משה קצב

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
ShabtayTzvi.JPG הערה: קדוש

ערך זה הינו ערך קדוש! נא לא-

בזמן קריאתו.
כמו כן, מומלץ לא לאכול שישליק במשך 24 שעות מתום קריאתו.

Moishe.jpg

משה וגילה קצב

"איך הצלחתי להפליל אותו"
~ אהוד אולמרט על משה קצב
"מה? רגע! אז נגעתי בה... נו! אז נגעתי בה בחזה... נו, אז... אז נגעתי בה בחזה תוך כדי התמרחות סוטה במשחה לפטרייה-וגינאלית... מה הטרדה?! מה?!"
~ משה קצב על סוגיית ההטרדות המיניות
"אדוני אנסי"
~ הפקיד של קצב אחרי האונס על קצב
"זה לא הוא, זאת אני"
~ גילה קצב
"לא מרשיעים קצב בגלל כמה חתיכות בשר"
~ היועץ המשפטי לממשלה על הטרדה מינית
"הנאנסת הבאה שלו היא ז'"
~ שבתאי צבי על משה קצב.


משה קצב הוא ביטוי שהתפתח בישראל בשנים האחרונות, ומשומש במיוחד בתנועות נוער שבשם שלהן מצויה האות ב' (בני עקיבא, בני המושבים וכד'). בנוסף, תועדו מספר מקרים בהם תנועת "הצופים העבריים" השתמשה בביטוי, אם כי נראה שהמשתמשים סבלו משגיאות כתיב.דוגמא לשני שלטים בכניסה ללשכה של קצב:

"כניסה לקהל בימים א-ו"
~ שלט אחד
"ל א-ו כניסה בימים ללא קהל אלא אם אין מיטות פנויות\התקינו מצלמות אבטחה חדשות"
~ שלט אחר


מקור הביטוי באיש משה קצב (חילוף אותיות קשה מצב) - נשיא מדינת ישראל, ומחליפו של עזר ויצמן בכלא. ויצמן (שמשמעותו ביידיש "איש לבן", ושבכל תפקידיו היה מטריד נשים סידרתי ידוע) בעסקת טיעון סודית, קיבל מאסר על תנאי, והתנאי היה שספרדי טהור ישב במקומו. בויכוח שנוצר בין העדה הבבלית (העירקים) בראשות הרב עובדיה יוסף, והמרוקאים בראשות אריה דרעי הוחלט לשלוח את בן העדה הפרסית (איראן) לכלא. על מנת לבצע את המהלך, היה על המועמד להיכנס לבית הנשיא תחילה, ולזאת הסכים קצב.

[עריכה] שימוש בביטוי

פירוש הביטוי בקרב הנוער הוא "תנו לי קצב", כלומר "טיפחו עם ידיכם על הירכיים שלכם פעמיים, ואז מחאו כף". לפני ארוחות, בזמן טיולים, או סתם כך להעלאת המורל, משתמשים המד"צים הפרימיטיבים בפקודה "משה קצב" בכדי להעלות את מורל הקבוצה בראשה הם עומדים, בנוסף הנוער משתמש בביטוי זה כדאי לצחוק על עצמו בשל הציונים הטובים שנראו בבגרויות בשנים האחרונות.

[עריכה] הצורך בביטוי מסוג זה לייצוב מצבה הסוציאלי של חברה בת ימינו

הצורך בביטוי כזה קם ועלה באופן חסר תקדים עם התקרבות הבחירות ברשות הפלסטינית. מורל החברה הסוציו-אקונומית גרם לפער כלכלי תברואתי בין המעמדות בישראל ובעולם, ודרש מהמעמד הגבוה פעולות אינטנסיביות יסודיות ומיידיות להקטנת הפער החברתי וביעור הממשל הדיקטטורי בירדן. מכאן- תנועות הנוער היו חייבות לפעול.

FlagWave.jpg

לה אינטרנציונאל.

כחלק מהליך פרוצדוראלי, לקחו התנועות על עצמן משימה אינטגראלית ובחרו לשים קץ להשפלה במגזר הערבי-דרוזי-איטלקי שהולך וגדל בארץ וברומניה המזרחית. כחלק מהמאבק בביסקויט הביסקסואלי, חרט לעצמו הנוער על דגלו את תורת הביסולפידים, שאיתה מזוהה המשפט המפורסם מפי אסתר שטרייט וורצל-

"אם תרצו, אין זו אגדו דו דו, איש קטן שותה קפה."

אתם הומאים

[עריכה] דברים שהוא שונא

  • את אותיות האלף בית
  • גברים
  • גברים שמנקים לו את המשרד
  • נשים שלא מנקות לו את המשרד
  • להרים סבונים במקלחות הכלא
  • שחושבים שיש לו תוכי

[עריכה] ראו גם

כלים אישיים
דף זה בשפות אחרות