FANDOM


נתן אלתרמן
Alterman
נתן אלתרמן סופר בוכטות
שנות חייו 5000 לפנה"ס - 4967 לפנה"ס
מקום לידה ישראל, מוסקבה
השקפת עולם שולם קוראים נתן אלתרמן ואני אוהב כסף!
מידת נעליים הולך רק עם גרביים
שותפים מפורסמים עובד לבד.

נתן אלתרמן (13 בסטפמביאר 5000 לפנה"ס עד 4967 לפנה"ס) היה מיליונר גרוזיני שאהב מאוד כסף. בנוסף הוא היה גם משורר והשפיע רבות על השירה המודרנית בתרגומו לעברית את השיר "money, money, money". כמו כן, לאלתרמן תפקיד מכריע בהיסטוריה של השירה הישראלית, ולכן הוא יופיע על השטרות של המאתיים שקל בשנת 2014. רבים מתבלבלים בין נתן אלתרמן לבן נתן דך המדוכדך, נפתלי אלטר ואברהם חלפי.

ביוגרפיה עריכה

נתן אלתרמן נולד אי שם בתום תקופת היורה ועבר לגור בפתח תקווה שם חשב שאולי כדי לו להקים אימפריה רוסית ולקרוא לה ברית המועצות אך זה היה נשמע לו רעיון גרוע. בשנה כלשהי כל הדינוזאורים נכחדו והוא היה עצוב לאבד את רוב חבריו הקרובים (בתקופה זאת הוציא את הספר כוכבים בחוץ שכתב בהשראת חבריו הקרובים), בשנה זאת עבר להתגורר במוסקבה ושם נכנס לכלא על היותו יהודי שם השמיע את רוב שירו וספריו לחבריו בכלא למרות שאת בוריה, ולדימיר ובוריס זה לא כל כך עניין אז הוא ברח משם ועלה לארץ ישראל (הארץ היחידה שהאנשים מהכלא לא ירדפו אחריו לשם, יש האומרים שבוריס פטרוביץ' סיפר שהוא שנא כל כך את ישראל שהוא אמר שהוא בחיים לא יסע לשם בחיים). למרות שהוא היה ילד כאפות חזק כמעט בכל מקום שהוא נסע עליו אז בתור תירוץ להיותו בורח לכל עיר בעולם הוא אמר שהוא "מטייל ברחבי תבל". לאחר מכן הוא נסע לצרפת, אנגליה ואפילו אומות הגרבילים אך בכל מקום רדפו אותו מחדש אז הוא ברח למקום היחיד בכל העולם שאף אחד לא יעז להתקרב אליו הוא נסע לפתח תקווה של האבדון שם הוא התנדב בעיתון "מעריב" וכתב שם את 79% מהחרא שכתוב שם כיום 100% משם חרא גם ככה. במהלך חייו נתן אלתרמן זכה בפרסים רבים רק שלאף אחד זה לא באמת אכפת אז לא אפרט על זה. נתן אלתרמן נפטר בשנת 5000 לפנה"ס וביקש להקבר ביחד עם חבריו הדינוזאורים.

יצירותיו עריכה

יצירותיו של נתן אלתרמן כוללת שירה אירית תיפוסית והוא תפס מאד את עיניהם של הלפרקונים שהיו מעריציו הגדולים ביותר וגם היחידים ביותר. ספרו הידוע "כוכבים בחוץ", זכה לתשואות רבות (סתם אף אחד לא באמת קרא אותו) שנכתב על דינו הדינוזאור חברו הטוב יותר ולאחר שהוא נפטר הוא היה עצוב ביותר ואז גילה תצפית מעניינת יותר על העולם כאשר גילה את הסמים וכך כתב את ספרו הראשון. בנוסף אחד הדברים שהוא הכי אהב לעשות באותה תקופה זה לרצוח חתולים עם סכינים שזה מה שמאד בלט בשירים שלו. למרות שהדבר האהוב עליו בהתחלה היה זאופיליה עם חתולים והוא מאד אהב לקיים איתם יחסים. בנוסף לזה הוא אהב להסתובב בתחנה מרכזית בתל אביב כדי להסתכל על סודנים [1]

 דּוּמִיָּה בַּמֶּרְחָבִים שׁוֹרֶקֶת.
 בֹּהַק הַסַּכִּין בְּעֵין הַחֲתוּלִים.
 לַיְלָה. כַּמָּה לַיְלָה! בַּשָּׁמַיִם שֶׁקֶט.
 כּוֹכָבִים בְּחִתּוּלִים.
 - - -
 בְּמַגְלֵב זָהָב פַּנָס מַפִּיל אַפַּיִם
 עֲבָדִים שְׁחוֹרִים לְרֹחַב הָרָצִיף.
 - - -
 רֹעַ יְרַקְרַק. תְּסִיסַת אוֹרוֹת וָחֶשֶׁד.
 רְתִיחַת מַטְמוֹן בַּקֶּצֶף הַשָּׁחֹר.
       "ליל חתולים", כוכבים בחוץ
Bouncywikilogo
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על נתן אלתרמן.

ספריו עריכה

 • איך להרוג גרביל הוצאת האגודה נגד גרבילים, 4984 לפנה"ס.
 • שמחת החיים כשאתה מולטי-מיליונר הוצאה עצמית, 4979 לפנה"ס.
 • האפרוח העשירי שהכנסתי ללאפה הוצאת הצמחונים האנונימיים, 4975 וחצי לפנה"ס.
 • מכות מבוריס הוצאת כלא אלקטרז, 4974 לפנה"ס.
 • הטור השביעי: חלק שבע הוצאה למי אכפת בכלל, 4973 לפנה"ס.
 • כנרת כנרת, אה רגע אני ברוסיה בכלל.. הוצאת Российская Федерация.

מאתיים שקלים עריכה

נתן אלתרמן עתיד לככב על השטר של המאתיים שקל בשנת 2014 מכיוון שהוא מולטי מליונר אז הוא זוכה לשטר עם הערך הרב ביותר, אבל למרות שהוא ניסה להלחמם עד הסוף הוא גילה שב-2014 יוציאו שטר של 500 שקל למרות שהוא ניסה להלחמם ביצחק רבין חתן ישראל לשלום הוא עדיין לא הצליח. למרות שרצו לשים על השטר של המאתיים שקל את חתן ישראל בגרבילוגיה בכל זאת מינו את האיש הפחות חשוב הזה. כרגע מופיע על שטר ה-200 תמונה בוורוד של זלמן שזר שכנראה מאד אוהב וורוד.

הערות שוליים עריכה

 1. הוא ניסה להסתכל עליהם אך זה היה קשה בגלל שזה היה לילה

קישורים חיצוניים עריכה

תמונה של קולורבי