סופרקליפרג'יליסטיקאקספיאלידושס

מתוך איןציקלופדיה

קפיצה אל: ניווט, חפש
"סופרקליפרג'יליסטיקאקספיאלידושס"
~ מרי פופינס על כל דבר שזז
"המילה הזו ארוכה יותר ממני"
~ עמוס בריל על סופרקליפרג'יליסטיקאקספיאלידושס


[עריכה] היסטוריה

המילה סופרקליפרג'יליסטיקאקספיאלידושס הומצאה בשנת 1964 בידי מרי פופינס בעת כריתת הראש השנתית שלה. מטרת המילה הייתה לרסק לאנשים את הראש בעת בה הם אוכלים את הפיצה שלהם. המילה כמובן כשלה מלהכנס למילון העברי, אך אנשים רבים טוענים כי מילה זו הופיעה בתנ"ך וקיימו איסור ביטוייה בקרב בני בליעל (ראו דוסים).

[עריכה] הופעתה בתנ"ך

המילה סופרקליפרג'יליסטיקאקספיאלידושס שימשה בתנ"ך נשים רבות כדי להרוג את כל מי שהן ראו. הפעם הראשונה שהמילה מוזכרת היא בספר בראשית פרק סופרקליפרג'יליסטיק פסוק אקספיאלידושס. ותאמר לשרה לנשים פלישתיות 'עלו נא ומצאו את הסופרקליפרג'יליסטיקאקספיאלידושס אשר ירדוף את עמכם' וימותו כל נשות פלשתים וכל העם שמח. ותאמר שרה 'סופרקליפרג'יליסטיקאקספיאלידושס' שנית, וימותו כל בכורי העם הפלשתי, וילכו ויבכו לאמא'שלהם

[עריכה] משמעות מודרנית

כיום המילה משמשת לביטוי אונס בידי כלבי ים ופילי החוף הידועים לשמצה. מרי פופינס, שאמרה את המילה לראשונה בסרטה, מצטערת על כך עד היום, ויש האומרים כי נשארה בתולה למרות גילה המופלג, 1660 שנים (המספר שמתאר את סופרקליפרג'יליסטיקאקספיאלידושס בגימטריה). יש גם הטוענים כי רופא השיניים שלה הוא יורם השמן (שאמא שלו הייתה יהודיה נוצריה מצוייה בערבות העיר ירושלים העתיקה, שם עדיין מסתובבת לפי האגדה עם כרס הבירה שלה).

כלים אישיים