מסיון

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
ערכים בנצרות
נצרות
Cross


מסיון - מוסד נוצרי שתפקידו לחטוף ילדים יהודים ולהמיר את דתם לנצרות.

[עריכה] על המסיון הנוצרי

המסיון הנוצרי הוקם כדי לתת מענה לצרכיהם של הכמרים הנוצרים בילדים על מנת לספק (צונזר) ועל מנת לספק להם נערי מקהלה צעירים עבור המיסה.

המסיונרים הראשונים היו דווקא היהודים שחטפו ילדים נוצרים כדי לערב את דמם במצות של פסח. עם השנים נוצר בנצרות מוסד מקביל שתפקידו לחטוף ילדים יהודים ולהשתמש בהם בצורה יצירתית יותר.

ישנו גם מקצוע נוצרי "מניח רעפים נוצרי" שלכאורה נועד לסייע בריעוף תקרות של כנסיות אבל בפועל מדובר בתחפושת סטנדרטית של שליחי המסיון.

מקורה של המילה "מסיון" בזה שהכנסיה נהגה לשלוח לותיקן את המסים שאספה קשורים לרגל של יונה ממין זכר (בלטינית: ג'יגולו. המילה מסיון היא מהשורש מס - יון. מס שנשלח על ידי יון). בהמשך הפכה המילה לסמל שליחים באופן כללי, ושליחים שחוטפים ילדים יהודים באופן פרטי.

[עריכה] המסיון בישראל

BabyHand

יד לאחים

המסיון הנוצרי נרדף במדינת ישראל על ידי יד מסתורית. את היד הקים הרב עובדיה יוסף (יוסף הוא גם האיש שהמציא את כתונת הפסים) למטרת חיסול הנוצרים במדינה. יחד עם זאת, יוסף עצמו צמח במסיון לאחר שנחטף על ידם בנעוריו ובעצמו הוא מיישם את דרכי המסיון על מנת להמיר את דתם של תושבי המדינה לשסיזם, סוג של דת חובבי משמש הולנדי. לשם כך, הוא הקים את מוסד האינקויזיציה היהודית בחיפה, אשר נקרא הטכניון.

[עריכה] המסיון באפריקה

בעקבות הרדיפות שסבלו אנשי המסיון בישראל, עברו רבים מהם לאפריקה. חמושים בכובעי פקק, כילות, ספרי ברית חדשה ובקבוקוני דם יהודים, חצו המסיונרים הנועזים את יערות הגשם של היבשת השחורה.
עיסוקם העיקרי היה בחינת ילדי האיזור, בנסיון למצוא סימני יהדות. הבדיקות התמקדו, מטבע הדברים, בחלקי הגוף בהם ניתן למצוא סימני יהדות, ולקחו זמן ממושך, עקב גודלם של חלקי גוף אלה. לבסוף, במאה התשע עשרה, עלה חשד שבעצם אין יהודים באפריקה, ושהבדיקות נערכות ממניעים זרים. בתגובה, האשימו המסיונרים האפריקניים את האפיפיור והחשמנים בבורות, מה שהביא לפריצת מלחמה בין הצדדים (מלחמת הבורים). המלחמה הסתיימה לאחר שכמה מנציגי האפיפיור הורשו ליטול חלק בבדיקות היהדות, והשתכנעו מייד בנחיצותן.

Wooly ערך זה הינו קצרמר בנושא מסיון. אתם מוזמנים לתרום לאיןציקלופדיה ולהוסיף בו בדיחות, תכנים אירוטיים ו/או מסרים קומוניסטים. במקום ליצור ערך קצרמר עדיף לכתוב את השטות הקצרה בבנק הרעיונות.
כלים אישיים