סבתא

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש

סבתא שלך הינה אדם המוגדר כ(אחת האפשרויות):

 1. אמא של אמא שלך.
 2. אמא של אבא שלך.
 3. אמא של אבא שלך ואמא שלך (לעיתים נדירות כאשר אתה גרוזיני)

[עריכה] מאפייני הסבתא

מרבית הסבתות ניתנות לזיהוי בעזרת שמונה מאפיינים עיקריים:

 1. הן נוטות לשאול את אותה השאלה שוב ושוב. ושוב.
 2. יש להן צורך בילתי נשלט בהאבסת נכדים קטנים ותמימים. למעשה, גם אם אין להן נכדים והן סתם מאביסות כל אדם אשר נקלע לטווח מבטן (או מיטבחן), הן עדיין נחשבות לסבתות לתפארת.
 3. לרוב, הבגדים שהן ילבשו יהיו פרחוניים, ומכנסייהן יגיעו לשדיהן (או להפך) בזכות שילוב קוסמי מופלא של אופנה מיושנת וכוח משיכה.
 4. יש להן פה גדול, אוזניים גדולות, וחוטם מפותח (לא מומלץ לשאול למה).לעיתים אתה צועק סבתא עלו עלינו
 5. הן נוטות לחזור על עצמן.
 6. הן נוטות לשאול את אותה השאלה שוב ושוב. ושוב.
 7. מדברות יידיש ( אשכנזיות ), ג'יבריש ומכינות דוז'דוז'דשט .
 8. נוהגות לדבר חייזרית עם חן , ו ג. יפית

[עריכה] כת הסבתות הגדולה

רבים מאמינים כי הסבתות בעולם כולו שייכות לכת הסבתות הגדולה (או בקיצור-כס"ג), הדוגלת בשיווין זכויות לקשישים, נכים וגפילטע. חזון אחרית הימים של הכת, המצויין בספרי הקודש "מי הזיז את המשקפיים שלי?" ו-"מה אמרת, מיידלע?" כולל ניהול מוסדות השילטון העולם על ידי הסבתות, והעברת חוקים כמו "חוק החתלתול" (המחייב כל אישה לשבת בכיסא נדנדה כאשר בחיקה חתלתול) "חוק שעות הלימוד" (אשר יחליף מקצועות כגון מתמטיקה, פיזיקה, כימיה וספרות במקצועות כגון תפירה, סריגה, ו51 דרכים להכנת גפילטע, ויהפוך אותם למקצועות חובה). בנוסף, בסופרים (שיקראו מעתה "מרכולים") אסור יהיה למכור כל דבר המצריך לעיסה מאומצת (חסל סדר סטייקים, חברים!). למעשה, ניתן לראות בעליית מפלגת הפנסיונרים במדינת ישראל, כתופעה חמורה אשר מעודדת את הכת.

[עריכה] כת הסבתא הגדולה

כת הסבתא הגדלה היא כת המאמינה ב"סבתא הגדולה" בתור האל הכל יכול. הכת נוסדה בשנת 2006 ע"י הנביא הגדול הד אחרי שעבר התגלות בזמן משחק במייפל סטורי. הד פגש שחקן העונה לכיוני savta שהחל לדבר איתו בעברית, אף על פי שהיה ממקדוניה במקור. בזמן השיחה העניק השחקן להד את עקרונות הדת החדשה וציין כי הוא התגלות גשמית של הסבתא הגדולה. בתום השיחה נעלם השחקן ומאז לא נמצא ברשימת השחקנים. בראש הכת נמצא הכוהן הגדול של הסבתא ולצידו הנביא הרשמי.

[עריכה] בריאת העולם על פי הכת

חברי כת הסבתא (העונים לכינוי סבתאווישים) מאמינים כי העולם נברא בטעות ע"י הסבתא הגדולה. בשלב הראשון ישבה הסבתא בביתה הגדול שבחלל הריק ואכלה תפוח אדום. בשעה שאכלה אותו נפל גרעין התפוח לתוך הריק ויצר את השמש. הסבתא מצאה כי הדבר חיובי (כיוון שהשמש מחממת אותה כשקר לה) והשאירה אותה. כעבור זמן מה אכלה הסבתא תפוח ירוק. גם גרעיני תפוח זה נפלו לריק ויצרו את כוכבי הלכת. הסבתא שמחה על היווצרות הכוכבים כיוון שראתה אותם כבתי בובות גדולים שניתן להעניק לנכדיה בבו העת. אך דבר נוסף אירע בזמן איכלת התפוח הירוק, אחת משיניה של הסבתא הגדולה נפלה לריק ויצרה את הירח. זמן קצר לאחר מכן החתול של הסבתא הגדולה שפך את קרעת החלב שלו, ובכך נוצר שביל החלב. חברי הכת מאמינים כי כל היצורים החיים (ובינהם בני האדם) התחילו את דרכם כעוגיות שהסבתא אפתה בתנורה והפכו ליצורים חיים אמיתיים.

[עריכה]  מנהגי הכת

למאמיני הכת מספר מנהגים מרכזיים:

 • הסבתאווישים נוהגים להקריב משקפיים משומשים ומקלות כהוקרה והודיה לסבתא הגדולה.
 • המאמינים מרבים באכילת תפוחים על מנת לזכור את סיפר בריאת העולם.
 • חברי הכת מרבים להגיד את המשפט "סבתא,סבתא אינפינטיו" על מנת להלל את שם הסבתא ולהפיץ את הדת.
 • ע"פ המסורת הסבתאווישית מקדוניה היא הארץ הקדושה ויש לעלות עליה לפחות פעם בחיים. בימים אלו מוקם מקדש הסבתא הגדולה במקדוניה. 
כלים אישיים