FANDOM


עקרבוט
Akrabut
מחלקה רובו-עכבישים
סדרה הספיידרמנים
משפחה כהן
שבט מנסאקה
סוג כובש גלובלי
מין כן, תודה.
שם מדעי
Akrabutus matzuious
"איק! עקרבוט!"
~ אישה אמריקאית משנות החמישים על עקרבוט

{יסמין כהן בהיותה עקרה נקראת גם עקרבוט מאחרי גבה על ידי חברתה יפתו}

עקרבוּט (אנגלית:Akrabot) הוא סוג של פרוק רגליים ממחלקת הרובו-עכבישים המשגשג באזורים צחיחים ויבשים. העקרבוט, ובן דודו הגנטי, העקרבוש, מנהלים חיים אגרסיביים בנגב הישראלי. הערכות של מדענים ישראליים קובעות כי העקרבוט הוא חצי עקרב, חצי כלב וחצי רובוטריק (ורובוטריק זה, כידוע, חצי רובוט וחצי טריק.).

העקרבוט הראשון נגלה כאשר האמפרי דייווי, תייר בריטי אקראי שנבחר למען בדיחה זו, טייל להנאתו בנגב בסביבת הכור האטומי מפעל הטקסטיל בדימונה, ומצא להפתעתו מפלצת בגובה עשרה מטרים על ראשו. האמפרי הניח מיידית שמדובר במסיונר נוצרי, ופעל במהירות לסלק את היצור על ידי קריאה מהירה בפרק המפורסם בברית החדשה, "ישו בממלכת הגלידה", כאשר גילה שזו לא עוזר בחר האמפרי בשיטה היעילה ביותר שעלתה בראשו להפטר מהיצור, והחל לצרוח כמו ילדה קטנה, לנפנף את ידיו ולהתחנן לרחמים. במהלך מנוסתו של דייווי, צלם ישראלי צעיר בשם יורם שולמית ארגוב שהיה במקרה בסביבה על מנת לאסוף מידע מודיעיני על מנת למכורו לסורים לצלם את החד קרן הארצישראלי החמקמק, צילם את האמפרי ומכר את התמונה למגזין "ניו יורק טיים". במהלך 10 השנים לאחר המקרה תועדו מספר רב של תקיפות עקרבוטים.

למרות לחצים מצד אשתו של מר דייווי, ליידי גריי, בריטית אקראית נוספת שנבחרה למען בדיחה זו, מעולם לא נשלח כוח חילוץ למר דייווי, והוא עדיין רץ וצורח כמו ילדה קטנה ברחבי הנגב, בעודו מתפלל לכל אל שידוע לאדם, לעוד כ-27 שעוד לא ידועים לאדם, ולשמעון פרס.

מקור עריכה

פוסה מעקוסה הינה גנטיים נערכו בנושא העקרבוטים ברחבי העולם. בירת מחקרי הגנטיקה בעקרבוטים היא כמובן, נס ציונה, מיכוון שהם רצו לתפוס את פוסה של גן החיות העקרבוטי הראשון בעולם. המחקרים, שקבעו שהעקרבוט הוא למעשה חצי עקרב, חצי כלב וחצי רובוטריק, גילו שמקורו של זן זה, ככל הנראה, בדימונה. מספר השערות קובעות כ ניגרס העקרבוט נוצר במהלך פלישת רובוטים היפים מהחלל.

ככל הנראה, הרובוטים פלשו לכדור הארץ ומצאו את דרכם לדימונה, איפה שהם פגשו להקות כלבים, ועישנו איתם גראס. למרות שלא ידוע מה נערך במסיבת הסמים הנ"ל, מוערך שבשלב מסויים במהלך המסיבה הזו, הרובוטים ההיפים מהחלל הפרו מספר כלבות מהלהקה[1]. לאחר ההפריה הרובוטים ניגרס, כמו כל פלישה היפית אחרת בהיסטוריה, חזרו למרתפי ההורים שלהם ולעבודתם במק'דונלד'ס, והכלבות ילדו את הצאצאים.

הצאצאים שנולדו, או ה"כלבוטריקים", השתעממו במהרה מדימונה והחליטו לעבור לגור באילת. במהלך מסעם הכלבוטריקים לקחו את הפניה הלא נכונה ומצאו את עצמם בכור האטומי. דבר זה היה במהלך התרגיל השיגרתי לחלוטין של פיצוץ הכור ודליפת פסולת רדיואקטיבית לכיוון ערד, והכלבוטריקים, שבמקרה מצאו את עצמם במקום יחד עם מספר עקרבים, סבלו ממוטציה נוראית והפכו לעקרבוטים! חצי עקרבים! חצי כלבים! וחצי רובוטריקים! הם העקרבוטים!

כל יום חמישי ב-Jetix.

העקרבוט בתרבות הישראלית עריכה

הישראלי הממוצע יפגש לראשונה עם העקרבוט בצבא. לעומתו, הישראלי הלא ממוצע, או במילים אחרות, המטורף שהחליט ללכת לגור במדבר (ע"ע דוד בן גוריון), יפגש עם העקרבוט בזמן בלתי מוגדר כאשר הוא יתקל עם העקרבוט במדבר. על פי ראיות סטטיסטיות עדכניות[2], ב-7 מתוך 10 מקרים האדם יותקף על ידי העקרבוט, במקרה זה, האדם ימות.

בכל מקרה, אם נחזור לישראלים הנורמליים, כאשר הישראלי יתגייס ויגיע לבסיסו מידית יעבירו אותו קורס "העקרבוט ואתה", שזהו קורס מזורז על העקרבוטים ומה יש לעשות על מנת לא להתקל בהם. בין התכנים של השיעור ישנו סיפור על המקרה המפורסם, שאוגדת חיילי רגלים בצעו סיור שגרתי ליד הגבול הישראלי-ירדני ונתקלו בעקרבוט[3]. כמו כן יש שיעור לחימה בעקרבוט, שיעור חובה לכל חייל רגלי בישראל, וחוקי הגנת בסיס מפני עקרבוטים.

Gay soldier

סמל ירדן דוהני ז"ל. 1979-1998

עד היום, צה"ל, נשאר הגורם הצבאי היחיד שנוקט עמדת מלחמה כנגד העקרבוטים, זאת לאחר מספר רב של התקפות עקרבוטים על בסיסי צה"ל בשנים האחרונות.

מלחמת צה"ל בעקרבוטים עריכה

ההתקפה הראשונה של עקרבוט על צה"ל הייתה בשנת 1998 וזה היה המקרה של הסמל דוהני.

אותו יום התחיל כמו כל יום רגיל, הסמל דוהני קם בבוקר, התארגן ב-3 וחצי שניות שהוקצבו לו לכך, רץ לארוחת בוקר, הקיא את ארוחת הבוקר, והמשיך את יומו כרגיל. בשעת הט"ש הוא התקשר להוריו, לחברו וליורם גאון, שסינן אותו, כרגיל. זה היה לאחר יום קשה בצבא, והסמל דוהני היה עייף. הוא, ושאר הפלוגה שלו הלכו לישון ב-3:00 בלילה, כרגיל. הסמל דוהני נרדם. בשעת 4:00, חצי שעה בלבד מההשקמה, נשמעה צרחה נוראית מאוהלו של הסמל דוהני, ככל הנראה, דוהני התעורר ומצא עקרבוט בשק השינה שלו, והחל לצרוח כמו ילדה קטנה. העקרבוט נבהל, ומיהר לערוף את ראשו של דוהני ולברוח מהמקום. בחקירה המאוחרת התגלה שמצב זה קרה לאחר שמפקדו של הסמל דוהני, שחלק איתו שק שינה בלילה, הלך לשירותי הגברים ושם הוא התעכב[4], והעקרבוט מצא את המקום הפנוי והשתחל פנימה.

לאחר מותו של הסמל דוהני, צה"ל נכנס לכוננות והחל במבצע "מצא את העקרבוט ורצח אותו בדם קר, ואז כשהממשלה לא מסתכלת, ניקח אותו ונכין ממנו אוכל לחיילים" (הבן אדם שהיה אחראי להמציא שמות למבצעים היה בחופשה). במהלך החודשיים הבאים צה"ל הנהיג מספר פשיטות בכל הנגב למצוא ולצוד את העקרבוטים. כמובן שמותם המקרי והבלתי מוסבר של ה-5000 בדואים שנמצאו מחוץ לבסיס שדה בוקר לא קשור כלל למקרה.

בסוף החודשיים צה"ל הפסיק את הפעולות נגד העקרבוטים, והחל להתמקד באויב האמיתי של ישראל: איןציקלופדים מטורפים שממציאים סיפורי זימה על גרבילים.

מעבדת העקרבוטים בחולון עריכה

לאחר שמשרד הבטחון הכריז על מצב חירום לאומי בשנת 1999 הוקמה הפקולטה לחקר העקרבוטים בתיכון מקיף ג' בחולון, המעבדה המשוכללת של הפקולטה איפשרה למדענים לערוך מספר ניסויים שעזרו לפתח את הנוגדן לארס העקרבוטים, נוגדן מהפכני, שבעזרת נגיף מהונדס גנטית מסוגל להרוס את ארס העקרבוט ולהפוך אותו להרכבים מסוכנים פחות, כגון שפעת חזירים, איידס או לבה נוזלית.

מלחמת העקרבוטים עריכה

Akrabush

העקרבוש המצוי.

בשלהי שנת 2006 ערכו העקרבוטים הסכם מדיני עם אחיהם הגנטיים, העקרבושים, והחלו תוקפים אתרים בדרום מדינת ישראל. צבא ישראל, שנכשל להגן על מדינתו הושמד עוד בינואר, 2007, בעוד צבא העקרבוטים פולש וכובש כל דבר העומד בדרכו, תוך כדי הסבת נזקים בלתי הפיכים לנפש, לרכוש ולאגו של גבי אשכנזי.

ידוע מתיעודים מוקדמים שהאזור שמוכנה "הנגב" על ידי הציבור הישראלי, היה בעבר יער שופע חיים, עד שצבאם של העקרבוטים כבש אותו. העקרבוטים, כידוע, לא מטפחים את הסביבה שלהם כמו היהודים, ולא משקים את גינותיהם בדמם של ילדים נוצרים תמימים שמשומה מצאו את דרכם לתוך המפעל "מפעל האחים יהודה לדם של ילדים נוצרים בע"מ"[5], ולכן היער באזור הנגב מת, וכעת אזור זה, שבעבר היה פורה ומפואר, יבש כמו איבר הרביה של מדונה.

העקרבוט בתנ"ך עריכה

למרות חשיבותו של העקרבוט בחייהם, או יותר נכון, מותם האכזרי והכואב של בני האדם משחר ההיסטוריה, יש רק איזכור אחד ויחיד של עקרבוטים בתנך:

"וַיֹאמֶר יְהוָה אֶל-מֹשֶה נְטֵה יָדְךָ עַל-אֶרֶץ מִצְרָיִם בֶּאַרְבֶּה...אֵת כָּל-אֲשֶר הִשְאִיר הַבָּרָד. וַיֹאמֶר יְהוָה אֶל-מֹשֶה נְטֵה אֵת יָדְךָ וַיָבוֹא עָקְרַבּוּט וַיָחָטוֹף אֵת אֶשֶת פַּרְעֹה וַיָרִימַה לְרְאש הָאֶמְפַּיֵיר-סטייט בילדינג ויכֵה בֶּכֹל אֶרֶץ מִצְרָיִם בּיָד חָזָקָה וְרובה לֶייזֵר..."

שמות ט', י"ב-ט"ו


אמן.

ניתוח ביולוגי עריכה

כידוע, שום מתכת לא מסוגלת לפצוע את עורו של העקרבוט (למעט אורניום מאושר שבורך על ידי אייטוללה איראני בן 73), לכן מעולם לא נערך ניתוח על עקרבוט, אבל מעריכים שמבנו הביולוגי של העקרבוט דומה מחצית למבנה הביולוגי של העקרב, מחצית של הכלב ומחצית של הרובוטריק. ועל כן, יש להניח כי הוא יצור אפל ונוראי, יציר השטן שהופל על האנושות כעונש על חטאיה. בדומה לשיריה של רוני סופרסטאר.

לעומת זאת, ידוע שלעקרבוט יש קרובים גנטיים שהם לא חזקים כמוהו, אך מספיק קרובים אליו כדי להיות קטלניים.

Akrawabush

מראהו המשוער של העקרוו. בוש, כפי שתואר על ידי המגזין "ממשלת ישראל, מריחואנה וקונספירציות אחרות".

העקרבוש עריכה

העקרבוּש, בן דודו הגנטי הקרוב ביותר של העקרבוט, חי בדומה לו באזור הנגב הישראלי, לעיתים יש המכנים אותו "בדואי" או "מישהו מבאר שבע", אך למעשה מדובר בפרוק רגליים מצוי. מקור השם "עקרבוט" הוא מהתנ"ך, כפי שמצויין מספר פסקאות למעלה, אך שמו של העקרבוש נקבע על ידי הרמטכ"ל לשעבר, רא"ל באגס באני, שטען כי מראהו של העקרבוש מזכיר לו עכברוש, ועוד משהו, שהוא פשוט לא היה מסוגל לתת לו שם...

העקרבוש, בדומה לעקרבוט, עוין מאוד כלפי בני אדם, ולאחר הפרובוקציה הקטנה ביותר, הוא ישתמש ביכולת שלו להשתגר לתוך המסעדה הקרובה ביותר ולהתפוצץ, נכון להיום, כ-372 מסעדות נהרסו בעקבות פיצוצי עקרבושים, חוץ ממסעדות אוכל תאילנדי, כי גם לעקרבושים יש סטנדרטים.

העקרוו. בוש עריכה

"העקרוו.בוש" הוא אגדה אורבנית ידועה שטוענת כי ג'ורג' וו. בוש, השר לענייני מזגנים לשעבר של ארה"ב, קיים יחסי מין אסורים עם עקרבוט, בזמן שנלחם נגד תנין ענקי בביובי ניו יורק, נזכר בפעם ההיא שמלצרית ב"נימן מרקוס" מכרה לו מתכון לעוגיות במאתיים דולר ואיך שאותה מלצרית גנבה לו את הכליות ומכרה אותם באיביי. אגדה אורבנית זו, שפותחה ככל הנראה על ידי כופרים ובוגדים (או "שמאלנים", בסלנג עממי.) במטרה להחליש את התמיכה האדירה בנשיא, שמעולם לא ירדה מ-500%!

הערות שוליים עריכה

  1. זהו גם המקרה הראשון בעולם של סקס כלבי-מכני, מה שהוביל ליצירת ענף הפורנו, רובוזאופיליה, שבעזרתו עלו לגדולה כוכבים רבים, כגון אורית פוקס ואבי ביטר.
  2. משנת 1714.
  3. בשיעור דנים האם לבישת הכומתות הורודות וצריחת שירי מש"צים על ידי החיילים תרם למותם האכזרי או לא.
  4. מי אמר שבצה"ל אין דם, יזע ודמעות?
  5. רח' הגרביל 23, בני ברק.

ראו גם עריכה

Bouncywikilogo
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על עקרבוט.