מתמטיקה בודדה

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש

מתמטיקה בודדה הנה ענף שנפרד לגמרי משאר ענפי המתמטיקה (כמו חשבון אינפנטילי או מתמטיקה דיסלקטית).

מרבית ענפי המתמטיקה משורבבים אחד בשני ותלויים אחד בשני עד כדי אורגיה מבהילה - תסבירו איך פולינום ממתמטיקה איפנטילית נכנס בצורה כל כך טובה באלגברה ליניארית, ומה איברים של מספרים מרוכבים גם משתתפים באלגברה ליניארית, בעוד שהם שייכים בכלל לנושא מעגלים חשמליים?

אבל! מתמטיקה בודדה היא ענף נפרד לגמרי ממתמטיקה, משום שהמפתח של המתמטיקה הזו, בני גורן, עשה ברוגז עם שאר ממציאי הענפים השונים והחליט כי המתמטיקה שלו לא תשתף פעולה עם כוחות הרשע האחרים. וגם ההפך קורה (תנאי אם ורק אם): לא תמצאו יישומים של מתמטיקה בודדה בשאר המקומות.

לא ברור אם הבדידות משפיעה לרעה על המתמטיקה, מכיון שהמתמטיקה הבודדה היא גם דיסקרטית ביותר, ולא מגלה את אשר על ליבה.

[עריכה] ענפי המתמטיקה הבודדה

  • תורת הקבוצות - מניחים שהעיסוק בקבוצות נועד להקל על הבדידות. עם זאת, אין זה אמצעי יעיל, מכיוון שרוב הקבוצות בהן עוסקת המתמטיקה הבודדה הן קבוצות ריקות.
  • קומבינטוריקה - עוסקת במניית מספר הדרכים בהן ניתן לקמבן עניינים שונים. חוקרים סבורים, שאם הייתה המתמטיקה הבודדה תכל'ס מקמבנת דבר או שניים, במקום לשבור את הראש על מניית כל הקומבינות האפשריות, היתה בודדה קצת פחות.
  • תורת הגרפים - עוסקת בחקר תולדות האצולה האירופאית בתקופת הרנסנס.
  • אלגוריתמיקה - ענף מחול שהמציא אל גור, המותאם במיוחד לכישורי המחול של בוגרי הטכניון. שימוש בו במסיבות מסייע רבות לשימור הבדידות.
  • אלגברה בוליאנית - עוסקת בחישוב ערכי בולים, והאם ניתן או לא ניתן להחליפם.
  • לוגיקה מתמטית - עוסקת בהוכחת טענות, אשר הן מובנות מאליהן, און שגויות לחלוטין, או גם וגם.
Wooly ערך זה הינו קצרמר בנושא מתמטיקה בודדה. אתם מוזמנים לתרום לאיןציקלופדיה ולהוסיף בו בדיחות, תכנים אירוטיים ו/או מסרים קומוניסטים. במקום ליצור ערך קצרמר עדיף לכתוב את השטות הקצרה בבנק הרעיונות.
כלים אישיים