנים המסריחים מזיעה אך הטובים מכיוון שלא שלטה בהם תולעת ורימה וכן במיטב בריאותם כפי שהיו לפני כן, ולא חשוב אם נפצעו קשה או בינוני. ברחפם בינות לעבר הווה ועתיד, לא היו הם בהכרה כי אם בחלום חסר הכרה, כמו תינוק הצף במי השפיר של אמו הורתו, בוודאי היו "מתים" הם "להריץ קטעים ודחקות" על הפגישה ההיא עם יהושע בן נון בשערי יריחו ועל העדות אודות מוסוליני שהשתגע עוד בימי מלחמת העולם הראשונה בשל הדיבוק שנכנס בו.טוני היה חולם על המפגש עם י"א קורץ מפגש רומנטי שלא צלח והסתיים בהיעלמותו במחשכי המנהרה.

אירועי המנהרהעריכה

ב־24 בספטמבר 1996 החליט ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, לפתוח פתח בצידה השני של מנהרת הזמן, בקטע מס' 33 הבינזמני של האוטוסטרדה העוברת לאורך הכותל המערבי בירושלים. הדבר קיבל את הסכמת צבא ארצות הברית והסכמתו של קפטן קירק. בהסכם סודי ובשיתוף פעולה היא נוקתה מהאשפה ומהג'יפא והג'ורא שהצטברה בה עוד בתחילת שנות השמונים. חמש עשרה משאיות יצאו ממנה כשהן מלאות בסחופת. וכך נפתחה לתיירות. הפתח הרשמי והגלוי שנפתח ונגלה לציבור, היה פתח שיציאתו עברה דרך חנות ברובע המוסלמי בעיר העתיקה. כך היה ניתן לצאת ממנהרת הכותל במקום לחזור את כל הדרך חזרה במעבר הצר. לפני הפתיחה סיכמה ישראל עם הואקף המוסלמי על פתיחת הפתח.ההסכמה הייתה בלתי רשמית, עובדה שנוצלה בהמשך על ידי הווקף להתנערות ממנה. יאסר ערפאת, יו"ר הרשות הפלסטינית, הגיב בקריאה לעם הפלסטיני להגיב על מעשה זה באלימות. בין השאר כלל נאומו את המשפטים הבאים המצוטטים מן הקוראן: "אלוהים קנה מהמאמינים את נפשם ורכושם, כי הם ירשו את גן עדן ויילחמו למען עמם.. יהרגו וייהרגו... בואו ננצל את שעת הכושר להכות בציונים!"

כתגובה יצאו אלפי פלסטינים לרחובות ופתחו בשורה של הפגנות אלימות ברחבי יהודה ושומרון שמוקדן היה בחברון ובירושלים. מנהרת הזמן עצמה ספגה כמה זעזועים וכמה כבלים חשמליים גרמו לקצרים לאורך כל הקומות במנהרה. הטורבינה הושבתה לכמה שעות ונדרש צוות מדענים מיומן לחדש את אספקת הזרם החשמלי. נתניהו בתגובה לאירועי המנהרה, הגיב ש"מי שביקר במנהרה, אינו יכול שלא להתרגש עד עמקי נפשו, אנו נוגעים שם בסלע קיומנו" הוא כמובן לא גילה כי המנהרה היא שלוחה של מנהרת הזמן שנבנתה בשיתוף פעולה סודי עם צוות מנהרת הזמן. טוני ודאג לא סייעו ולא חזרו בזמן על מנת להזהיר את ממשלת ישראל ממה שצפוי לקרות. התשובה שלהם נדחתה עד אשר יתם המסע. מקפטן קירק לא נתקבלה שום התייחסות לפרשייה. יאסר ערפאת אמר כי מדובר במזימה ציונית לחסל את היישות הפלסטינית.