FANDOM


סופרפוזיציה הוא מצב שבו נמצאים חתולים מהרגע שדרסו אותם ועד לרגע שבו הנהג יוצא מהאוטו בהיסטריה ומנסה לראות מה קרה לפג'רו החדש שלו. יש מדענים הטוענים שבמצב זה דווקא הפג'רו נמצא בסופרפוזיציה, למרות שברור לכל שהם אנשים הזויים שמדברים שטויות.

היטלרעריכה

החתול, כפי שיודע כל אחד, הוא כלי מלחמה משוכלל ורב שימושי המשמש למטרות צבאיות שונות, וביניהן איסוף מודיעין, שליטה באוכלוסיות אזרחיות וניטור נסיונות מרידה (לעיתים גם ניתור ניסיונות מרידה).

למטרות אלה משמש זן מיוחד של חתול שנקרא "חתולי רחוב"- חתולים אלה מסתובבים ברחובות ואוספים מידע מודיעיני עבור הרשויות. כאשר חתול רחוב מאתר חשוד פוטנציאלי הוא זורק עצמו תחת גלגלי מכוניתו של החשוד. החתול, כמובן, לא נפגע מכך, בגלל אמצעי ההגנה שלו, אך החשוד עוצר ויוצא ממכוניתו. בשלב זה החתול נכנס למצב של "סופרפוזיציה"- הוא מעמיד פנים כמת, אך למעשה הוא צופה על פעולותיו של החשוד ובמקרה הצורך הוא מתנקש בחייו, אוכל את גופתו, נכנס לפג'רו והולך למטה הFBC (Federal Bureau of Cats) ומדווח על פעילותו. במידה והוא מחליט שאין צורך להרוג את החשוד הוא נשאר "מת" לתקופה מסויימת שיכולה לנוע בין מספר דקות למספר שבועות, תלוי בזמן שלוקח עד שאף אחד לא רואה שהחתול "קם לתחיה".


סופרפוזיציה היא, אם כן, מצב בו אנו לא יודעים מה יבחר החתול לעשות. בגלל מסתוריותם הגדולה של חתולים והעובדה שאי אפשר לדעת אילו מחשבות שטניות עוברות להם מתחת לפרווה ישנם מדענים המגדירים "סופרפוזיציה" כמצב תמידי בו נמצאים חתולים, אך הגדרה זו אינה ההגדרה הרשמית של הFBC.

הבולבול בנוגע לסופרפוזיציהעריכה

בצורה שאינה ידועה לנו דלף לציבור מידע על מטרתם האמיתית של החתולים בכלל ועל מצב ה"סופרפוזיציה" בכלל, דבר שיצר מצב מסוכן עבור הFBC, שבתגובה לשמועות האמיתיות שנפוצו בציבור הפיץ שמעות שקושרות את ה"סופרפוזיציה" ואת החתולים בכלל לכת הפיזיקה ההזויה וכך השקיטו את השמועות.


השמועות שהפיץ הFCB גורסות כי "סופרפוזיציה" הוא מצב של חתולים שנמצאים בקופסא ושל פיזיקאים שפותחים מכתבים. לשם כך הומצאה "תורת הקוונטים"- תורה שנוצרה ע"מ להיות בלתי הגיונית בעליל ומסובכת בצורה יוצאת מגדר הרגיל על מנת להוריד את עניין הציבור מהנושא.


כיום "תורת הקוונטים" היא אחת מהזרמים הגדולים ביותר בכת הפיזיקה.


הבהרה נוספת+דוגמא+דרושים: סופרפוזציה הוא הסופרמרקט הקוונטי הראשון עפ"י מישנתו של שרדינגר, שנפתח ליד האוניברסיטה ברמת אביב. ככל סופרמרקט אחר, יש אולם גדול אצטבאות עץ ארוכות וארגזים שונים ומדפים מצועצעים לסחורה. יש המוני עובדים מטעם חברות שונות שעסוקים בסידור הסחורה שלהם ומפריעים לקונים לקנות, יש בחוץ עגלות שצריך לשלשל לתוכן חמישה שקלים שאף פעם אין בארנק כשצריך... וכדו'. ובכן - מה ההבדל? אתם וודאי שואלים את עצמכם, ובצדק רב, אז ככה ובפשטות, כדי לא להיכנס לנוסחאות פיסיקליות מסובכות - הסחורה, קרי: ירקות, פירות, קמח,בגדים במבצע, בקבוקי שתיה, טמפונים... הם גם נמצאים על המדף...וגם לא!

כן, קראתם נכון.

כשאתה מושיט את ידך אל המוצר, הוא נמצא במצב צבירה/בפוזה/בפוזיציה של 'ישנו-במלאי' אבל גם, ובאותו זמן קוסמי ממש, גם במצב של 'לא-קיים-במלאי-ואולי-בכלל-לא במציאות-המוכרת-לך'... רק כשאתה ממש מקיף באצבעותיך את המוצר, נופלת ההחלטה הקוסמית אם המוצר נמצא במצב של הפוזיציה הראשונה או השניה, ואז ידך חוזרת אליך עם או בלי המוצר. אותו דבר קורה גם בקופה כשאתה מגיע לשלם. אתה מגיע עם המוצרים 'שהחליטו' להתקיים בשבילך היום, הקופאית,שנמצאת שם או לא [לפעמים היא 'לא' רק כי היא הלכה סתם להשתין או לדבר ברוסית עם החברות בקופה הראשית] היא שואלת אם יש כרטיס מועדון. כן, אפילו פה -מעבירה את המוצרים תחת הברקוד ואז מגישה לך/או לא, את החשבון. אתה משלם או לא ויוצא מהסופרפוזיציה... או לא.

לסטודנטים רבים, הנעדרים עד היום, זה היה המופע האחרון שלהם באיזור האוניברסיטה. עדי ראיה דיווחו שהם הגיעו לקופה
אולם לאחר הצצה קצרה בארנקם, הם היבהבו לרגע ונעלמו.

מומלץ מאוד להתקשר לפני שמגיעים לקניות, כי לפעמים אתה מגיע ובמקום הסופרפוזציה אתה מוצא מגרש חניה עם מחירים מופקעים.