מנטוס

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
"מנטוס-זה כדאי"
~ ג.יפית על מנטוס
"אוף, יצא לי צהוב"
~ שבתאי צבי על אימוץ יתומים
"וכך החלה המלחמה על בריטניה"
~ ההיסטוריון יוסי פיניונס על הפעם שיצא לו חבילה בלי ורודים
"Mentos,i'm loving it"
~ מקדונלדס על מנטוס


מנטוס הומצא על ידי ממציא הסוכריות וילי וונקה בארץ השוקולדה וחברו הטוב יוני בלוך. הפורמולה של מנטוס בנויה ממרכיבים רבים ומסובכים, חלקם, ניתן להשיג ממערות תת קרקעיות, וחלקן בהרי שוודיה הרחוקה, משבט הקינדר הנדיר.

[עריכה] מהוא מבחן מנטוס?

מבחן מנטוס הוא מעיין מבחן חברות. הוא עובד על בסיסי הטבע האנושי הנוהג לשמור לעצמו את הורוד. כאשר מבקשים מבקש מבן זוגך מנטוס מעמידים במבחן את הקשר הרציני ביותר. אם זוגך מוציא ורוד, אוכל אותו ומושיט לך אחד כתום, זה סימן שיש צורך בסיום הקשר באופן מיידית. אם בן זוגך מוציא ורוד ולך נותן צהוב יש לזרוק את המנטוס בין העיניים שלו ולראות איך הוא מפרפר, מפרפר, מפרפר ואז מת. למרות הנדירות של הדבר ישנם אנשים גיבורים, הנתנו את הורוד שלהם. אותם אנשים זכו לאות הכרה ממשלתית, מדליה, ודרגת גנרל. כך גם הגיעה נפולאון לדרגתו(הוא אכל מנטוס והביא את הוורוד לקיסר נפוליוס פוטאטיוס ה478)

[עריכה] איך נוצר המנטוס

כידוע מי שיצר לראשונה את המנטוס היה ווילי וונקה, מלך ממלכת השוקולד, שליט הכיף-כף. הוא רצה ליצור משהוא שיבחון את נאמנותו של חברו הטוב עיברי לידר. ואנקה ושותפו יוני בלוך יצרו יחדיו שלושה סוכריות-על בשלושה צבעים - ורוד, כתום, וצהוב. בגלל הטעות ביצור, רק טעמה של הסוכריה הורודה יצאה טוב, השאר היו עשויים מעשבים, מלח מיתבח וחתיכות של אצטרובלים. עברי איכזב את בן זוגו ווילי ואנקה, וכתגמול על שמירת הוורוד האגויסטית נישלח לידר לעבודת כפייה בסיביר, שם בילה זמן רב עם גברים אחרים, אבל זה כבר סיפור אחר (ראו ערך - איידס).

כלים אישיים
דף זה בשפות אחרות